OnetPARTNER

Katalog tematów » Wychowanie » Trening czystości

101 punktów 8 pochwał 9 pytań
17 maj 2009 Katjana zadaje pytanie:

Od kiedy sadzać na nocnik?

Witajcie drogie mamusie!

Moja Jula skończyła już roczek i zastanawiam się kiedy próbować sadzać ją na nocnik? Narazie traktuje go jak nową zabawke siada i schodzi z niego,sadzam ją narazie w ubranku żeby sie przyzwyczaiła.Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii.

Z góry dziękuje-Kasia

tematy: Trening czystości | 1 rok | Nocnik Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
18 paź 2013 Kruszyna80 pisze:

Kiedy pora na nocnik?

Odzwyczajenie dziecka od pieluch to kolejny duży krok w rozwoju dziecka. Dlatego nie warto podchodzić do tego tematu zbyt szybko i zbyt pochopnie, słuchając rad babć, mam i koleżanek. najlepiej obserwować spokojnie dziecko, ponieważ nie jest prawdą, że im szybciej będziesz sadzać dziecko na nocnik, tym szybciej się tego nauczy. Układ moczowy dziecka musi być dojrzały i tego nie przyspieszymy. Najlepiej zacząć naukę z dwulatkiem, choć pierwsze próby zaznajamiania z nocnikiem można podjąć już u półtorarocznego dziecka. Nauka nocnikowania przebiega łatwiej, jeśli dziecko widzi przykład w osobie rodzica, więc warto na początku zabierać dziecko ze sobą do toalety. Niektóre dzieci omijają etap nocnika, ponieważ wolą załatwiać się jak dorośli. Wtedy wystarczy kupić nakładkę na sedes, którą dziecko powinno samo sobie wybrać. Nie ma sensu ciągle powtarzać i przypominać dziecku, że nie wolno sikać w majtki. Chodzi raczej o pokazywanie, w jaki sposób można uniknąć mokrych majteczek. Nic tak nie ucieszy dziecka jak gromkie wiwaty po sukcesie, dlatego warto je w ten sposób nagradzać, aby dziecko miało motywację do kolejnych prób. Jeśli nauka korzystania z nocniczka będzie przebiegała w spokojnej atmosferze, bez presji, wówczas na pewno zakończy się sukcesem.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
228 punktów 3 pochwały 4 pytania
31 maj 2009 CAnia2 pisze:

nocnik ważna rzecz

Witam

Ja kupiłam nocniczek mojej córci gdy skończyła 5 miesięcy, jak zaczynała przyzwyczajac się do nocniczka siedziałam lub kucałam tuż przed nią lub za nią, jeszcze dobrze nie siedziała sama. Tak podpowiedział mi znajomy lekarz. Dziś Natalia nie traktuje nocniczka jako kapelusz na głowę, tylko uczy lale sikac do niego. Sama korzysta z niego bardzo chętnie.

To pamiętam jeszcze jak moja kuzynka 10 lat młodsza uczyła korzystac się z nocnika. Jeżeli dziecko samo umie wstac to już ciężko będzie je przyzwyczaic do korzystania z nocnika.Prędzej odzwyczai się od pieluszek, moja znajoma synka oduczyła w 20 miesiącu. Więc życzę powodzenia.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
306 punktów 19 pochwał 1 pytanie
22 maj 2009 monia83o pisze:

czym prędzej tym lepiej :)

witaj. mam synka 5,5 miesiąca i jak zacznie już siedzieć sztywno kupimy nocniczek, żeby się przyzwyczajał nawet i na nim tylko posiedziec. wiem że to jest dobra metoda bo dziecko będzie rozumiało do czego on służy póżniej. pozdrawiam wszystkie mamy:) powodzenia

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
21 maj 2009 omega810104 pisze:

Nocnik

Witam!

Moja córcia ma 8 miesięcy , nocnikowanie zaczełyśmy jak mała skończyła siedem miesięcy, takźe całkiem niedawno. Staram się wysadzać małą na nocnik jak się obudzi po śnie lub po jedzeniu. Głównie jest to przyzwyczajanie dziecka z nocnikiem, ale przez to że mamy w miarę ustawiony rytm dnia udaje nam się złapać coś do tego nocniczka. Myślę że im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
11 punktów 0 pochwał 0 pytań
19 maj 2009 kasiulka pisze:

odp.

Ja swoją zaczęłam sadzać ok roczku.Jak nie chciała to nie nalegałam,a jak chciała to siadała.Najczęściej siadała w ubranku bo bała się siadać goła dupcią.Po jakimś miesiącu zaczęła wołać sii,szła po nocnik i siadała(w ubraniu) i udawała ze siusia.Teraz będzie miała 15 miesięcy,woła siii i robi na nocnik.Czasami zawoła a nic nie zrobi ale zawsze są brawa i pochwały ze pięknie się załatwia.Jak zrobi (nocnik jest w łazience) to razem wylewamy do ubikacji,ona spuszcza wodę i pokazuje na umywalkę żeby umyć rączki.Nie zgadzam sie z tym że najlepiej sadzać dziecko ok 2 lat!!!Potem dziecko do 3 r.ż lata jeszcze z pampersem!!!U nas w rodzinie dzieci sadzane były tak ok roczku i do drugich urodzin nie było mowy o pieluchach bo już umiały same wołać i robić.

Pozdrawiam i powodzenia

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4953 punkty 637 pochwał 0 pytań
1793

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »