OnetPARTNER

Katalog tematów » Nastolatek » Bunt nastolatka

3 punkty 0 pochwał 1 pytanie
25 mar 2010 baldino zadaje pytanie:

Jak postępować z nastolatkiem

Witajcie! Mam 16 - letniego syna który chodzi do średniej szkoły.mąz jest za granicą ale mamy stały kontakt na skype.Syn nie przestrzega wogóle naszych zasad , nie chce się uczyć,opuszcza zajęcia w szkole ,na lekcjach przeszkadza nauczycielom w związku z tym ma dużo uwag ,kłamie .Cale popołudnia spędza z kolegami  z którymi wplątał się w drobnne przestępswa.Żadne rozmowy z nim nie odnoszą pozytywnego skutku.Może ktoś  z Was mi  coś poradzi bo ja już naprawdę nie wiem co robić.

tematy: Bunt nastolatka | Problemy w szkole Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
11 kwi 2010 pie3sia pisze:

jak postępować z nastolatkiem...

Witam,też jestem matką 15-latka,a moja sytuacja jest podobna z tym,że ja odeszłam od jego ojca i w sumie wychowuję go sama.Wiem z doswiadczenia,że złością nic nie wskóram tylko pogłębiam problem,ale uwierz,że matka i dobre słowo mogą wszystko.Do tego potrzeba cierpliwości i miłości.Rozmawiaj,tłumacz w spokoju,chociaż nie raz spotkasz się z krnąbrnymi odpowiedziami,ale słowo zostaje w głowie naszego dziecka i przemyśli on nie raz tylko daj mu na to czas.Dzieci nas kochają i ten trudny czas należy przejść razem.Spokój i rozważne rozmowy rozwiążą problem.Wiem czasami serce boli od słów,ale oni też szarpią się ze swoimi myślami chociaż udają,że ich nic nie obchodzisz.To jest moja rada.Wytrwania i cierpliwości życzę.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
20 punktów 2 pochwały 0 pytań
25 mar 2010 luciana pisze:

partnerstwo

Musisz postawić na partnerstwo i szczerość.Twój syn to prawie dorosły człowiek i wie co robi.Ja wyjechałam jak syn miał 14 lat,po 3 latach dołączył do mnie mąż a syn miał 17 lat jak został zupełnie sam.Wiedział dobrze że musi być odpowiedzialny,przez jego ręce przewijało się dużo kasy bo wysyłaliśmy na spłaty długów.Skończył liceum z wynikiem dobrym,w tym roku kończy studia.Z mojego doświadczenia mogę poradzić żebyś zaczęła traktować syna jak dorosłego człowieka.Pytaj go o zdanie i pozwól mu decydować.Porozmawiaj z nim szczerze bez awantur,na spokojnie,zapytaj co chce osiągnąć w życiu i pomóż mu do tego celu dojść.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
28722 punkty 9578 pochwał 45 pytań
25 mar 2010 Majkaa pisze:

Nastolatkowie

Okres ten jest bardzo burzliwy zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Trudno mi konkretnie podać jak sobie radzić z 16 latkiem skoro nie wiem co jest przyczyną takich zachowań chłopca. Syn wszedł w okres buntowniczy i trzeba działać żeby dziecko nie zeszło na drogę przestępczą. Podejrzewam że jednym z  powodów może być wyjazd ojca. Ja poradziłabym zabranie chłopca do poradni psychologicznej czy do psychologa w celu ustalenia dlaczego chłopiec zachowuje się w taki sposób co kieruje jego zachowaniem buntowniczym i ewentualnie jak postępować z dzieckiem. Najlepiej znaleść psychologa który zajmuję się psycholoią rodzinną dośwaidczony psycholog może naprawdę wiele pomóc. 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4456 punktów 849 pochwał 90 pytań
2088

Najnowsze pytania

sniadanko dla 11 miesiecznegoniemowlaka

Sniadanko dla 11 miesiecznego niemowlaka

Jakie ma sie szanse żeby sąd nie podwyższył alimentów

Jestem z partnerem ktory ma 6letnia corke i placi sadownie przyznane alimenty 350zl....

Jak oduczyc noszenia? Pomocy!

Moja córcia ma juz 15 mies. I od jakiegos czasu mam po wazny problem .

Jak poradzić sobie z agresją 3 latki

Witam, zaczne może od tego jak moim zdaniem to wszystko się zaczeło. Od września ja

więcej »