OnetPARTNER

Katalog tematów » Wychowanie » Komunia Święta

8 punktów 0 pochwał 5 pytań
15 kwi 2009 Balka zadaje pytanie:

Co na Komunię powinna dać chrzestna matka?

Witajcie,

jestem mamą chrzestną dziewczynki, która przystępuje w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

Zastanawiałam się nad prezentem. Powiedzmy, że jestem przygotowana na większy wydatek ale nie bardzo wiem jakiego typu miałby to być prezent.

Ma byc bardziej symboliczny i religijny czy bardziej praktyczny?

Co wypada dać? Co się przyda małej?

 

Pomóżcie, bardzo liczę na Was :)

tematy: Komunia Święta Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
25 mar 2012 hanta pisze:

;)

Cześć. Powoli bedzie zaczynał się okres Komunii, i jak co roku będziemy szukali prezentów dla tych małych pociech. Z tego co zauważyłam w tych czasach modne są komórki laptopy itp., ale to nie jest pamiątka na całe życie. Mój jedyny prezent komunijny który przetrwał już wiele lat to ręcznie haftowany obrazek. Uważam, że taki prezent jest odpowiedni. Od kilku lat sama haftuje, więc jeśli chcesz to wyszyje taki obrazek jaki ci się spodoba, mam wiele wzorów mogę ci przesłać i wybierzesz sobie. Proszę pisać na e-mail ania_12_2006@o2.pl
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
08 maj 2009 martyna92 pisze:

z perspektywy czasu

Ja, co prawda nie jestem jeszcze chrzestną i prezentu nie daję, ale u komunii byłam prawie 10 lat temu i moge powiedzieć, które prezenty, z perspektywy czasu, okazały się najlepsze.

Ja  za najlepszy prezent uważam piękną encyklopedię (niedużą, w jednym tomie) i zestaw słowników (ortograficzny, j. polskiego i frazeologiczny). Wiem, że w erze internetu może to się wydawać dziwne, ale czasem szybciej jest zajrzeć do książki niż włączyć komputer i znaleźć coś sensownego w necie. Albo, gdu np. potrzeba coś pilnie wyszukać, a tu nie ma prądu i internet nie działa. To są takie prezenty, z których dzieciak niekoniecznie cieszy w momencie ich dostania, ale docenia je z czasem. Jeśli nie słowniki, czy encylkopedię, to polecam np. atlas świata. Zestaw map opatrzonych pięknymi zdjęciami i ilustracjami zawsze sie w domu przyda. Polecam ilustrowane atlasy wydawnictwa Pascal, Demart albo Buchman, są naprawdę świetne!

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam!

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
08 maj 2009 sygnaturka pisze:

Moje zdanie

Ania2243 - jeśli wiarę mamy odłozyć na bok, to po co ten cały cyrk z Komunią? Chore wydaje mi się, że ludzie biorą śluby koscielne, chrzczą swoje dzieci i posyłają je do Komunii - bo tak wypada. Przeciwstawienie się ludziom nie jest łatwe, ale ważniejsze wydaje mi się życie według własnych przekonań. Jeśli dziecko nie potrafi docenić krzyżyka, dziesiątki różańca, pięknego wydania Biblii z płytą - to jak je rodzice wychowali? Jaki wpływ mieli Rodzice Chrzestni? Żeaden, według mnie. I jest to powód do wstydu. Jeśli godzę się, by moje dziecko było wychowywane w wierze - jakiejkolwiek! - to biorę na siebie odpowiedzialność. Podobnie, jeśli godzę się być matką/ojcem chrzestnym. Fakt, dziecko jest w tym dniu najważniejsze - ale nie dlatego, że ma otrzymywać przenty, ale dlatego, że przeżywa ważny dla KK sakrament. Okażmy trochę szacunku ludziom wierzącym.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
49 punktów 2 pochwały 0 pytań
08 maj 2009 pitupa pisze:

Coś praktycznego i wymarzonego.

Witam.

Fakt że w tym dniu odchodzi sie od religijności stworzyliśmy sami my rodzice i goście. Ale nie oto tu chodzi ja ze swojej strony mogę doradzić taka ciekawą wydaje mi sie rzecz jak boombox z cd, mp3, radio, tv i dvd w jednym koszt około 500 zł firmy mistral. Jest to fajna rzecz bo mała może słuchać ulubionej muzyki, poogladać swoje ulubione filmy na dvd lub zdjecia, oraz telewizję. Zazwyczaj kupienie tych wszystkich rzeczy wiąże sie z dużym wydatkiem tu mamy złatwione wszystko w jednym. Ja kupiłam taki właśnie prezent chrześnicy.

Pozdrawiam wszystkich.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
18 punktów 0 pochwał 0 pytań
08 maj 2009 paolka pisze:

Co na komunię.

Ja myślę, że powinien to być oryginalny prezent. Taki, żeby dziecko pamiętało przez całe życie. Ja zamierzam swojemu chrześniakowi wykupić wycieczkę do Eurodisneylandu. Oczywiście pojedzie tam ze mną. Będzie  tańszy niż kupno komputera a napewno dziecku zapewni większą frajdę :-)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
2044

Najnowsze pytania

Podziekowanie

Witajcie i żegnajcie . Jako,że nie pamiętam loginu i hasła ,piszę tak . Dziękuje Wam

Wyniki badań krwi

Wyniki badań krwi u 9 miesięcznego dziecka. śr.obj. krwinki mcv 78 norma 85-96

podziekowania dla redakcji

Chialam Wam podziekowac ,za to ze stworzyliscie ten portal.Dzieki temu portalowi...

Zamknięcie serwisu

Dostaliście maila o zamknieciu rodziceradza.pl? Szkoda, za zamykają. Chociaz z drugiej...

więcej »