OnetPARTNER

Katalog tematów » Ciąża » Poronienie

3 punkty 0 pochwał 5 pytań
15 sty 2010 srumpa zadaje pytanie:

Puste jajo płodowe

Byłam w 9 tyg ciąży , ale było to puste jajo płodowe i musiałam poronic a potem lekarz dalej oczyścił czy ktos wie jakie mogą byc tego przyczyny ?

tematy: Poronienie | 9 tydzień ciąży Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
05 lis 2013 LillyBlue pisze:

Co oznacza puste jajo płodowe?

Puste jajo płodowe to typ patologii ciąży. Wówczas nie zostają wytworzone elementy budujące ciało dziecka.  Dzieje się tak, gdy zarodek obumiera na bardzo wczesnym etapie ciąży, a zewnętrzna warstwa komórek wciąż się rozwija. Jest to bardzo częsty przypadek. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na genetyczne nieprawidłowości zarodka. I to niejako sam organizm kobiety dąży do zakończenia ciąży jak najwcześniej, ponieważ dziecko mogłoby mieć bardzo poważne wady genetyczne. Jednak, na szczęście, tego typu patologia bardzo rzadko się powtarza, więc kobiety które miały puste jajo płodowe mogą zajść w kolejną, zupełnie prawidłową ciążę.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
573 punkty 2 pochwały 5 pytań
15 sty 2010 oliwka pisze:

,

To okropne, bardzo mi przykro. Czasem tak się źle dzieje.

Myślę, że o przyczynach musisz porozmawiać z lekarzem. Warto mieć takiego zaufanego ginekologa, sympatycznego, z sercem.

Trzeba wierzyć, że następnym razem spełni się marzenie o maluchu i być dobrej myśli,

Pozdrawiam i trzymaj się,

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
24497 punktów 6632 pochwały 56 pytań
15 sty 2010 Majkaa pisze:

Trzymaj się

ja w poprzedniej ciąży  w 8 tyg. miałam USG robione  i był zarodek i biło serduszko, w 10 tyg. ciąży okazało się że jest pusty pęcherz płodowy. Kiedy pytałam lekarza powiedział że tak też może się stać tzn albo zarodek wypadł wcześniej lub też wchłonął się Czasami jest tak że po prostu we wczesnej ciąży następują poważne zakólcenia w wiązaniach chromosomów które się łącza i zarodek po prostu przestaje się rozwijać już na początku i wtedy jest efekt pustego jaja płodowego. Kiedyś jak się tym interesowałam po powrocie ze szpitala udało mi się dotrzeć do informacji, że jeżeli kobieta zachodzi w kolejne ciąże i jest puste jajo płodowe to przyczyna mogą być bakterie znajdujące się w spermie mężczyzny. Ale wydaje mi się raczej że u Ciebie po prostu zarodek się nie rozwinął tak też czasami jest dlatego lekarze czekają ze stwierdzeniem ciąży do momentu kiedy bije serduszko.

Wiem że to przykre bo sama to przeszłam ale wiesz mi że tylko czas najlepiej goi rany, a przynajmniej łagodzi ból po stracie. Jeżeli chcesz mieć jeszcze dziecko to odczekaj przynajmniej 6 miesięcy, lepiej poczekać dłużej. Ja zaszłam w kolejną ciąże po 7 miesiącach  (nieoczekiwanie) i jest wporządku. Co do przyczyn Twojego poronienia to nawet lekarz Ci nie odpowie, bo ja pytałam kilku i żaden  nie udzielił mi informacji tylko usłyszałam że wszystkie poronienia do 12 tygodnia ciąży kwalifiukują się do zaburzeń chromosonalnych.  Bardzo ważne jest równiez aby w tym początkowym okresie nie brać ani tabletek ani antybiotyków i nie przeziębiać się bo zarodek jest tak delikatny że w zasadzie zaburzenia chromosonalne może spowodować nawet katar.

 

Ja życzę Ci słoneczka na codzień i dużo siły.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4456 punktów 849 pochwał 90 pytań
15 sty 2010 kluseczka73 pisze:

:(

Bardzo mi przykro. Współczuję Ci.

Tak się czasami poprostu zdarza. Myślę, że powinnaś porozmawiać z lekarzem i zaplanować następną ciążę.

Powodzenia.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
38550 punktów 14796 pochwał 51 pytań
15 sty 2010 Anethe pisze:

:(

Strasznie mi przykro:(

U mojej koleżanki przy pierwszej ciąży zdarzyło się tak jak u Ciebie, na szczęście za kolejnym razem urodził się zdrowy i śliczny synek - czego i Tobie życzę, a w zasadzie jestem pewna, że tak będzie:)

Pozdrawiam ciepło:)

 

3
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2358 punktów 578 pochwał 13 pytań
1089

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »