OnetPARTNER

Katalog tematów » Nastolatek » Bunt nastolatka

3 punkty 0 pochwał 1 pytanie
25 mar 2010 baldino zadaje pytanie:

Jak postępować z nastolatkiem

Witajcie! Mam 16 - letniego syna który chodzi do średniej szkoły.mąz jest za granicą ale mamy stały kontakt na skype.Syn nie przestrzega wogóle naszych zasad , nie chce się uczyć,opuszcza zajęcia w szkole ,na lekcjach przeszkadza nauczycielom w związku z tym ma dużo uwag ,kłamie .Cale popołudnia spędza z kolegami  z którymi wplątał się w drobnne przestępswa.Żadne rozmowy z nim nie odnoszą pozytywnego skutku.Może ktoś  z Was mi  coś poradzi bo ja już naprawdę nie wiem co robić.

tematy: Bunt nastolatka | Problemy w szkole Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
11 kwi 2010 pie3sia pisze:

jak postępować z nastolatkiem...

Witam,też jestem matką 15-latka,a moja sytuacja jest podobna z tym,że ja odeszłam od jego ojca i w sumie wychowuję go sama.Wiem z doswiadczenia,że złością nic nie wskóram tylko pogłębiam problem,ale uwierz,że matka i dobre słowo mogą wszystko.Do tego potrzeba cierpliwości i miłości.Rozmawiaj,tłumacz w spokoju,chociaż nie raz spotkasz się z krnąbrnymi odpowiedziami,ale słowo zostaje w głowie naszego dziecka i przemyśli on nie raz tylko daj mu na to czas.Dzieci nas kochają i ten trudny czas należy przejść razem.Spokój i rozważne rozmowy rozwiążą problem.Wiem czasami serce boli od słów,ale oni też szarpią się ze swoimi myślami chociaż udają,że ich nic nie obchodzisz.To jest moja rada.Wytrwania i cierpliwości życzę.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
20 punktów 2 pochwały 0 pytań
25 mar 2010 luciana pisze:

partnerstwo

Musisz postawić na partnerstwo i szczerość.Twój syn to prawie dorosły człowiek i wie co robi.Ja wyjechałam jak syn miał 14 lat,po 3 latach dołączył do mnie mąż a syn miał 17 lat jak został zupełnie sam.Wiedział dobrze że musi być odpowiedzialny,przez jego ręce przewijało się dużo kasy bo wysyłaliśmy na spłaty długów.Skończył liceum z wynikiem dobrym,w tym roku kończy studia.Z mojego doświadczenia mogę poradzić żebyś zaczęła traktować syna jak dorosłego człowieka.Pytaj go o zdanie i pozwól mu decydować.Porozmawiaj z nim szczerze bez awantur,na spokojnie,zapytaj co chce osiągnąć w życiu i pomóż mu do tego celu dojść.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
28722 punkty 9578 pochwał 45 pytań
25 mar 2010 Majkaa pisze:

Nastolatkowie

Okres ten jest bardzo burzliwy zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Trudno mi konkretnie podać jak sobie radzić z 16 latkiem skoro nie wiem co jest przyczyną takich zachowań chłopca. Syn wszedł w okres buntowniczy i trzeba działać żeby dziecko nie zeszło na drogę przestępczą. Podejrzewam że jednym z  powodów może być wyjazd ojca. Ja poradziłabym zabranie chłopca do poradni psychologicznej czy do psychologa w celu ustalenia dlaczego chłopiec zachowuje się w taki sposób co kieruje jego zachowaniem buntowniczym i ewentualnie jak postępować z dzieckiem. Najlepiej znaleść psychologa który zajmuję się psycholoią rodzinną dośwaidczony psycholog może naprawdę wiele pomóc. 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4456 punktów 849 pochwał 90 pytań
2088

Najnowsze pytania

Hello London

Witam  mam  pytania,  jestem  w zawansowanej  ciazy,...

Brzydkie paznokcie dziecka

Młody (4 latka) ma paskudne paznokcie u stóp. Od urodzenia były dziwne,...

Ściągniecie mleka - czas

Kochane, takie praktyczne pytanie: Jak ściągałyście mleko laktatorem, to ile czasu wam...

Martwe plemniki

Witam Jestem w zwiazku z drugim mezszczyzna, staramy sie o dziecko . Zrobione zostaly

więcej »