OnetPARTNER

Katalog tematów » Alergie » Alergia na sierść

123 punkty 7 pochwał 5 pytań
24 gru 2008 damab zadaje pytanie:

Uczulenie na kota?

Czy kot uczula? Skad wiadomo, że dziecko ma uczulenie na kota, czy sa jakies konkretne objawy?

tematy: Alergia na sierść | Zwierzęta Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
26 sty 2009 Eliska pisze:

Kotek:-)

Moja dwuletnia córka jest uczulona na kota,miała robiony test (badanie z krwi),gdyż po każdej wizycie u babci(tam był właśnie kotek)miała zaczerwienioną,swędzącą skórę.Ostatnio miała dwugodzinny kontakt z kotem;za uszami pojawiła się czerwona złuszczająca się skóra(jak przy atopowym zapaleniu),natomiast na całej głowie pojawiła się ciemieniucha.Po trzech dniach zanikła,bez wyczesywania i smarowania wszelakimi oliwkami czy olejuszkami.Edka wspomniała że badania(wnioskuję że chodzi o testy)robi się w 2-3roku,podobno tak ale ja córce zrobiłam jak skończyła rok,gdyż chciałam się przekonać czy to kotek jest sprawcą,czy może zmiana wody u babci.Alergolog też była za tym żeby zrobić ten test mimo wieku dziecka.Chcę dodać że testy nie zawsze są wiarygodne,mój synek miał alergie w bardzo dużym stopniu:skaza białkowa,atopowe zap.skóry,wysypki po praktycznie wszystkim co zjadł.Zrobiłam testy,które wykazały że jest zdrowy,nawet Ige całkowite wyszło idealnie,wtedy lekarka wprost mi powiedziała że testy nie do końca są wiarygodne.Pozdrawiam.

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1888 punktów 388 pochwał 28 pytań
22 sty 2009 edka pisze:

Mam dwa koty

Witam, Mam dwa koty. Niedawno urodziłam dziecko. Przez cała ciażę koty były z nami. Teraz tez są z nami. Podchodzą do Toski, wąchaja ją. Spią w jej nózkach. Też się boję , że będzie miała uczulenie na te dwa bąki, ale jak narazie wszystko jest ok.

Pytałam  lekarzy o uczulenie na kota. Powiedziano mi ze jeszcze za wczesnie na okreslenie ze dziecko jest uczulone na koty. Dopiero gdy dziecko bedzie miało 2-3 lata można mówić o badaniach które ewentualnie wyklucza alergię. Przy małym dziecku trudno określić czy dziecko jest uczulone i nie ma konkretnych objawów.

 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
48 punktów 3 pochwały 1 pytanie
25 gru 2008 MARTANNA pisze:

TAK

Sierść kota uczula.Objawami alergii na sierść jest przeważnie łzawienie oczu i kichanie.Sama jestem uczulona na ten alergen,ale pamiętam,że gdy byłam dzieckiem,po kontakcie z kotem oprócz kichania pojawiała mi sie czerwona i swędząca plama na dłoni i piersi.Musiałam wtedy dostać leki,ponieważ jak dziecko nie wytrzymywałam i drapałam się,a w efekcie dłoń puchła.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2735 punktów 346 pochwał 115 pytań
1484

Najnowsze pytania

trądzik niemowlęcy a uczulenie

Pomocy! Jak rozróżnić trądzik niemowlęcy od uczulenia/alergii?? W poniedziałek dzwonię...

upały - kp - dieta?

Czy w upały latem stosować jakąś szczególnie nawadniającą dietę przy kp?? maluch pije...

Zanim dziecko usiądzie - pozycja

Czy zanim Wasze maluchy siadały, kładliście je w pozycji pół-leżącej? (np. w wózku,...

kp - bardzo mocne ssanie dziecka

Problem z kp. Po prawie 3 miesiącach mój syn dostał amoku, gdy go karmię. Tak

więcej »