OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Ciąża zagrożona

13 punktów 0 pochwał 1 pytanie
09 mar 2010 ania1984 zadaje pytanie:

POLIP w ciąży

Cześć!!!

Czy któraś z was miała polip na szyjce???

Jestem w 13 tyg. ciąży i chcę się dowiedzieć czy to w jakiś sposób będzie zagrażało mi lub dziecku???

tematy: Ciąża zagrożona | 13 tydzień ciąży Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
13 wrz 2010 Zsunaj pisze:

Witam,

Witam,mam pytanie, co myslicie o usuwaniu polipa w ciąży ?Miała tak któraś z Was?Teraz jest 13 tydz. ciązy, polip jest od ok. 8 tyg. Przy podrażnieniu na badaniu USG krwawi lekko, różowo ze śluzem. Żona praktycznie cały czas leży, była już z tego powodu w szpitalu dwa razy.Polip jest spory, ma 2,5 cm długości i 1,5 cm grubości, coś koło tego.Zniekształca i rozpycha szyjkę macicy.Lekarz prowadzący zastanawia się nad usunięciem go ale na razie wysłał zonę do domu, kazał się obserwować. Wizytę na USG mamy 30.09.2010. i wtedy zobaczymy jak ta paskuda wygląda - polip.Będziemy wdzięczni za odpowiedź i jakąś radę. Z jednej strony dużo w necie opinii i tutaj nawet o nie wycinaniu polipów podczas ciąży, z drugiej strony rozpycha on szyjkę.Witam,mam pytanie, co myslicie o usuwaniu polipa w ciąży ?Miała tak któraś z Was?Teraz jest 13 tydz. ciązy, polip jest od ok. 8 tyg. Przy podrażnieniu na badaniu USG krwawi lekko, różowo ze śluzem. Żona praktycznie cały czas leży, była już z tego powodu w szpitalu dwa razy.Polip jest spory, ma 2,5 cm długości i 1,5 cm grubości, coś koło tego.Zniekształca i rozpycha szyjkę macicy.Lekarz prowadzący zastanawia się nad usunięciem go ale na razie wysłał zonę do domu, kazał się obserwować. Wizytę na USG mamy 30.09.2010. i wtedy zobaczymy jak ta paskuda wygląda - polip.Będziemy wdzięczni za odpowiedź i jakąś radę. Z jednej strony dużo w necie opinii i tutaj nawet o nie wycinaniu polipów podczas ciąży, z drugiej strony rozpycha on szyjkę. 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
11 mar 2010 ania1984 pisze:

POLIP w ciąży

Dzięki dziewczyny!!!

Tylko już miałam problem z tym polipem.

Wydzielił mi się jakiś skrzep i w szpitalu na badaniu powiedzieli że najprawdopodobniej to z tego polipa.Co ja się strachu najadłam...!Ha... i jeszcze zero seksu (mąż bardzo niezadowolony) no cóż takie uroki ciąży

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
13 punktów 0 pochwał 1 pytanie
11 mar 2010 koko78 pisze:

nie ma obaw

witaj!!!!!!

nie martw się  ,ja miałam  polipa i mój pan  doktor postanowił że nalęży go  usunąć  i tak w 16 tyg ciąży został usunięty ,był to  krótki  zabieg  .Przyszłam na godz 10 i po południu mogłam wyjść ,pozatym to lekarz do  którego  chodzisz wszystko  ci  wyjaśni ....................pytaj ,pytaj pytaj.....a napewno  rozwieje wszystkie  twoje wątpliwości .................powodzenia   głowa do  góry  wszystko  będzie  dobrze : )

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
26 punktów 2 pochwały 0 pytań
09 mar 2010 kaja_29 pisze:

Polip szyjkowy

Nie martw się. Będzie ok.  Ja miałam wycinanego polipa z szyjki macicy w 4 m-cu ciąży. W sumie to lekarz prowadzący moją ciążę nie zaproponował żadnej formy leczenia polipa, tylko od razu usunięcie go. Nie wiem jak to jest u Ciebie, czy będzie on obserwowany, czy będzie on mimo Twojego stanu leczony, czy tak jak u mnie usuwany.

Jeśli chodzi o sam zabieg to nie ma się czego obawiać. Jest praktycznie bezbolesny, trwa bardzo szybko tylko po prostu nieprzyjemny (sam fakt, że musisz rozłożyć nogi przed kimś obcym:-) ale to tak jak u swojego ginekologa). Wycinek rutynowo jest wysyłany do badania, czy nie ma zmian rakowych.

Będzie dobrze. Naprawdę to nic strasznego. Trzymam kciuki i życzę zdrowia.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2670 punktów 507 pochwał 23 pytania
09 mar 2010 anusiam1983 pisze:

polip, mieśniak i takie tam

miałam mięśniaka, który na początku wyglądał jak polip. Skończyło się cesarką, ale dzidzia jest zdrowa. Raczej normalnie nie urodzisz, trudno. A mnie mięśniaka usunięto zaraz po cesarce w czasie tego samego zabiegu. Nie martw się.

Pozdrawiam

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2119 punktów 626 pochwał 21 pytań
1064

Najnowsze pytania

Podziekowanie

Witajcie i żegnajcie . Jako,że nie pamiętam loginu i hasła ,piszę tak . Dziękuje Wam

Wyniki badań krwi

Wyniki badań krwi u 9 miesięcznego dziecka. śr.obj. krwinki mcv 78 norma 85-96

podziekowania dla redakcji

Chialam Wam podziekowac ,za to ze stworzyliscie ten portal.Dzieki temu portalowi...

Zamknięcie serwisu

Dostaliście maila o zamknieciu rodziceradza.pl? Szkoda, za zamykają. Chociaz z drugiej...

więcej »