OnetPARTNER

Katalog tematów » Wychowanie » Osobowość dziecka

239 punktów 14 pochwał 9 pytań
19 lis 2008 sylwia1276 zadaje pytanie:

Co oznacza imię Weronika?

Moja córka tak właśnie ma na imie. Ma niecałe dwa lata i chciałabym coś wiedzieć o tym imieniu. Czy bedzie miało to porównanie w jej przyszłośći. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziekuje.

tematy: Osobowość dziecka | Imię Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
04 lut 2010 lokki pisze:

piekne greckie imię

Imię Weronika pochodzi z greki, składa się z dwóch członów, pheros i nike . Pierszy oznacza przynosić, drugi oznacza zwycięstwo, a więc imię Weronika znaczy tyle, co dziewczynka przynosząca zwycięstwo. Bardzo ładnie i ciekawie :P

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
9 punktów 1 pochwała 1 pytanie
06 maj 2009 wercius22 pisze:

mam na imię weronika

Jak w tytule napisałam mam na imię Weronika . Jestem dość energetyczna i trochę złośliw lecz jak kogoś bardzo polubię to jestem wstanie zrobić wiele różnych mądrych rzeczy . Życzę Pani powodzenia w wychowywaniu córeczki :)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
26 punktów 4 pochwały 4 pytania
14 sty 2009 Tumult pisze:

Witam

Ja mam na imię Weronika i jestem spod znaku Barana... Oj mieszanka wybuchowa:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
29 gru 2008 nuinia28 pisze:

historia imienia weronika

To znalazłam w necie na str o imionach.Co do mojej rodzinki to dużo jest prawdy w tych opisach.

Imię :

WERONIKAPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: przynosząca zwycięstwo
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
13 Stycznia, 4 Lutego, 17 Maja, 9 Lipca

   Imię Weronika, podobnie jak pokrewne, czyli Berenika, pochodzi od greckiego *phere-nike*, co znaczyło: przynosząca zwycięstwo .

Istnieje opowieść, że gdy Jezusa prowadzono na mękę, z tłumu wyszła jego uczennica imieniem właśnie Weronika i otarła Mu twarz chustą. Na chuście tej w cudowny sposób odbiła się podobizna twarzy Jezusa. Wtajemniczeni twierdzą, że chusta św. Weroniki zachowała się do dziś i jest przechowywana w Watykanie, w tajnym schowku wewnątrz jednego z filarów Bazyliki św. Piotra. Nikt jej jednakże od wielu lat nie oglądał. Dodajmy też, że historia św. Weroniki nie została zapisana w żadnej z Ewangelii; należy zatem do ustnej tradycji chrześcijaństwa.

Święta Weronika (jej dniem jest 4 lutego) została patronką ludzi zajmujących się chustami i płótnem, a więc tkaczy i farbiarzy, a już w naszych czasach - fotografów i filmowców.

Liczba tego imienia wynosi dwa. Zgodne jest to z legendą o świętej Weronice, gdyż jednym z ezoterycznych znaczeń liczby dwa jest obraz, echo, odbicie - czyli coś wtórnego i odbitego.

Kilka lat temu Krzysztof Kieślowski nakręcił film o dwóch dziewczynach, które - będąc z dala od siebie i nie znając się - przeżywały ten sam los i były dla siebie nawzajem jakby własnym odbiciem. Film nosi tytuł Podwójne życie Weroniki . Widać stąd, jak silna jest magia tego imienia!

Weroniki, jako nieodrodne dwójki, są zgodne i nastawione na życie w przyjaźni z innymi. Mają zdolność przystosowywania się do różnych ludzi, do różnych miejsc i środowisk - chociaż nie za wszelka cenę. Potrafią bowiem znajdywać ludzi, którym warto ufać i z którymi warto się przyjaźnić. Z małą przesadą można powiedzieć, że mają dar napotykania na swojej drodze wielkich ludzi. Jeżeli pozwala im na to majątek i społeczna pozycja, bywają Weroniki protektorkami utalentowanych artystów. Weroniki same mają zwykle jakieś artystyczne zdolności, a ich własny świat pełen jest piękna, harmonii i wyższych uczuć. Nie poprzestają na małym: wiele dają z siebie, aby wcielić w życie własne ideały. A przy tym umieją cieszyć się życiem, bieżącą chwilą i wolne są zwykle od jakichś męczących humorów, fochów i poczucia mniejszej wartości. Pierwotnie imię Weronika znaczyło: ta, która przynosi szczęście i sukces (zwycięstwo) . Znaczenie wpisane w to imię działa nadal. Weroniki są optymistkami, los im zwykle sprzyja i jeżeli nawet nic specjalnego nie czynią, samą swoją naturą wywierają korzystny wpływ na swoich najbliższych. Same wolne są od zawiści i z cudzych osiągnięć potrafią się cieszyć tak samo, jak z własnych.

Imię to najbliższe jest znakowi Wagi, którym opiekuje się Wenus. W zgodzie ze swoim imieniem pozostaną również Weroniki z powietrznych znaków Wodnika i Bliźniąt. Artystyczne i społeczne instynkty rozwinie też to imię u Raków, Byków i Ryb oraz złagodzi szorstki zwykle charakter Skorpiona. Również Panna będzie czuła na jego wpływy. Tylko znaki żywiołu ognia: Baran, Lew i Strzelec lepiej będą się czuły z imieniem o żywszej dynamice.

 

 

Opis imienia: WERONIKA
 

Imieniny obchodzi: 01.13, 02.04, 05.17, 07.09,
 

Osobowość: Ta, co króluje w niebie i na ziemi
Charakter: 95 %
Promieniowanie: 97 %
Rezonans: 120 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Wola - Uczuciowość - Moralność - Akty­wność
Totem roślinny: Lilia
Totem zwierzęcy: Gołębica
Znak: Panna
TYP: Choleryczny. Mają niełatwy charakter. To ko­biety zdecydowane, pracowite, nieco chmurne, zazdro­sne, ale posiadające bogactwo czułości i miłości.
PSYCHIKA: Są introwertyczkami, to znaczy, że mają skłonność do zamykania się w sobie i nie zawsze ujawniają swe myśli i uczucia. Są nawet skryte. Mają wielką pewność siebie i dużą dozę zdecydowania.
WOLA: Bardzo rozwinięta, nie pozostawia miejsca egoizmowi. Ich totemem jest lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu, który jednak nie wszyscy znoszą.
POBUDLIWOŚĆ: W połączeniu ze zdolnością reakcji daje mieszankę wybuchową!
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Silna! Gdy się z czymś nie zgadzają, bardzo ostro się przeciwstawiają. Są uparte. porażki sprawiają im przykrość, ale nie powstrzymują Ich.
AKTYWNOŚĆ: Zazwyczaj są wzorowymi uczennica­mi. Pociągają je zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. Lubią także zawody, w których mają kontakt z dziećmi i z chorymi: mogą być lekarkami, pielęgniar­kami, nauczycielkami, zakonnicami.
INTUICJA: Mają dobrą intuicję, ale nie ufają jej. Wolą spokojnie podążać utartymi ścieżkami, niż rzu­cać się w przygody. Stoją mocno nogami na ziemi.
INTELIGENCJA: Nie starają się błyszczeć, a nawet wykazują pewną nieufność wobec ludzi, którzy próbu­ją za wszelką cenę przyciągnąć uwagę. Mają inteligen­cję analityczną, to znaczy interesują się raczej szczegó­łami, niż ogólnymi zarysami.
UCZUCIOWOŚĆ: Łatwo je obrazić czy zranić. Są zaborcze, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. Zdolne są do głębokiej przyjaźni, ale ograniczają liczbę przyjaciół i starannie ich dobierają.
MORALNOŚĆ: Przestrzegają bardzo surowych za­sad. Posiadają wrodzony zmysł moralny, który zawsze objawia się w przełomowych chwilach.
ZDROWIE: Posiadają dużą żywotność i solidne zdro­wie. Powinny prowadzić regularny tryb życia, aby nie dopuścić do nadmiernego rozwinięcia się i tak silnej pobudliwości. Słabe punkty: jelita, płuca i skóra.
ZMYSŁOWOŚĆ: Stanowi ważną część ich życia uczu­ciowego. Wszystkie przyjemności życia i wszystkie popędy wiążą się dla nich z miłością - w najszczytniej­szym znaczeniu tego słowa. Najważniejsza jest dla nich radość dawania.
DYNAMIZM: Sprawiają wrażenie, że wszystko przy­chodzi im z łatwością, podczas gdy w istocie muszą walczyć, by stanąć na wysokości zadania, którym jest królowanie w niebie i na ziemi dzięki zaletom serca.
TOWARZYSKOŚĆ: Czują się swobodnie w towarzy­stwie, chociaż nie potrzebują innych.
PODSUMOWANIE: Jako dzieci nie stwarzają problemów, albo raczej od najmłodszych lat umieją same rozwiązywać swe problemy, i później, kiedy staną przed nieuniknionymi trudnościami życia, doskonale potrafią same sobie poradzić.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury:)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2967 punktów 588 pochwał 29 pytań
22 gru 2008 Majka2 pisze:

Weronika

Moja córcia też ma na imię Weronika,skończyła 13 miesięcy.Ja również dziękuję za odpowiedzi,mam nadzieję,że Weronika będzie taka,jak opisujecie:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
359 punktów 33 pochwały 10 pytań
1967

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »