OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Alkohol w ciąży

29950 punktów 6994 pochwały 99 pytań
25 mar 2010 emancypantka77 radzi:

Dzieci palaczek i pijaczek

http://portalwiedzy.onet.pl/2146511,10491,info.html

 

Poczytajcie sobie.

To artykuł dla tych, które paliły przed i w trakcie ciąży.

tematy: Alkohol w ciąży | Rozwój płodu
2
Skomentuj Głosuj Czy ta porada była pomocna?
Zgłoś nadużycie »
26 mar 2010 emancypantka77 pisze:

Pierwsze słyszę...

...żeby lekarz nie kazał rzucic definitywnie!

Jednym z pierwszych pytan na mojej pierwszej wizycie bylo pytanie o używki i uwaga: "Bo wie, pani, trzeba wszystko rzucić, jesli pani pani, pije lub pije kawe!"

To była chyba jakas głupia kobieta, ta lekarka, albo niedouczona. Albo sama kopciła, syfiara. Palenie rzuca sie przed zajsciem. A jak kobieta jest na tyle głupia, ze pali, to rzuca, jak zrobi pozytywny test.

Rzygać mi sie chce, jak widze ciężarną z petem. I mam ochote podejsc, wyjąc jej tego peta ze śmierdzącej łapy i powiedzieć: Jestem głosem Twojego niemego dziecka. Rzuć palenie. 

Niech pomyśli taka jedna z drugą, że dziecko w momencie narodzenia z matki palaczki jest juz nałogowym palaczem. Ono po urodzeniu musi "rzucić" w momencie odciecia pepowiny. Matka cięzarna, która pali w ciązy nie ponosi trudu rzucenia i ma w dupie zdrowie dziecka i to, jak ono sie bedzie czulo po porodzie i pozniej. A ono tak samo przechodzi syndrom odstawienia, jak typowy palacz.

 

 

 

29950 punktów 6994 pochwały 99 pytań
26 mar 2010 Makenka pisze:

palenie

nie paliłam w czasie ciąży, ale rzuciłam dużo, dużo wcześniej, bo miałam dość.

natomiast moja kumpela pali dużo, jak się okazało, że jest w ciąży, to lekarka nie pozwoliła jej rzucić, tylko kazała bardzo ograniczyć palenie. podobno u nałogowych palaczy, przy całkowitym odstawieniu organizm reaguje w ten sposób, że wszystkie toksyny wyrzuca do krwi i to bardziej szkodzi dziecku, niż nikotyna. urodziła dwójkę zdrowych maluchów, bez komplikacji typu niska waga urodzeniowa, astma itp.

dla mnie osobiście najbardziej niezrozumiałe jest to, że inni palacze nie potrafią się pohamować przy kobiecie w ciąży, czy przy małych dzieciach, palą wszędzie, na przystankach autobusowych, na ulicy, pod sklepem, praktycznie dmuchając wszystkim naokoło w nos. a na delikatne zwrócenie uwagi, czy prośbę o zmianę miejsca reagują świętym oburzeniem.

2063 punkty 514 pochwał 4 pytania
25 mar 2010 HGM pisze:

...

Dziwię się tym kobietom,że z premedytacją wyrządzają swoim dzieciom krzywdę

5736 punktów 1112 pochwał 88 pytań

Najnowsze porady

12 lut 2017 anulka1979
Grota solna

Świetna sprawa dla wielu osób, które borykają się z róznymi chorobamihttp://www.relax-grota.pl/wskazania/1. CHOROBY DRÓG ODDECHOWYCH, PŁUC

Nasze dzieci

Co chwilę nowe zdjęcia naszych pociech ja i moj skarbek mam butle z-kevinem natalka w piasku TAKA JA
więcej »