OnetPARTNER

Katalog tematów » Alergie » Alergia na sierść

3 punkty 0 pochwał 1 pytanie
23 wrz 2009 Wercia123 zadaje pytanie:

Jakie zwierzeta uczulają najmniej a jakie najwięcej??

Witam! 

Jestem alergikiem i mam bardzo trudną sprawę.Jestem uczulona na koty i gryzonie bo tak wyszło mi na testach , które robiłam .Ale nie wiem czy to do końca prawda ponieważ w swoim życiu miałam już 4 chomiki 3 myszy i wszystkie te zwierzaki żyły 3-4 lata i nic kompletnie mi nie było. Więc czy mogli byście napisać mi zwierzęta od najbardziej uczuleniowego do najmniej po kolei?? Aha no i czy szczury są bardzo mocno uczuleniowe??

Z góry bardzo serdecznie dziekuję. Pozdrawiam!

tematy: Alergia na sierść | Objawy alergii Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
03 lis 2009 kluseczka73 pisze:

Alergia.

Na każde zwierzę, które posiada sierść, włosy lub pióra można mieć uczulenie. Bez względu na to, czy to jest chomik czy koń. Trzeba wziąć pod uwagę, że dziecko jak również osoba dorosła może mieć uczulenie na roztocza, które żyją sobie w sierści, włosach lub piórach zwierzaka. Jeżeli ktoś nie jest uczulony na roztocza czy sierść może być uczulony na odchody zwierzaka (szczególnie uczula mocz gryzoni).

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
38550 punktów 14796 pochwał 51 pytań
03 lis 2009 ferrari3703 pisze:

Alergia ale jak silna?

iwona24 pisze:


NAJBARDZIEJ UCZULAJĄ, Z TEGO CO WIEM, KOTY I PAPUGI. NAJMNIEJ SIERŚĆ PSÓW. PARADOKS JEST TAKI,ŻE JA MAM PAPUGI OD BARDZO DAWNA. MÓJ SYN JEST ALERGIKIEM. NA RAZIE MA STWIERDZONĄ ALERGIĘ POKARMOWĄ, ALE WIDZĘ, ŻE NA SKOSZONĄ TRAWĘ TEŻ SILNIE REAKUJE. NA PAPUGI JEDNAK NAWET NEI KICHA....TO CHYBA KWESTIA TEGO CO KOGO UCZULA. OSTATNIO MÓWILI W TV, ŻE TESTY MOGĄ DAWAĆ FAŁSZYWY WYNIK. POZDROWIENIA I DUŻO ZDROWIA.Czasem można się przyzwyczaić do alergenu i na niego nie reagować... Ja też jestem alergikiem i mam kota, miałam chyba wszystkie możliwe zwierzęta i początki posiadania zwierzątka były ciężkie ale minęło. Nie u każdego to się objawia tak samo ale czasem daje dobry rezultat przebywanie z alergenem aż organizm nauczy się z nim walczyć. Wszystko zależy od nasilenia alergii i reakcji, bo może być tak,że się wręcz alergik dusi to wiadomo,że jest zbyt wielkie ryzyko. Najlepiej wypróbować, pogadać z kimś by ewentualnie zwierzątko oddać w dobre ręce gdyby się nie powiodło. Papużki mi się wydaje najbardziej uczulają bo strasznie pruszą ale też je przetrwałam,miałam ptaszyska ok. 10 lat.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1750 punktów 431 pochwał 14 pytań
06 paź 2009 iwona24 pisze:

.

NAJBARDZIEJ UCZULAJĄ, Z TEGO CO WIEM, KOTY I PAPUGI. NAJMNIEJ SIERŚĆ PSÓW. PARADOKS JEST TAKI,ŻE JA MAM PAPUGI OD BARDZO DAWNA. MÓJ SYN JEST ALERGIKIEM. NA RAZIE MA STWIERDZONĄ ALERGIĘ POKARMOWĄ, ALE WIDZĘ, ŻE NA SKOSZONĄ TRAWĘ TEŻ SILNIE REAKUJE. NA PAPUGI JEDNAK NAWET NEI KICHA....TO CHYBA KWESTIA TEGO CO KOGO UCZULA. OSTATNIO MÓWILI W TV, ŻE TESTY MOGĄ DAWAĆ FAŁSZYWY WYNIK. POZDROWIENIA I DUŻO ZDROWIA.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
15623 punkty 3430 pochwał 178 pytań
24 wrz 2009 frogitka pisze:

.

Z tego co mi wiadomo najbardziej uczulają KOTY.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1303 punkty 156 pochwał 26 pytań
23 wrz 2009 queenmother pisze:

.

Wraz z mamą mamy hodowlę kotów brytyjskich krótko i długowłosych oraz devon rexów. Z tego co słyszałam devon rexy nie uczulają, ale nie wiem, ponieważ nie jest to kot bez sierści. Znajoma hodowczyni ma kota rasy sfinksa i to na pewno jest rasa, która nie uczula, bo nie ma w ogóle sierści. Co do gryzoni, nie wiem jak to jest, ale widziałam w sklepie zoologicznym szczury typu koci sfinks też bez sierści. Mogę jeszcze dodać, że psy rasy jork nie mają sierści tylko włos, więc chyba też nie uczulają, ale nie wiem na 100% jak to jest z psami i gryzoniami.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
642 punkty 65 pochwał 6 pytań
1484

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »