OnetPARTNER

Katalog tematów » Niemowlę » Zachłyśnięcie mlekiem

13 punktów 0 pochwał 1 pytanie
17 sty 2009 asia76 zadaje pytanie:

Co zrobić gdy dziecko się zakrztusi lub zachłyśnie?

Bardzo proszę o pomoc.
tematy: Zachłyśnięcie mlekiem | Zakrztuszenie Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
22 paź 2013 DarkBlue pisze:

Co zrobić, gdy dziecko się zakrztusi?

Przede wszystkim należy udzielić dziecku natychmiastowej pomocy, ponieważ zakrztuszenie jest bardzo niebezpieczne. Jeśli dziecko reaguje na zakrztuszenie kaszlem, wówczas trzeba mu na to pozwolić, ponieważ jest to naturalna reakcja organizmu na zakrztuszenie. Jednak jeśli kaszel nie przynosi efektu, należy wziąć dziecko na ręce, obrócić twarzą do podłogi, oprzeć na przedramieniu tak, by głowa była niżej niż tułów i mocnym ruchem uderzyć dziecko między łopatkami. Trzeba powtarzać czynność do skutku. Jeśli dziecko traci oddech, trzeba położyć je na plecach, odchylić głowę do tyłu i sprawdzić, czy widać w buzi połknięty przedmiot. Być może uda się go wyciągnąć palcami. Gdy dziecku wróci oddech, trzeba położyć je na boku i wezwać pogotowie. Pogotowie trzeba wezwać nawet wtedy, gdy udało się odkrztusić przedmiot, ale dziecko dziwnie się zachowuje  lub ma problemy z oddychaniem.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
589 punktów 2 pochwały 4 pytania
22 sty 2009 irena81 pisze:

zakrztuszenia

Hej. Jeżeli niemowlak się krztusi to trzeba obrócić dziecko na brzuch tak aby jednocześnie głowa była troszkę niżej niż tłów można dziecko delikatnie klepnąć między łopatki. Pozdrawiam:) 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4462 punkty 677 pochwał 51 pytań
18 sty 2009 Joanna80 pisze:

Zakrztuszenie...

Należy sprawdzić, czy widać ciało obce w ustach dziecka i czy uda się to usunąć jednym delikatnym ruchem palca. NIE WOLNO USUWAĆ NIC „NA ŚLEPO” PONIEWAŻ W 99% WPROWADZIMY OBIEKT GŁĘBIEJ!

Jeśli do zakrztuszenia dojdzie u małego dziecka (do ok. 1 roku życia), ale kaszle efektywnie, tzn. płacze i słychać przepływ powietrza w czasie oddychania, należy je trzymać na rękach główką do góry, co ułatwi dziecku kaszel.
Jeśli dojdzie do kaszlu nieefektywnego (całkowitego zatkania dróg oddechowych przez ciało obce, lub doszło do obrzęku, dziecko nie mówi, nie płacze, nie słychać ruchu powietrza, wówczas szybko dochodzi do sinicy i utraty przytomności z powodu braku tlenu w mózgu. ) dziecko jeszcze jest przytomne, ale nie będzie w stanie nabrać powietrza pomimo wysiłku, należy usiąść, położyć niemowlę na swoim przedramieniu głową w dół i trzymając za żuchwę jedną dłonią, uderzać nasadą drugiej dłoni w okolicę międzyłopatkową 5 razy - mocne uderzenie może wystarczyć by dziecko wykrztusiło z tchawicy ciało obce. Następnie odwrócić je na plecy, sprawdzić czy nie widać ciała obcego w ustach, gdy nadal brak efektu, u leżącego dziecka na naszym przedramieniu uciskać klatkę piersiową w 1/2 dolnej mostka (5 razy) dwoma palcami, drugą ręką podtrzymując główkę. Czynności należy wykonywać na zmianę aż usunie się ciało obce, lub dziecko straci przytomność, wtedy już trzeba robić resuscytację...

Życzę wychowywania bez zakrzuszeń :-) Pozdrawiam!

3
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1242 punkty 222 pochwały 7 pytań
17 sty 2009 magoth pisze:

;]

zależy czy mocno się zaksztusi...

jeśli niewielka ilość mleka się dostanie nie w tą dziurkę co trzeba to (japrzynajmniej tak robiłam) maluksza w pion i poklepać po pleckach

Jeśli dość mocno to przełuż przez kolana tak by główka była niżej niż reszta ciała...(ale to tylko w drastyczniejszyh przypadkach:))

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
877 punktów 103 pochwały 17 pytań
1512

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »