OnetPARTNER

Katalog tematów » Poród » Wody płodowe

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
19 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak wygląda odejście wód płodowych?

tematy: Wody płodowe Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
18 mar 2009 mamuska_olus pisze:

Witam

Ja leżałam sobie na łóżku po obiadku kiedy wody płodowe dosłownie chlusnęły. Nigdy nie zapomnę tego uczucia, były bardzo ciepłe i lekko podbarwione krwią takie różowe ale to nie oznaczało nic złego. Kiedy już byłam w szpitalu przy jakimś wysiłku np.wstawaniu z łóżka sączyły się jeszcze a podczas badania znów chlusnęły tyle że mniej.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
404 punkty 22 pochwały 7 pytań
05 mar 2009 marmis13 pisze:

wody....

wody płodowe odeszly mi podczas porodu,pamietam jak chlusnęły,i ze byly bardzo ciepłe :)

 

pozdrawiam

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
799 punktów 39 pochwał 24 pytania
05 mar 2009 buba pisze:

witam

Rodziłam 2 razy i za każdym razem odejście wód płodowych wyglądało inaczej. Za pierwszym razem, pęcherz płodowy przebiła położna bo pomimo skurczów partych wody nie odeszły. Za drugim razem wody sączyły się o zgrozo przez prawie 5 dni i to tak wolniutko że trudno było się zorientować. W międzyczasie byłam akurat na badaniu ginekologicznym i sam lekarz nie zauważył (?) pomimo iż powiedziałam mu o swoich podejrzeniach. Dopiero kiedy skóra na brzuchu zrobiła się obwisła zdecydowałam się pojechać do szpitala bo mnie to zaniepokoiło. Tam się okazało że wód już prawie nie ma. Dziwne że trzymali mnie tam jeszcze półtorej doby zanim zaczęli wywoływać poród, który i tak w końcu skończył się cięciem cesarskim przez brak postępu.

Od pewnego czasu w aptekach są dostępne specjalne paski do domowego sprawdzenia ewentualnego sączenia się wód.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
63 punkty 7 pochwał 0 pytań
13 lis 2008 sofi pisze:

Wody płodowe

W moim przypadku wody płodowe odeszły dopiero tuz przed główna faza porodu. Położna doradziła mi, żebym kila razy kucła, no i robiąc to (podczas skurczu) dosłownie wody ze mnie wytrysnęły. Był to zwykły bezbarwny płyn, czułam sie jakbym siusiała . Ale np. mojej koleżance odeszły wody w domu, podczas zwykłych domowych czynności. Momentalnie poczuła, ze coraz bardziej robią sie mokre majtki i spodnie. Tak tez u każdej kobiety może być rożnie, ale zawsze kończy sie mokra bielizna, bądź tez mokra podłogą :)

pozdrawiam:)

 

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
138 punktów 20 pochwał 3 pytania
19 cze 2008 KNajmark pisze:

Odejście wód płodowych

Odejście wód płodowych następuje po pęknięciu pęcherza płodowego. Może to nastąpić bardzo gwałtownie. Z dróg rodnych wypływa wtedy znaczna ilość, najczęściej bezbarwnego, płynu mocząc bieliznę i ubranie ciężarnej. Wody, które odeszły nagle, mogą utworzyć na podłodze sporą kałużę. Jeśli pęknięcie pęcherza będzie niewielkie, to następuje jedynie sączenie płynu owodniowego. Ciężarna może odczuwać to jako pojawienie się dziwnej wilgotności. Najczęściej pęknięcie pęcherza płodowego następuje w czasie porodu. Nasilająca się czynność skurczowa, postępujące rozwarcie i obniżanie się główki w kanale rodnym zwiększa ciśnienie w pęcherzu płodowym, który samoistnie pęka. Niekiedy bardzo napięty pęcherz płodowy pęka podczas badania w trakcie porodu. Pęknięcie pęcherza płodowego powoduje, że odpływa tylko część wód płodowych. Pozostała część wypływa dopiero po urodzeniu się dziecka.
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1167 punktów 212 pochwał 0 pytań
1103

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »