OnetPARTNER

Katalog tematów » Edukacja » Nauka

349 punktów 54 pochwały 37 pytań
28 lis 2008 power zadaje pytanie:

Jakie wymagania są w 1 klasie?

Może któreś Wasze dziecko chodzi do 1 klasy bo mam pytanie czy też jest taki poziom nauczania jak u nas. Dzieci musza płynnie czytać bo przy każdym zastanowieniu się jest obniżany stopień, codziennie maja sprawdziany, piszą z pamięci. Czy tak jest w każdej szkole? Czy to normalne, że dzieci idąc do 1 klasy juz tyle powinny wiedzieć?.

 

 

tematy: Nauka | Czytanie | Szkoła Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
24 cze 2010 dino1 pisze:

Definicje w 1 klasie

Mój syn kończy 1 klasę. Prawie każdego dnia pani robiła im testy. Mam wrażenie, że to go przerosło, jest gorzej niż na początku roku szkolnego. Wraca do domu i ciągle się uczy, wciąż mi się pytał, czy zda do 2 klasy. Pani sama mi przyznała, że mój syn się cały trzęsie jak jest pytany. W domu zrobi prawie wszystko bezbłędnie a w szkole zapomina już pierwszego wyrazu w wierszu, czy piosence. Mam pytanie, czy Wasze dzieci musiały wykuć definicje, litery, gloski, sylaby, dwuznaków czy części mowy? Mnie to przeraziło. Jak ja chdziłam do pierwszej klasy byłam prymusem ale z takim programem to musiałabym ją powtarzać. Nie wiem co robic.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
14 punktów 1 pochwała 0 pytań
06 lis 2009 pisceskb pisze:

nauczycielka

Witam!

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.Troche mnie dziwi to co napisałaś. Uczę obecnie w klasie 3, a klasy 1 mają nową podstawę programową. Trudno jest uczyć się dziecku płynnie czytać, jeśli poznaje dopiero literki. Jest początek listopada, wprowadzonych literek jest zaledwie kilka lub kilkanaście, w zależności od programu i podręcznika.najważniejsze żeby dziecko w miarę płynnie rozpoznawało litery i szybko czytały sylaby. generalnie klasa 1 obejmuje poznanie liter, czytanie, pisanie zarówno z pamięci, ze słuchu jak i samodzielne zdania. Trzeba zwracać uwagę na to że zdanie zaczyna się wielką (nie duzą) literą a kończy kropką, że się pisze od lewej do prawej, itd. Wyrabia się precyzyjne ruchy rąk, żeby ćwiczyć ładne pisanie. Z matematyki obejmuje dodawanie i odejmowanie do 20 w pamięci. Ale zaczyna się też wprowadzać obliczenia do 100 dziesiątkami oraz tabliczkę mnożenia do 30 ( chodzi bardziej o zrozumienie istoty mnożenia jako dodawania jednakowych składników niż samej nauki tabliczki mnożenia). Te wymagania które po krótce opisałam dotyczą ucznia który kończą już klasę 1, a nie ją rozpoczynają.Intensywne uczenie sie tabliczki mnożenia jest w klasie 2, natomiast w 3 dzieci już muszą płynnie obliczać w zakresie 1000 i więcej.Te wymagania są płynne, w zależności od podręcznika i programu oraz grupy z jaką się pracuje.

Dzieci są bystre, więszkość łapie wszystko w mig. To tylko tak strasznie wygląda. W klasie 1 jest dużo nauki przez zabawę i działania praktyczne, więc jest to ciekawe dla dzieci. A prawda jest taka, że im szybciej i lepiej opanuje podstawowe umiejętności (liczenie do 20, mnozenie i dzielenie do 100, czytanie sylabami krótkich wyrazów) tym łatwiej będzie mu przychodziła nauka następnych treści poprzez analogię.

Trochę się rozpisałam :-)

pozdrawiam

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
567 punktów 65 pochwał 25 pytań
18 lip 2009 magdap pisze:

szok...

ja tak z ciekawosci tu zajrzalam, poczytalam wypowiedzi mam pierwszakow ( i nie tylko ) i jestem w szoku... ja w pierwszej klasie to uczylam sie czytac - poznawalam literki i cyferki, malowalam slaczki... Teraz to wyslali by mnie z miejsca do szkoly specjalnej dla dzieci z trudnosciami w nauce... a niechwalac sie uniwerek zaliczylam bez trudnosci...

Jeszcze kilka lat i by pojsc do podstawowki trzeba bedzie w Polsce miec zdana mature i  certyfikat ze znajomosci trzech jezykow obcych...

strach sie bac

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
5070 punktów 1006 pochwał 4 pytania
02 sty 2009 nuinia28 pisze:

1 klasa

Moja Ola chodzi w tej chwili do 1 klasy.I u nas niestety jest tak jak u ciebie(u nas obowiązują książki z serii Świat Ucznia ).Dzieci muszą płynnie czytać,ładnie pisać i być bystrzachami z matmy,do tego jeszcze angielski(ale tu jest akurat lepiej:)).Do tej pory Pani była wyrozumiała,bo dzieci nie poznały jeszcze dwuznaków i ortografii.choc pisanie ze słuchu krótkich zdań juz bywało.Ale jak powiedziała co będzie w drugim półroczu to mnie sie włos zjerzył....Mają pisać z pamieci,będą sprawdziany z ortografii(za 1-2 błędy jseden stopien mniej).Pani uczulała żeby już je na to uczulać jak równiez uczyć czytania obcych tekstów niż tych z podręcznika.Z matmy wchodzi juz liczenie do 20,były juz grafy i osie oraz miary:kg,km,cm i litry.Jak ja chodziłam do szkoły to ten poziom był dopiero w 3 klasie.I myślę że podejście nauczycielki też ma znaczenie.Wychowawczyni mojej córki(była także moja nauczycielka) ze szczerym sercem podchodzi do swojej pracy,dużo dzieciom tłumaczy,podaje dużo przykładów np.w czasie zabawy.Niestety teraxniejsze plany oświatowe chcą zrobic z naszych dzieci wtórnych analfabrtów:(,bo tempo nauki jest szkoujące.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2967 punktów 588 pochwał 29 pytań
24 gru 2008 Klik_spacja_ pisze:

1 A 2 KLASA

W pierwszej klasie są małe wymagania liczenie do 50 a może nawet mniej.Zależy to też od podręcznika dziecka.Niektóre podręczniki to już w drugiej klasia mają mnożenie do 100.Pierwsza klasa nie ma możenia jest dodawanie i odejmowanie.

 

Moja córka Weronika w pierwszej klasia miała odejmowanie i dodawanie do 20 i radziła sobie doskonale i w drugiej klasie też.Zato trzecia jest już trudniejsza i wymaga więcej nauki.

Najlepiej żeby dziecko w pierwszej klasie umiało dodawać i odejmowac w zakresie 50 ,bo w 2 klasie będzie do 100.Przez rok szkolny w 1 klasia jest mało nauki ,więc można nauczyć się tabliczki mnożenia przynajmniej do 20 wtedy za rok nie trzeba będzie się męczyć tabliczką mnożenia.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
27 punktów 0 pochwał 0 pytań
1927

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »