OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Ciąża zagrożona

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Co to jest macica dwurożna? Czy stanowi zagrożenie dla ciąży?

tematy: Ciąża zagrożona | Macica dwurożna Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
07 gru 2009 martusia1611 pisze:

Macica dwurożna

Macica dwurożna tzw. przegroda. Byłamn juz w ciąży gdy sie dowiedziałam ze własnie mam taka przegrode bardzo sie przeraziłam poniewaz moja ciocia miała to samo. 4 razy poroniła i przez to nie ma ani jednego dziecka i to za sprawa własnie tej macicy dwuroznej. Gdy przyszłam do domu od lekarza poszłam od razu do swojego pokoju i po prostu zaczelam płakac, nie moglam sie z tym pogodzic, balam sie ze przezyje to samo co ona. Pozniej po 4 miesiacach poszłam znów do lekarza i moje cierpienie i strach zniknął. Lekarz powiedział ze ta przegroda w macicy zanika (kurczy sie) bardzo sie ucieszyłam i wróciłam do domu zadowolona. Pozniej urodziłam piękna córeczke porodem naturalnym, która miała 10pkt, 3310g i 52cm. Urodziłam ją dzien po terminie Była całkiem zdrowa a ja nawet długo sie nie meczyłam rodzac ja tylko nie cale 5 godz. Jestem bardzo zadowolona ale przykro mi z powodu mojej Cioci która az tyle przezyła.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
118 punktów 5 pochwał 8 pytań
01 gru 2009 martaw2102 pisze:

moje obawy

Witaj.

Właśnie rankiem zrobiłam sobie test i jest pozytywny, wiem, że pewnie jets 100%, z resztą czuję po sobie, a szcególnie po piersiach, he he.

Mam do Ciebie pytanko, czy naprawdę nie miałaś większych komplikacji przy tej naszej wadzie??

Strasznie się boję, bo miałam 2 poronienia i zajście kolejny raz w ciążę jest dla mnie raczej strachem, przynajmniej w I trymestrze ciąży, ale wiem, że pod skalpel się nie wybieram.

no i dalej czy miałaś opuchnięty,wzdęty brzuch, czy ogólnie masz takie dolegliwości nawet nie będąc w ciąży?

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
38 punktów 0 pochwał 1 pytanie
22 paź 2008 AnulaK pisze:

Macica dwurożna

U mnie wykryto macice dwurożną tuż przed zajściem w ciążę, a raczej było to tylko podejrzenie. Ponieważ by stwierdzić taką macice lekarze muszą zdiagnozować to podczas operacji. U mnie potwierdzili dopiero przy cesarce. Całą ciążę musiałam przesiedzieć w domciu. Bardzo mi przeszkadzała myśl, że mogę poronić, więc byłam ostrożna. Musiałam co tydzień na początku ciąży, a później co dwa lub trzy tygodnie chodzić do ginekologa. Byłam pod bardzo dobrą opieką. Już na samym początku zostałam poinformowana iż urodzę wcześniej i przez cesarkę. Pod koniec ciąży mały miał już mało miejsca, ponieważ macica się już tak nie rozszerzała jak zdrowe macice:)wiec musiałam iść do szpitala i czekać na odpowiedni moment. Tym momentem okazały się złe przepływy do synka i nie było odwrotu-cesarka. I choć synek urodził się wcześniej i był malutki( niecałe 2 kg) dziś jest zdrowym, roześmianym i pełnym energii chłopcem. Dziś wiem, że nie trzeba się bać macicy rogatej tylko trochę uważać na siebie podczas ciąży i być optymistką, przecież ta macica nie musi być taka zła:)2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
125 punktów 13 pochwał 6 pytań
24 cze 2008 AKurczuk pisze:

Macica dwurożna

Macica większości kobiet ma kształt nieco spłaszczonej gruszki. W jej dnie zaznaczają się zazwyczaj niewielkie wypukłości, zwane rogami. Zdarzają się czasem wrodzone wady rozwojowe macicy, które zmieniają jej kształt. Może to być na przykład macica dwurożna, w której te rogi są bardzo wyraźnie zaznaczone. Macica dwurożna stanowi wrodzoną anomalię budowy tego narządu. Wpływ wady macicy na jej funkcjonowanie zależy od tego, jak bardzo kształt macicy odbiega od normy. Dużego stopnia dwurożność macicy może niekiedy powodować problemy z zajściem w ciążę i sprzyjać poronieniom. Jeśli uda się przejść szczęśliwie przez pierwszy trymestr ciąży, dalszy jej przebieg zwykle nie jest już zagrożony istnieniem wady macicy. Niewielkiego stopnia odchylenie od normy w budowie macicy nie ma wpływu na ciążę. Niestety, jest to wada, którą bardzo trudno jest skorygować operacyjnie.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
678 punktów 168 pochwał 0 pytań
1064

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »