OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Leki w ciąży

3 punkty 0 pochwał 1 pytanie
22 lut 2009 betis5 zadaje pytanie:

Dawkowanie no-spy i duphastonu

Witam. Jestem w 8 tyg. ciąży. Miałam lekkie boleści brzucha i jednego dnia brudziłam, akurat w dniu wizyty u lekarza. W związku z tym przepisał mi 3 razy dziennie po 2 tabletki duphastonu i 2 razy dziennie po 1 tabletce no-spy forte.Trochę się martwię bo to strasznie duże dawki leków. Wyczytałam ostatnio, że no-spa brana w ciąży obniża później napięcie mięśniowe u dzieci. Wiem, że muszę brać leki aby utrzymać ciążę, ale czy to nie za dużo? Co o tym myślicie? Dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

tematy: Leki w ciąży | Duphaston Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
24 lut 2009 iwon3004 pisze:

Dawkowanie no-spy i duphastonu

Co do Duphastonu dawkowanie jest zalecane zgodnie z przepisem lekarza i nie sądzę żeby było tego dużo. Lekarz chyba wie w jakim celu Ci go przepisuje...

Z tego co wiem od znajomej lekarki prawidłowe działanie duphastonu zaleca sie stosowanie go nawet do 20 tyg ciąży. Z tym, że powinien być brany z kwasem foliowym. Ja przyjmowałam duphaston do 16-17 tyg. ciąży.

Natomiast co do no-spy opinie sa różne:/  Mnie lekarka mówiła żeby brać tylko wtedy gdy są duże skurcze i przy dużych bólach. A moja koleżanka no-spe brała całą ciążę i wszystko było oki.

Masz zaufanie do lekarza to słuchaj jego rad. Nie jestes jego pewna poradź się innego lekarza.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1104 punkty 108 pochwał 9 pytań
23 lut 2009 emma332 pisze:

No-spa i duphaston

witaj. ja gdy byłam w ciąży to od 10 tyg brałam luteinę przez 2 tygodnie bo miałam plamienia ale mi nie pomagała za bardzo i lekarz przepisał mi duphaston, który brałam do 6 m-ca 3x1 tabletka dziennie. no-spy nie brałam. poza tym przez całą ciążę miałam twardnienie brzucha i na to brałam magnez tez 3x1 tabletka dziennie. jeśli lekarz tak Ci kazał to powinnaś się tego trzymać, a jeśli masz wątpliwości to udaj się do innego lekarza dla porównania.pozdrawiam.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
716 punktów 81 pochwał 14 pytań
23 lut 2009 martucha821 pisze:

hej

Ja też jestem w 8 tyg. ciąży. Moja ginekolog przepisała mi duphaston co 8 godz. 1 tabletkę. Nie plamiłam i w ogóle wszystko było w porządku. Właśnie skończyły mi się tabletki i tylko czekam i obserwuję czy będę się inaczej czuła bez brania tabletek. Pozdrawiam

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
19 punktów 0 pochwał 0 pytań
23 lut 2009 Elfi_k pisze:

Dawkowanie

Cześć, jestem w ciąży (19 tydz.) i jestem farmaceutką, więc znam się na dawowaniu leków. :) Nie wiem czy to Twoja 1sza ciąża, czy miałaś już poronienia. Wydaje mi się jednak, że 6 tabl. Duphastonu na dobę to trochę dużo. Ja jestem po 1 poronieniu, a brałam go 2 tabl. na dobę. Ale każda z nas jest inna. Jeśli chodzi o No-spę to dawkę forte można przyjmować 2 razy na dobę. To nie jest za dużo, ale nie wiem czy w ciąży powoduje rozluźnienie jakichś mięśni, a po porodzie zwiotczenie mięśni u dziecka. Nie słyszałam o czymś takim. Myślę, że większą wiedzę będzie miał ginekolog. Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z innym lekarzem.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
297 punktów 23 pochwały 3 pytania
23 lut 2009 AgatkaGrab pisze:

Hej

Ja brałam No- Spę od początku ciąży, na początku plamiłam więc brałam też Luteinę, ale nie długo, a No- spę najpierw 3x1, a od połowy ciąży 2x1. Zdania na temat brania No- spy są podzielone- moja teściowa, farmaceutka była przerażona, że muszę ją brać, ale plusy przeważają nad negatywnymi skutkami. Moja Julcia urodziła się zdrowa jak ryba:-) Pozdrawiam

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2374 punkty 371 pochwał 60 pytań
1549

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »