OnetPARTNER

Katalog tematów » Prawo » Paszport

27 punktów 1 pochwała 8 pytań
26 cze 2009 ocean zadaje pytanie:

nieważny paszport

Witam mam pytanie:   mojej córce która ma 15 miesięcy skończyła się ważność paszportu a chcemy wyjechać na 3 tygodnie do Polski, czy będę mogła wyjechać samochodem na prom.Zaznaczam że posiadam brytyjski akt urodzenia dziecka, a nowy dokument tożsamosći czeka na nas już w Polsce!!! W biurze imigracyjnym powiedzieli mi że muszę mieć ważny paszport ,ale czytałam że rodzice wyjeżdzali na nieważnym paszporcie z dzieckiem z Anglii. Proszę o poradę PILNE!!

tematy: Paszport Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
27 cze 2009 izunia1976 pisze:

:)

Witam

Sam fakt ,iż Polska jest członiek UE oraz Schengen nie zwalnia nas Polaków z posiadania przy sobie dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy RP (dowód osobisty lub paszport) pomimo zniesienia konrotli granicznej na granicy jako takiej.

Zawsze od dawien dawna większą uwagę kierowano na kontrolę graniczną na wjazd do jakiegoś kraju niż na wyjazd , tak sie stało włąśnie w przypadku prztoczonym przez Ciebie.Na logikę ,nikt nikomu nie utrudni opuszczenia kraju na zasadzie wyjeżdżaj i niewracaj ,tym bardziej że dopuszcza prawo posługiwania się nieważnym paszportem w kraju UE przez ob.kraju UE ale tylko w uzasadnionych przypadkach - takich własnie jak ten.

Moja rada , wyrobić paszport jak naszybciej lub dopisać dziecko do swojego paszportu - jesli jest taka możliwość.Tym bardziej że piszesz , iż płyniesz promem.Przewoźnik ma prawo podczas zakupu biletu,kontroli biletu na wjazd na pokład promu zarządać takiego dokumentu od Ciebie a w razie jego braku poprostu nie wpuścić na pokład promu lub odmówić sprzedaży bietu,ponieważ przewoźnik jest odpowiedzialny za Ciebie a gdy wyjdzie a jaw że nie masz takiego dokumentu to on ponosi wszelkie koszty z tym związane.Dotyczy to także linii lotniczych.

Oczywiście zdarzają się przypadki na zasadzie a mnie się udało .

Decyzja należy zawsze do Ciebie ;))

 

Pozdrawiam

 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
52 punkty 4 pochwały 1 pytanie
2055

Najnowsze pytania

Stary sok wypity przez 2 latka...

Mam lekki problem, moj maluch 2,5 lat dorwal dzisiaj 4 dniowy niekapek z rozcienczonym...

CZY MOGĘ BRAĆ THEOSPIREX KARMIĄC PIERSIĄ ?

WITAM.MAM ZAPALENIE OSKRZELI.LEKARZ PRZEPISAŁ MI DUOMOX ,THEOSPIREX.W ZWIAZKU Z TYM MAM...

dlaczego moja córka jest taka chuda ma 16 let 160 cm i waży 39kg odżywia się normalnie

dlaczego moja córka jest taka chuda odżywia się normalnie ma 16 lat i 160 cm

CZY TO NORMALNE ZE DZIECKO SIKA NA BOK

MÓJ 4 LETNI SYNEK SIKA NA BOK CZY TO NORMALNE? CZY WYBRAĆ IE DO LEKARZXA?

więcej »