OnetPARTNER

Katalog tematów » Poród » Cesarskie cięcie

58 punktów 2 pochwały 1 pytanie
17 gru 2008 margherita zadaje pytanie:

Jak załatwić cesarkę na życzenie?

Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje załatwienie cesarki i komu należy te pieniądze wręczyć oraz kiedy? Pytam o szpitale w Warszawie. Ja nie chcę rodzić naturalnie, już teraz nie moge spać przez to że czeka mnie poród. Panicznie się tego boję. Chcę cesarkę dla komfortu psychicznego i dla dziecka. Nie łudźmy się, poród przez cc nie jest taki ciążki dla dziecka jak sn. A ja nie chcę wspominać tej chwili jako traumatycznego przeżycia. I bardzo proszę zwolenniczki porodu sn, żeby mnie nie zgromiły. Pozdrawiam!

tematy: Cesarskie cięcie | Cesarka na życzenie Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
15 lis 2009 martoonia22 pisze:

o!

aby dostac papierek na wskazanie do cesarki to trzeba isc do neurologa, okulisty badz ortopedy. ja mialam takie zaswiadczenie od neurologa poniewaz mialam kiedys operacje na kregosłup.. a w innych przypadkach jak chce sie mec taki papier to trzeba po solic :D a choroba sama sie znajdzie :D

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
642 punkty 40 pochwał 1 pytanie
13 lis 2009 sylwex pisze:

Cesarka w londynie

anialondyn pisze:
witam serdecznie

właśnie wróciłam od lekarza i też powinnam mieć cesarskie cięcie,ale niestety stwierdzono,że w Polsce są inne prawa i tutaj mi jej nie zrobią.Zaznaczam,że mam rozwarstwienie sitkówki i pierwsze dziecko rodziłam prze cesarskie cięcie.Powiedziano mi o skutkach ubocznych drugiej cesarki i jeżeli chce ją na życzenie to muszę podpisać dokument potwierdzający,żę za wszelkie skutki uboczne ponoszę odpowiedzialność.Przykre ale prawdziwe.Pozdrawiam.

 

Gdy ja bylam w ciazy, tez myslalam o cesarce, tylko, ze ja rodzilam w Angli, nie w PL, zaczelam porod naturalny, po 13 godzinach meczarni z porodem zdecydowano o cesarce, bylam wniebowzieta, ze nie bede sie dalej meczyc, a tym bardziej moje dziecko, ktore juz nie mialo sil by sie wydostac. Popieram cesarki dla kobiet, ktore tego konfortu chca. Dodam, ze w Angli za cesarke sie nie placi, tak jak i znieczulenia. Powodzenia.

 

 

Witam:)

Ja też mieszkam w Anglii/Londyn. Chciałabym mieć cesarkę na życzenie. Z tego co wiem, to nie ma tu w Londynie takiej opcji. Chciałam spytać czy wie Pani gdzie można załawić cesarkę na życzenie w Londynie. Dodam, że mam 35 lat i będzie to moje pierwsze dziecko

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
24 paź 2009 anulka1979 pisze:

?

queenmother pisze:


Wiesz niekoniecznie cesarka będzie mniej bolała niż poród siłami natury. Podczas porodu siłami natury, masz skórcze, mogą naciąć krocze, musisz sama urodzić dziecko, po nacięciu krocza zostają szwy i później boli Cię krocze, trzeba jeszcze te szwy ściągnąć, ale podczas cięcia cesarskiego - jeśli nie ma wskazań do niego, a lekarz z jakiegoś powodu zdecyduje się przeprowadzić cesarskie cięcie to i tak skórcze Cię nie ominą, będziesz miała znieczulenie, ale cewnik, nacięcie brzucha, później trzeba je zszyć, rana musi się wygoić, trzeba ściągnąć szwy, czuje się bóle brzucha i suma sumarów dochodzi się dłużej do siebie niż po porodzie siłami natury. Na początku ciąży chciałam urodzić przez cesarskie cięcie, ale po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw wybrałam poród siłami natury. Dzisiaj się dowiedziałam, że jeśli nie zniosę bólu, będę miała cesarskie cięcie, jestem spokojniejsza z tego powodu i gdy będzie mnie lub mojemu dziecku to pomocne, owszem zdecyduję się, ale chciałabym spróbować urodzić siłami natury, jak przystało - nie krytykuję tutaj kobiet które urodziły przy pomocy cesarskiego cięcia, bo może sama urodzę w ten sposób. Myślę, że najważniejsze jest to żeby urodzić zdrowego dzidziusia, a o bólu się zapomni. U mnie w szpitalu znieczulenia przy porodzie siłami natury się nie stosuje więc nie wiem jak zniosę ból, ale myślę że dla zdrowia dziecka czy to ból przy cesarskim cięciu - więcej po nim czy ból przy porodzie siłami natury warto znieść byle maluszek urodził się zdrowy.

 

A dlaczego chcesz cesarkę?Powinnaś przeanalizować wszystko za i przeciw,ponieważ dziecko urodzone siłami natury jest wyciśniete,a tym samym wody płodowe wyciśnięte są z płuc.Dzieci urodzone siłami natury są zdrowsze,żadziej zapadają na zapalenie płuc i inne choroby.Kobieta po porodzie naturalnym szybciej dochodzą do siebie.

A cesarka?

To zwykła operacja.Rozcina się naskórek,skórę właściwą i tkankę podskórną,a także mięśnie,itd.Po cesarce dochodzi się do siebie dość długo.Mogą być różnego rodzaju zrosty,możne więcej nie móc zajść w ciążę właśnie z powodu tych zrostów.Nie wybrałabym cesarki na życzenie.Można wybrać inny szpoital taki,w którym jest znieczulenie zewnątrzoponowe.To samo znieczulenie podają przy cesarce.

Pomyśl.:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
25631 punktów 6539 pochwał 26 pytań
07 paź 2009 TakaSobie pisze:

:)

Temat z grudnia, mysle, ze juz dawno po cesarce:))

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
5950 punktów 2096 pochwał 0 pytań
27 wrz 2009 queenmother pisze:

.

Wiesz niekoniecznie cesarka będzie mniej bolała niż poród siłami natury. Podczas porodu siłami natury, masz skórcze, mogą naciąć krocze, musisz sama urodzić dziecko, po nacięciu krocza zostają szwy i później boli Cię krocze, trzeba jeszcze te szwy ściągnąć, ale podczas cięcia cesarskiego - jeśli nie ma wskazań do niego, a lekarz z jakiegoś powodu zdecyduje się przeprowadzić cesarskie cięcie to i tak skórcze Cię nie ominą, będziesz miała znieczulenie, ale cewnik, nacięcie brzucha, później trzeba je zszyć, rana musi się wygoić, trzeba ściągnąć szwy, czuje się bóle brzucha i suma sumarów dochodzi się dłużej do siebie niż po porodzie siłami natury. Na początku ciąży chciałam urodzić przez cesarskie cięcie, ale po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw wybrałam poród siłami natury. Dzisiaj się dowiedziałam, że jeśli nie zniosę bólu, będę miała cesarskie cięcie, jestem spokojniejsza z tego powodu i gdy będzie mnie lub mojemu dziecku to pomocne, owszem zdecyduję się, ale chciałabym spróbować urodzić siłami natury, jak przystało - nie krytykuję tutaj kobiet które urodziły przy pomocy cesarskiego cięcia, bo może sama urodzę w ten sposób. Myślę, że najważniejsze jest to żeby urodzić zdrowego dzidziusia, a o bólu się zapomni. U mnie w szpitalu znieczulenia przy porodzie siłami natury się nie stosuje więc nie wiem jak zniosę ból, ale myślę że dla zdrowia dziecka czy to ból przy cesarskim cięciu - więcej po nim czy ból przy porodzie siłami natury warto znieść byle maluszek urodził się zdrowy.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
642 punkty 65 pochwał 6 pytań
1024

Najnowsze pytania

Tracimy dzieci kiedy dorastają?

Czy spędzacie czas ze swoimi nastoletnimi dziećmi? Kiedy dorosły to nie poszliście w...

zawiadomienie

Wszystkim trzymającym kciuki chciałam się pochwalić, że mój dzielny synek Wojtek...

całkowita nagła niechec do jedzenia

Witam mój 3 letni synek od 1,5 tygodnia choruje na ospe. Przebiega ona w miare

Nienażarta w ciąży

Czy w ciąży też byłyście takie nienażarte? Ja w pierwszej ciaży nie miałam zadnych...

więcej »