OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Niepłodność

9 punktów 1 pochwała 5 pytań
14 lut 2010 aga_nieszka zadaje pytanie:

Polip macicy

kilka dni temu dowiedziałam się ze mam polipa w macicy. Jestem przerażona. Lekarz zalecił mi kurację hormonalną na 3-6 miesięcy bez gwarancji, że się uda w tym czasie wyleczyć. Z mężem od 9 miesięcy staramy się o dziecko i polip na pewno jest przeszkodą. Czy dobrze, ze zgodziłam się leczyć tabletkami a nie od razu na zabieg usunięcia? Co z zajściem w ciąże, czy będę miała szansę na dziecko? Czy podbrzusze musi tak boleć jak przy miesiączkowaniu?Czy mimo, że mam polipa w macicy to jajniki mają prawo też boleć?

Poczytałam trochę w internecie i nie wygląda to bajkowo :(

tematy: Niepłodność | Macica Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
15 lut 2010 kaja_29 pisze:

Polip

Nie martw się i nie czytaj już nic więcej o tych polipach bo wpadniesz w depresję. A domyślam się, że pewnie gdzieś już przeczytałaś, że ten polip to może być zmiana rakowa. Może być, ale w bardzo małym procencie i czego od razu zakładać to najgorsze?

W dzisiejszych czasach wszystkie jakieś anomalie i to co niedobrego dzieje się w naszym organiźmie może mieć podłoże rakowe, bo tak już niestety jest. W Twoim przypadku wydaje mi się, że gdyby ten polip był jakiś bardzo duży, albo sam w sobie był jakąś groźną naroślą, lekarz zdecydowałby od razu o jego usunięciu, anie trułby Ci organizmu jakimiś hormonami. Z tego wynika, że jest jeszcze szansa dzięki tym lekom na to, że samoistnie wchłonie się.Na Twoim miejscu, tak dla pewności, zasięgnęłabym porady jeszcze jakiegoś innego lekarza i wtedy może będziesz spokojniejsza.

Nawet jeśli doszłoby do wycięcia tego polipa, to nie masz się czym przejmować, bo to właściwie prawie zupełnie bezbolesny i szybki zabieg. Tylko tyle, że trochę nieprzyjemny, bo wiadomo, taj jak u ginekologa trzeba rozłożyć nogi przed obcym facetem;-) i troszkę krwi jest ale naprawdę to nic strasznego. Ja miałam usuwanego polipa szyjkowego w 4 m-cu ciąży. Nawet lekarz nie powiadomił mnie o jakiejś innej formie leczenia, tylko od razu na zabieg. Nie dopytywałam się, czy to ze względu na to, że polip był taki groźny, czy ze względu na utrudnioną możliwość leczenia mnie ze względu na ciążę. Strasznie się bałam tego zabiegu i jeszcze tego, że stracę dzidziusia, ale to naprawdę nic strasznego. PO iluśtam dniach były wyniki, że polip nie miał zmian rakowych.

Będzie dobrze. To zawsze tak źle wygląda, jak się czyta o wszystkich ewentualnych powikłaniach itp. Trzymam kciuki i życzę zdrowia:-)

 

 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2670 punktów 507 pochwał 23 pytania
14 lut 2010 anusiam1983 pisze:

również miałam polipa :-)

nie przejmuj się, miałam polipa, a mój syn skończył już 5 miesięcy. Lekarze czasem wyolbrzymiają, jak powiedziała moja ginekolog, muszą poinformować pacjentkę o najgorszej opcji. Z zabiegami jest różnie, jeśli jest szansa wyleczyć go hormonalnie to trzeba spróbować. Kilka miesięcy nic już nie zmieni, a dzidziusia powoli się doczekacie. Pytasz czy podbrzusze powinno boleć, właśnie przez polipa boli, jeśli chodzi o jajniki to normalny stan, mają prawo boleć. Spokojnie, wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2119 punktów 626 pochwał 21 pytań
1566

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »