OnetPARTNER

Katalog tematów » Wychowanie » Osobowość dziecka

239 punktów 14 pochwał 9 pytań
19 lis 2008 sylwia1276 zadaje pytanie:

Co oznacza imię Weronika?

Moja córka tak właśnie ma na imie. Ma niecałe dwa lata i chciałabym coś wiedzieć o tym imieniu. Czy bedzie miało to porównanie w jej przyszłośći. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziekuje.

tematy: Osobowość dziecka | Imię Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
04 lut 2010 lokki pisze:

piekne greckie imię

Imię Weronika pochodzi z greki, składa się z dwóch członów, pheros i nike . Pierszy oznacza przynosić, drugi oznacza zwycięstwo, a więc imię Weronika znaczy tyle, co dziewczynka przynosząca zwycięstwo. Bardzo ładnie i ciekawie :P

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
9 punktów 1 pochwała 1 pytanie
06 maj 2009 wercius22 pisze:

mam na imię weronika

Jak w tytule napisałam mam na imię Weronika . Jestem dość energetyczna i trochę złośliw lecz jak kogoś bardzo polubię to jestem wstanie zrobić wiele różnych mądrych rzeczy . Życzę Pani powodzenia w wychowywaniu córeczki :)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
26 punktów 4 pochwały 4 pytania
14 sty 2009 Tumult pisze:

Witam

Ja mam na imię Weronika i jestem spod znaku Barana... Oj mieszanka wybuchowa:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
29 gru 2008 nuinia28 pisze:

historia imienia weronika

To znalazłam w necie na str o imionach.Co do mojej rodzinki to dużo jest prawdy w tych opisach.

Imię :

WERONIKAPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: przynosząca zwycięstwo
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
13 Stycznia, 4 Lutego, 17 Maja, 9 Lipca

   Imię Weronika, podobnie jak pokrewne, czyli Berenika, pochodzi od greckiego *phere-nike*, co znaczyło: przynosząca zwycięstwo .

Istnieje opowieść, że gdy Jezusa prowadzono na mękę, z tłumu wyszła jego uczennica imieniem właśnie Weronika i otarła Mu twarz chustą. Na chuście tej w cudowny sposób odbiła się podobizna twarzy Jezusa. Wtajemniczeni twierdzą, że chusta św. Weroniki zachowała się do dziś i jest przechowywana w Watykanie, w tajnym schowku wewnątrz jednego z filarów Bazyliki św. Piotra. Nikt jej jednakże od wielu lat nie oglądał. Dodajmy też, że historia św. Weroniki nie została zapisana w żadnej z Ewangelii; należy zatem do ustnej tradycji chrześcijaństwa.

Święta Weronika (jej dniem jest 4 lutego) została patronką ludzi zajmujących się chustami i płótnem, a więc tkaczy i farbiarzy, a już w naszych czasach - fotografów i filmowców.

Liczba tego imienia wynosi dwa. Zgodne jest to z legendą o świętej Weronice, gdyż jednym z ezoterycznych znaczeń liczby dwa jest obraz, echo, odbicie - czyli coś wtórnego i odbitego.

Kilka lat temu Krzysztof Kieślowski nakręcił film o dwóch dziewczynach, które - będąc z dala od siebie i nie znając się - przeżywały ten sam los i były dla siebie nawzajem jakby własnym odbiciem. Film nosi tytuł Podwójne życie Weroniki . Widać stąd, jak silna jest magia tego imienia!

Weroniki, jako nieodrodne dwójki, są zgodne i nastawione na życie w przyjaźni z innymi. Mają zdolność przystosowywania się do różnych ludzi, do różnych miejsc i środowisk - chociaż nie za wszelka cenę. Potrafią bowiem znajdywać ludzi, którym warto ufać i z którymi warto się przyjaźnić. Z małą przesadą można powiedzieć, że mają dar napotykania na swojej drodze wielkich ludzi. Jeżeli pozwala im na to majątek i społeczna pozycja, bywają Weroniki protektorkami utalentowanych artystów. Weroniki same mają zwykle jakieś artystyczne zdolności, a ich własny świat pełen jest piękna, harmonii i wyższych uczuć. Nie poprzestają na małym: wiele dają z siebie, aby wcielić w życie własne ideały. A przy tym umieją cieszyć się życiem, bieżącą chwilą i wolne są zwykle od jakichś męczących humorów, fochów i poczucia mniejszej wartości. Pierwotnie imię Weronika znaczyło: ta, która przynosi szczęście i sukces (zwycięstwo) . Znaczenie wpisane w to imię działa nadal. Weroniki są optymistkami, los im zwykle sprzyja i jeżeli nawet nic specjalnego nie czynią, samą swoją naturą wywierają korzystny wpływ na swoich najbliższych. Same wolne są od zawiści i z cudzych osiągnięć potrafią się cieszyć tak samo, jak z własnych.

Imię to najbliższe jest znakowi Wagi, którym opiekuje się Wenus. W zgodzie ze swoim imieniem pozostaną również Weroniki z powietrznych znaków Wodnika i Bliźniąt. Artystyczne i społeczne instynkty rozwinie też to imię u Raków, Byków i Ryb oraz złagodzi szorstki zwykle charakter Skorpiona. Również Panna będzie czuła na jego wpływy. Tylko znaki żywiołu ognia: Baran, Lew i Strzelec lepiej będą się czuły z imieniem o żywszej dynamice.

 

 

Opis imienia: WERONIKA
 

Imieniny obchodzi: 01.13, 02.04, 05.17, 07.09,
 

Osobowość: Ta, co króluje w niebie i na ziemi
Charakter: 95 %
Promieniowanie: 97 %
Rezonans: 120 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Wola - Uczuciowość - Moralność - Akty­wność
Totem roślinny: Lilia
Totem zwierzęcy: Gołębica
Znak: Panna
TYP: Choleryczny. Mają niełatwy charakter. To ko­biety zdecydowane, pracowite, nieco chmurne, zazdro­sne, ale posiadające bogactwo czułości i miłości.
PSYCHIKA: Są introwertyczkami, to znaczy, że mają skłonność do zamykania się w sobie i nie zawsze ujawniają swe myśli i uczucia. Są nawet skryte. Mają wielką pewność siebie i dużą dozę zdecydowania.
WOLA: Bardzo rozwinięta, nie pozostawia miejsca egoizmowi. Ich totemem jest lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu, który jednak nie wszyscy znoszą.
POBUDLIWOŚĆ: W połączeniu ze zdolnością reakcji daje mieszankę wybuchową!
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Silna! Gdy się z czymś nie zgadzają, bardzo ostro się przeciwstawiają. Są uparte. porażki sprawiają im przykrość, ale nie powstrzymują Ich.
AKTYWNOŚĆ: Zazwyczaj są wzorowymi uczennica­mi. Pociągają je zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. Lubią także zawody, w których mają kontakt z dziećmi i z chorymi: mogą być lekarkami, pielęgniar­kami, nauczycielkami, zakonnicami.
INTUICJA: Mają dobrą intuicję, ale nie ufają jej. Wolą spokojnie podążać utartymi ścieżkami, niż rzu­cać się w przygody. Stoją mocno nogami na ziemi.
INTELIGENCJA: Nie starają się błyszczeć, a nawet wykazują pewną nieufność wobec ludzi, którzy próbu­ją za wszelką cenę przyciągnąć uwagę. Mają inteligen­cję analityczną, to znaczy interesują się raczej szczegó­łami, niż ogólnymi zarysami.
UCZUCIOWOŚĆ: Łatwo je obrazić czy zranić. Są zaborcze, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. Zdolne są do głębokiej przyjaźni, ale ograniczają liczbę przyjaciół i starannie ich dobierają.
MORALNOŚĆ: Przestrzegają bardzo surowych za­sad. Posiadają wrodzony zmysł moralny, który zawsze objawia się w przełomowych chwilach.
ZDROWIE: Posiadają dużą żywotność i solidne zdro­wie. Powinny prowadzić regularny tryb życia, aby nie dopuścić do nadmiernego rozwinięcia się i tak silnej pobudliwości. Słabe punkty: jelita, płuca i skóra.
ZMYSŁOWOŚĆ: Stanowi ważną część ich życia uczu­ciowego. Wszystkie przyjemności życia i wszystkie popędy wiążą się dla nich z miłością - w najszczytniej­szym znaczeniu tego słowa. Najważniejsza jest dla nich radość dawania.
DYNAMIZM: Sprawiają wrażenie, że wszystko przy­chodzi im z łatwością, podczas gdy w istocie muszą walczyć, by stanąć na wysokości zadania, którym jest królowanie w niebie i na ziemi dzięki zaletom serca.
TOWARZYSKOŚĆ: Czują się swobodnie w towarzy­stwie, chociaż nie potrzebują innych.
PODSUMOWANIE: Jako dzieci nie stwarzają problemów, albo raczej od najmłodszych lat umieją same rozwiązywać swe problemy, i później, kiedy staną przed nieuniknionymi trudnościami życia, doskonale potrafią same sobie poradzić.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury:)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2967 punktów 588 pochwał 29 pytań
22 gru 2008 Majka2 pisze:

Weronika

Moja córcia też ma na imię Weronika,skończyła 13 miesięcy.Ja również dziękuję za odpowiedzi,mam nadzieję,że Weronika będzie taka,jak opisujecie:)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
359 punktów 33 pochwały 10 pytań
1967

Najnowsze pytania

sniadanko dla 11 miesiecznegoniemowlaka

Sniadanko dla 11 miesiecznego niemowlaka

Jakie ma sie szanse żeby sąd nie podwyższył alimentów

Jestem z partnerem ktory ma 6letnia corke i placi sadownie przyznane alimenty 350zl....

Jak oduczyc noszenia? Pomocy!

Moja córcia ma juz 15 mies. I od jakiegos czasu mam po wazny problem .

Jak poradzić sobie z agresją 3 latki

Witam, zaczne może od tego jak moim zdaniem to wszystko się zaczeło. Od września ja

więcej »