OnetPARTNER

Katalog tematów » Karmienie piersią » Nawał mleczny

2201 punktów 196 pochwał 944 pytania
16 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak radzić sobie z nawałem mlecznym?

tematy: Nawał mleczny Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
07 lis 2013 LillyBlue pisze:

Jak sobie radzić z nawałem pokarmu?

Nawał mleczny jest bardzo częstym i naturalnym zjawiskiem występującym około trzeciej doby po porodzie. Wtedy też piersi mogą boleć i są nabrzmiałe. Prawdopodobnie odciąganie pokarmu w tym czasie może okazać się konieczne, ponieważ dziecko na pewno nie zje takiej ilości pokarmu. Trzeba tylko pamiętać, aby odciągać mleko tylko  do momentu odczucia ulgi, nie dłużej, ponieważ dłuższe odciąganie tylko dodatkowo jeszcze napędzi laktację. Po odciąganiu pokarmu warto położyć na piersiach zimną pieluszkę na 20 minut. W czasie nawału dziecko może mieć problem z chwyceniem twardej piersi, więc wtedy również przed karmieniem trzeba troszkę odciągnąć mleka, aby dziecko mogło sobie poradzić z piersią.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
573 punkty 2 pochwały 5 pytań
12 mar 2011 magrru pisze:

3 miesięczny nawał

na pewno nie można w tym czasie ograniczać liczby płynów i trzeba dobrze się odżywiać. Miałam bolesny nadmiar mleka, generalnie stan, jaki jest opisywany pod nazwą "nawał" jako zjawisko kilkudniowe miałam przez ponad 3 miesiące... Odciągałam z bolących piersi dopiero po 2 tygodniach od porodu ("żeby nie napędzać laktacji"), tylko tyle, żeby przestało boleć (40-250 ml kilka razy na dobę), dziecko rosło w oczach, a ja nie mogłam sobie poradzić, wszystko było w mleku (kiedy spałam - wkładki, stanik, koszulki zmieniane kilka razy w nocy, pościel z kołdrą i materacem włącznie) :/produkowało się jak szalone, a ja słabłam :(. Piłam szałwię, ale nie wiem, czy mogę to polecić, bo działa i jeśli ktoś nie ma aż tak tragicznie, to żeby sobie nie zaszkodził.

Na szczęście po 6 tygodniach się to zmniejszyło, po 3 miesiacach pojawiły się momenty bezbolesne, a po 4 przeżyłam szok - moje piersi są po karmieniu miękkie, teraz minęło 5 miesięcy i jest dość spokojnie :)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
18 punktów 0 pochwał 0 pytań
16 cze 2008 KNajmark pisze:

Nawał mleczny

Nawał mleczny pojawia się między 2 a 6 dobą po porodzie. Piersi są obrzmiałe i twarde. Jeśli dziecko od momentu porodu często i długo ssało, okres nawału mlecznego może przejść bez problemu i matka może go w ogóle nie zauważyć. Jeśli piersi są nieprzyjemnie nabrzmiałe, powinno się karmić dziecko tak często, jak często potrzebuje tego matka. Jeśli dziecko odmawia ssania, można odciągnąć trochę pokarmu z piersi (aż zaniknie uczucie napięcia). Między karmieniami można na piersi położyć zimny okład.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1167 punktów 212 pochwał 0 pytań
1833

Najnowsze pytania

Podziekowanie

Witajcie i żegnajcie . Jako,że nie pamiętam loginu i hasła ,piszę tak . Dziękuje Wam

Wyniki badań krwi

Wyniki badań krwi u 9 miesięcznego dziecka. śr.obj. krwinki mcv 78 norma 85-96

podziekowania dla redakcji

Chialam Wam podziekowac ,za to ze stworzyliscie ten portal.Dzieki temu portalowi...

Zamknięcie serwisu

Dostaliście maila o zamknieciu rodziceradza.pl? Szkoda, za zamykają. Chociaz z drugiej...

więcej »