OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Seks w ciąży

286 punktów 50 pochwał 7 pytań
10 wrz 2008 Megg zadaje pytanie:

Jak się leczy nadżerkę? Czy konieczny jest zabieg? (nie mam na myśli tylko kobiet w ciąży)

tematy: Seks w ciąży | Nadżerka Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
08 lip 2009 karola02085 pisze:

Zapytanie o nadzerke

Wisienka pisze:


Miałam problem z nadżerką odkąd pamiętam. I ciągle nawracające stany zapalne. Leczenie pomagało na krótko. Od lekarza dowiedziałam sie że najlepsze rozwiązanie to usunąć nadżerkę. Jest kilka sposobów np. wycinanie czy wypalanie ale po tym mogą być problemy z ciążą a ja chcę mieć jeszcze jedno dziecko więc zdecydowałam sie na wymrażanie. Zabieg jest krótki i bezbolesny. Jedyna wada to cena, bo z tego co wiem to można go wykonać tylko prywatnie, ja płaciłam 500 zł. Jestem zadowolona i polecam.

Hej ja mam takie pytanie czy moge współżyć z mężem jeśli jestem w trakcie leczenia nadżerki poprzez zamrażanie dokładnie trwa to już jakies dwa miesiące miał być już koniec koniec i coś się to ciągnie tyle. Dziś byłam u pani doktor miał być to już ostatni raz a za tydzień znów i dobiła mnie jak mi powiedziała ze być może bedzie musiała jeszcze coś tam domrozić. Kiedyś zapytałam o współżycie to powiedziała mi ze muszę poczekać az się zagoi a teraz mi jakos głupio pytac oto a zreszta jak szłam miałam nadzieje ze bedzie to już koniec. Wiesz może coś na ten temat ?

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 1 pytanie
12 maj 2009 Paola2308 pisze:

Leczenie

Pięć metod leczenia nadżerki

  • Tabletki i globulki. Jeżeli nadżerka jest mała, nie powoduje dolegliwości, cytologia nie wykazała żadnych zmian, a kobieta nie rodziła dzieci - należy obserwować zmianę i odwiedzać ginekologa. Zwykle podejmuje on próbę leczenia farmakologicznego opartego na lekach przeciwzapalnych i stymulujących nadżerkę do wygojenia się. Gdyby pojawiły się upławy, lekarz może zalecić globulki dopochwowe lub zastosuje inną metodę.
  • Koagulacja chemiczna. Gdy zmiany są małe, do nadżerki przykłada się specjalne preparaty, które likwidują chory nabłonek. W tym miejscu powstaje zdrowy. Terapia jest bezbolesna i nie powoduje blizn. Niestety, bywa mało skuteczna i dlatego koagulację trzeba powtarzać w określonych odstępach czasu, co jest niewygodne dla pacjentki. Do wad tej metody zalicza się długi czas gojenia. Zabieg najlepiej zrobić w pierwszych dniach cyklu. Prywatnie kosztuje kilkanaście złotych.
  • Elektrokoagulacja (tzw. wypalanka). Polega na spaleniu (ale nie zwęgleniu) chorych tkanek iskrą elektryczną. Łuk elektryczny tworzy się między końcówką roboczą aparatu (koagulatora) a elektrodą bierną, czyli metalową płytką umieszczoną tuż pod pośladkami. Metoda jest bardzo skuteczna, bo niewielką elektrodą lekarz może dotrzeć do każdego chorego miejsca. Zabieg nie jest bolesny, ale kobieta czuje nieprzyjemny zapach przypalonego mięsa oraz działanie prądu (niemiłe szczypanie). Zwykle nie stosuje się znieczulenia. Elektrokoagulacja może (gdy zostanie użyty prąd o zbyt wysokim natężeniu) spowodować trwałe blizny na powierzchni szyjki macicy lub zwężenie jej kanału. Konsekwencją tych powikłań bywają bolesne miesiączki oraz trudności z rozwieraniem się szyjki macicy podczas porodu.Po zabiegu nabłonek goi się nawet do 3-5 tygodni. W tym czasie mogą się pojawić upławy o nieprzyjemnym zapachu i plamienia. Wypalenie najlepiej zrobić zaraz po miesiączce. Prywatnie leczenie kosztuje 200-300 zł.
  • Kriokoagulacja (zamrażanie). To nic innego jak wywołanie martwicy tkanek szyjki macicy specjalną elektrodą, z której wypływa sprężony azot. Zabieg trwa 4 do 6 minut. Leczenie jest bardzo skuteczne i bezbolesne. Niektórzy lekarze twierdzą, że to lepsza metoda niż elektrokoagulacja. Większe nadżerki trzeba zamrażać przy użyciu kilku końcówek, co wymaga od lekarza sporego doświadczenia, aby nie zamrozić ściany szyjki zbyt głęboko. Po zabiegu mogą wystąpić wodniste upławy. Gojenie przeciąga się nawet do 30-40 dni. Leczenie przeprowadza się po miesiączce. Kosztuje 300-400 zł.
  • Fotokoagulacja. Za pomocą końcówki emitują- cej fale świetlne doprowadza się do trwałych zmian w nabłonku i tak usuwa się nadżerkę. To nie boli. Na nabłonku nie powstają blizny. Metodę wykorzystuje się do leczenia niewielkich i płytkich zmian. Gojenie trwa około dwóch tygodni. Zabieg robi się w pierwszej połowie cyklu. Prywatnie płaci się od 200 do 300 zł.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3610 punktów 697 pochwał 6 pytań
04 mar 2009 figaiga pisze:

odp.

Hejka, miałam nadżerkę w wieku 21 lat. Najpierw lekarz leczył mnie jakimiś globulkami, jak się potem okazało u kobiet które w miarę regularnie współżyją nie zdaje to egzaminu, ponieważ podczas stosunku i tak dostają się to teego miejsca bakterie. Potem wymyślił sobie zamrażanie, ale to również nie pomogło, jak się później okazało. Zmieniłam po pól roku walki lekarza, na obecną lekarkę, któa teraz prowadzi moją ciążę i ona zaproponowała zabieg wypalania, ale nie elektrokoalgulację ( wyp.prądem) tylko wypalanie chemiczne, polegało to na tym, że chodziłam przez miesiąc, dwa razy w tygodniu na tzw. smarowanie specjalnym chemicznym lekarstwem nadżerki. Zabiegi nie były bolesne, nie czułam żadnego dyskomfortu, koszt był około 300zł, a święty spokój mam z tym do dziś czyli już 8 lat. Polecam, nie pamiętam jak się nazywało to lekarstwo, ale myślę, że lekarz powinnien wiedzieć...

Pozdrawiam:-)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
357 punktów 27 pochwał 11 pytań
30 sty 2009 sylusia22 pisze:

Wypananie nadżerki

Witam,mam 24 lata,od pół roku jestem szczęśliwą mężatką.

W wieku 20 lat,miałam wypalaną nadżerkę tzw wypalankę(wtedy byłam jeszcze nieródką). Teraz jestem w ciąży,starałam się tylko 2 cykle...także mi wypalanie nie przeszkodziło w niczym:)

 

Pozdrawiam!

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
21 gru 2008 Majka2 pisze:

Raczej zabieb

Przez dłuższy czas leczyłam się tabletkami,ale nic to nie dawało(podobno działają przy małej nadżerce).Miałam wypalankę(ok.150zł),nie przeszkodziło to w zajściu w ciąże.Minęły już 4lata,nawrotów nie ma.Widocznie skutkuje.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
359 punktów 33 pochwały 10 pytań
1095

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »