OnetPARTNER

Katalog tematów » Poród » Cesarskie cięcie

58 punktów 2 pochwały 1 pytanie
17 gru 2008 margherita zadaje pytanie:

Jak załatwić cesarkę na życzenie?

Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje załatwienie cesarki i komu należy te pieniądze wręczyć oraz kiedy? Pytam o szpitale w Warszawie. Ja nie chcę rodzić naturalnie, już teraz nie moge spać przez to że czeka mnie poród. Panicznie się tego boję. Chcę cesarkę dla komfortu psychicznego i dla dziecka. Nie łudźmy się, poród przez cc nie jest taki ciążki dla dziecka jak sn. A ja nie chcę wspominać tej chwili jako traumatycznego przeżycia. I bardzo proszę zwolenniczki porodu sn, żeby mnie nie zgromiły. Pozdrawiam!

tematy: Cesarskie cięcie | Cesarka na życzenie Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
15 lis 2009 martoonia22 pisze:

o!

aby dostac papierek na wskazanie do cesarki to trzeba isc do neurologa, okulisty badz ortopedy. ja mialam takie zaswiadczenie od neurologa poniewaz mialam kiedys operacje na kregosłup.. a w innych przypadkach jak chce sie mec taki papier to trzeba po solic :D a choroba sama sie znajdzie :D

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
642 punkty 40 pochwał 1 pytanie
13 lis 2009 sylwex pisze:

Cesarka w londynie

anialondyn pisze:
witam serdecznie

właśnie wróciłam od lekarza i też powinnam mieć cesarskie cięcie,ale niestety stwierdzono,że w Polsce są inne prawa i tutaj mi jej nie zrobią.Zaznaczam,że mam rozwarstwienie sitkówki i pierwsze dziecko rodziłam prze cesarskie cięcie.Powiedziano mi o skutkach ubocznych drugiej cesarki i jeżeli chce ją na życzenie to muszę podpisać dokument potwierdzający,żę za wszelkie skutki uboczne ponoszę odpowiedzialność.Przykre ale prawdziwe.Pozdrawiam.

 

Gdy ja bylam w ciazy, tez myslalam o cesarce, tylko, ze ja rodzilam w Angli, nie w PL, zaczelam porod naturalny, po 13 godzinach meczarni z porodem zdecydowano o cesarce, bylam wniebowzieta, ze nie bede sie dalej meczyc, a tym bardziej moje dziecko, ktore juz nie mialo sil by sie wydostac. Popieram cesarki dla kobiet, ktore tego konfortu chca. Dodam, ze w Angli za cesarke sie nie placi, tak jak i znieczulenia. Powodzenia.

 

 

Witam:)

Ja też mieszkam w Anglii/Londyn. Chciałabym mieć cesarkę na życzenie. Z tego co wiem, to nie ma tu w Londynie takiej opcji. Chciałam spytać czy wie Pani gdzie można załawić cesarkę na życzenie w Londynie. Dodam, że mam 35 lat i będzie to moje pierwsze dziecko

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
24 paź 2009 anulka1979 pisze:

?

queenmother pisze:


Wiesz niekoniecznie cesarka będzie mniej bolała niż poród siłami natury. Podczas porodu siłami natury, masz skórcze, mogą naciąć krocze, musisz sama urodzić dziecko, po nacięciu krocza zostają szwy i później boli Cię krocze, trzeba jeszcze te szwy ściągnąć, ale podczas cięcia cesarskiego - jeśli nie ma wskazań do niego, a lekarz z jakiegoś powodu zdecyduje się przeprowadzić cesarskie cięcie to i tak skórcze Cię nie ominą, będziesz miała znieczulenie, ale cewnik, nacięcie brzucha, później trzeba je zszyć, rana musi się wygoić, trzeba ściągnąć szwy, czuje się bóle brzucha i suma sumarów dochodzi się dłużej do siebie niż po porodzie siłami natury. Na początku ciąży chciałam urodzić przez cesarskie cięcie, ale po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw wybrałam poród siłami natury. Dzisiaj się dowiedziałam, że jeśli nie zniosę bólu, będę miała cesarskie cięcie, jestem spokojniejsza z tego powodu i gdy będzie mnie lub mojemu dziecku to pomocne, owszem zdecyduję się, ale chciałabym spróbować urodzić siłami natury, jak przystało - nie krytykuję tutaj kobiet które urodziły przy pomocy cesarskiego cięcia, bo może sama urodzę w ten sposób. Myślę, że najważniejsze jest to żeby urodzić zdrowego dzidziusia, a o bólu się zapomni. U mnie w szpitalu znieczulenia przy porodzie siłami natury się nie stosuje więc nie wiem jak zniosę ból, ale myślę że dla zdrowia dziecka czy to ból przy cesarskim cięciu - więcej po nim czy ból przy porodzie siłami natury warto znieść byle maluszek urodził się zdrowy.

 

A dlaczego chcesz cesarkę?Powinnaś przeanalizować wszystko za i przeciw,ponieważ dziecko urodzone siłami natury jest wyciśniete,a tym samym wody płodowe wyciśnięte są z płuc.Dzieci urodzone siłami natury są zdrowsze,żadziej zapadają na zapalenie płuc i inne choroby.Kobieta po porodzie naturalnym szybciej dochodzą do siebie.

A cesarka?

To zwykła operacja.Rozcina się naskórek,skórę właściwą i tkankę podskórną,a także mięśnie,itd.Po cesarce dochodzi się do siebie dość długo.Mogą być różnego rodzaju zrosty,możne więcej nie móc zajść w ciążę właśnie z powodu tych zrostów.Nie wybrałabym cesarki na życzenie.Można wybrać inny szpoital taki,w którym jest znieczulenie zewnątrzoponowe.To samo znieczulenie podają przy cesarce.

Pomyśl.:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
26424 punkty 6630 pochwał 26 pytań
07 paź 2009 TakaSobie pisze:

:)

Temat z grudnia, mysle, ze juz dawno po cesarce:))

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
5950 punktów 2096 pochwał 0 pytań
27 wrz 2009 queenmother pisze:

.

Wiesz niekoniecznie cesarka będzie mniej bolała niż poród siłami natury. Podczas porodu siłami natury, masz skórcze, mogą naciąć krocze, musisz sama urodzić dziecko, po nacięciu krocza zostają szwy i później boli Cię krocze, trzeba jeszcze te szwy ściągnąć, ale podczas cięcia cesarskiego - jeśli nie ma wskazań do niego, a lekarz z jakiegoś powodu zdecyduje się przeprowadzić cesarskie cięcie to i tak skórcze Cię nie ominą, będziesz miała znieczulenie, ale cewnik, nacięcie brzucha, później trzeba je zszyć, rana musi się wygoić, trzeba ściągnąć szwy, czuje się bóle brzucha i suma sumarów dochodzi się dłużej do siebie niż po porodzie siłami natury. Na początku ciąży chciałam urodzić przez cesarskie cięcie, ale po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw wybrałam poród siłami natury. Dzisiaj się dowiedziałam, że jeśli nie zniosę bólu, będę miała cesarskie cięcie, jestem spokojniejsza z tego powodu i gdy będzie mnie lub mojemu dziecku to pomocne, owszem zdecyduję się, ale chciałabym spróbować urodzić siłami natury, jak przystało - nie krytykuję tutaj kobiet które urodziły przy pomocy cesarskiego cięcia, bo może sama urodzę w ten sposób. Myślę, że najważniejsze jest to żeby urodzić zdrowego dzidziusia, a o bólu się zapomni. U mnie w szpitalu znieczulenia przy porodzie siłami natury się nie stosuje więc nie wiem jak zniosę ból, ale myślę że dla zdrowia dziecka czy to ból przy cesarskim cięciu - więcej po nim czy ból przy porodzie siłami natury warto znieść byle maluszek urodził się zdrowy.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
642 punkty 65 pochwał 6 pytań
1024

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »