OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Infekcja

3 punkty 0 pochwał 1 pytanie
01 kwi 2009 dotka13 zadaje pytanie:

Berodual+sól fizjologiczna=inhalacja

Witam!Chciała bym się dowiedzieć jak długo mozna robic dziecku 2latka i 3latka inhalacje z (10kropli) Berodualem+sól fizjologiczna(4ml) przy lekkim (kaszlu suchym) żadnych zmian osłuchowych. Następne pytanie:Czy mozna też robic inhalację z samą Solą Fizjologiczną powiedzmy Że przez ok 3 mieśiące nawet jak dziecku NIC niejest!

tematy: Infekcja | Kaszel | Katar | Odporność | Inhalacje | 2 lata Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
27 lut 2012 gosia90 pisze:

Jak długo inhalowac?

Od kilku dni też robie dziecku inhalację z berodualu ale nie wiem jak długo dziecko powinno to wdychac, jak siedzimy dłuże to mała ma kaszel napadowy a jeśli bym chciała z nią siedziec dłużej to nie wiem ile minut wystarczy aby odpowiednio  ją nawilżyc. Pozdrawiam 
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
03 lip 2009 anetka20 pisze:

inhalacje

Tak, inhalacje z soli fizjologicznej można robić profilaktycznie co jakiś czas. Nie powinno się chyba przesadzac z ich ilością, ale sama sól fizjologiczna też pomaga :) co do inhalacji berodualem (i innymi lekami) polecam taki inhalator - jest wyjątkowo skuteczny i łatwy do utrzymania w czystości. Moje dziecko mniej choruje od momentu jak korzyatsmy z tego inhalatora :)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
50 punktów 2 pochwały 0 pytań
01 kwi 2009 katia729 pisze:

Inhalacje

Z mojej praktyki wynika,że Berodual można stosować bardzo długo.Pulmonolog dziecięcy do ,którego ja chodziła z dzieckiem zapisał nam ihhalacje z Berodualu na kilka miesięcy,miały działać profilaktycznie na układ oddechowy dziecka.Podobnie jest z solą fizjologiczną.Jednak zawsze trzeba to skonsultować z odpowiednim specjalistą.

Chociaż spotkałam sie tez z opinia lekarza,który odradza takie kuracje kiedy dziecku nic nie jest onieważ organizm przyzwyczaja się do inhalacji i nawilżania.

Pozdrawiam:)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
369 punktów 49 pochwał 2 pytania
01 kwi 2009 monikasos pisze:

Inhalacje.

Witaj!

W listopadzie zeszłego roku trafiłam z córką do szpitala bo szęsto miała kekki katar i kaszel osłuchowo cisza. Po RTG płuc i innych badaniach wykazało śródmiąszowe zapalenie płuc.Na oddziale leżała masa taki dzieci i większość z nich miała inhalacje z berodualu i soli. Leżałyśmy z dziewczynką która w sumi spędziła tam 8tygodni i 2rzy dziennie miała takie inhalacje + 3razy dziennie z samej soli. oktorowa mi wytłumaczyła że inhalacja z soli to tak jakbyśmy chodziły do groty solnej na uodpornienie. Jak długo to wszystko dokładnie można stosowaś nie wiem. Moje dziecko miało inhalacje z soli przez 6tygodni.

 

Pozdrawiam:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
11440 punktów 2081 pochwał 50 pytań
1269

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »