OnetPARTNER

Katalog tematów » Emigracja » Francja

29 lis 2010 MARZENA zadaje pytanie:

urodzenie we Francji

Witam, mam 33 lata. Jestem w 7 m-cu ciąży i mam dziecko 4 letnie. Mieszkam w Polsce.Mój mąż pracuje we Francji zatrudniony przez polską firmę, ale możliwe, ze niedługo zatrudni go francuski pracodawca. Mąż chce zabrać nas do siebie, tak, żeby drugie  dziecko urodziło się we Francji. Czy dziecko urodzone we Francji dostanie francuskie obywatelstwo? Czy będę otrzymywała zasiłek od państwa? Czy konieczne jest zameldowanie we Francji? Gdzie szukać odpowiedzi na te pytania? W ambasadzie? Czy może wiecie cokolwiek na ten temat?Z góry dziękuję i pozdrawiamMarzenaWitam, mam 33 lata. Jestem w 7 m-cu ciąży i mam dziecko 4 letnie. Mieszkam w Polsce.Mój mąż pracuje we Francji zatrudniony przez polską firmę, ale możliwe, ze niedługo zatrudni go francuski pracodawca. Mąż chce zabrać nas do siebie, tak, żeby drugie  dziecko urodziło się we Francji. Czy dziecko urodzone we Francji dostanie francuskie obywatelstwo? Czy będę otrzymywała zasiłek od państwa? Czy konieczne jest zameldowanie we Francji? Gdzie szukać odpowiedzi na te pytania? W ambasadzie? Czy może wiecie cokolwiek na ten temat?Z góry dziękuję i pozdrawiamMarzena
tematy: Francja Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
31 lip 2011 open_tana pisze:

To jeszcze ja;) Wazna rada!

Przywiez ze soba: akt malzenstwa, akty urodzenia Wasze i dziecka, wez zaswiadczenie czy pobierasz w Polsce jakies zasilki, zaswiadczenie o Twoich dochodach ze skarbowego, z przychodni ksiazeczke zdrowia dziecka, karty szczepien Was wszystkich i wszystko to przetlumacz u tlumacza przysieglego, bo we Francji duzo drozej i trudno znalezc takiego tlumacza. 

O obywatelstwo i wszelkie dokumenty pytac sie nalezy w Prefekturze.

Do konsulatu raczej zpytaniami o socjal nie trzeba chodzic;) Niczego sie tam nie dowiesz, bo to nie lezy w zakresie ich kompetencji. Tam tylko w razie utraty polskiego dowodu tozsamosci,  bo reszte maja gdzies.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
23 punkty 0 pochwał 0 pytań
29 lis 2010 joannaiolus pisze:

:-)

Jesli mąż sciagnie cie do siebie to musi cie zameldowac i razem z tobą dziecko.Musicie miec prawnie uregulowana sytuacje zeby nie bylo zadnych nieprawidłowości. wiec bedziesz poprostu miala meldunek tam. pomoc od panstwa jest zapewniona i o woele wieksza niz u nas. najlpeiej bedzie jesli udasz sie do konsulatu. oni dokładnie ci wytlumacza jak to wygląda. Powodzenia życze:)
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
154 punkty 19 pochwał 3 pytania
29 lis 2010 luciana pisze:

francja

Zarejestruj się na portalu,, szlifuj swój francuski,tam znajdziesz interesujące cię tematy.
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
28722 punkty 9578 pochwał 45 pytań
2029

Najnowsze pytania

Bojąca i płaczliwa pięciolatka

Dzień dobry. Proszę o poradę Nasza córka ma 5 lat. Chodzi do przedszkola już

9 latek oszukuje i ucieka ze szkoły

Błagam pomoc, bo już nie wiem co mam robić. Mój syn ma 9 lat

Mam duzy problem z synem . Pomocy

witam, jestem sylwia mam trojke dzieci .Mam problem z 7 letnim synem kuba ,kuba chodzi

Czy łaskotki to odpowiednia kara dla nastolatka?

Mój 14-letni syn zatrzasnął drzwi do swego pokoju po tym jak mu powiedziałam, że...

więcej »