OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Pneumokoki

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Co to są pneumokoki?

tematy: Pneumokoki Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
21 wrz 2015 Karomama pisze:

Pneumokoki

Jeśli chcecie trochę poczytać o pneumokokach polecam stronę kampanii Pneumokokom Mówimy: Szczepimy!!! Dużo tam jest informacji dotyczących szczepień, corób ale także zwyczajnie przydatnych informacji podczas wizyty u lekarza z dzieckiem.
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
124 punkty 1 pochwała 2 pytania
25 kwi 2009 monikasorbian pisze:

pneumokoki

Pneumokoki to bakterie, które ma każdy w drogach oddechowych. Groźne są wtedy, gdy przedostaną się do krwi. Z niej mogą przedostać się do innych narządów i wywołać np. zapalenie płuc, ropne zapalenie opon mózgowych, uszu i zatok.

Dla dzieci najgroźniejsza jest posocznica, czyli sepsa i zapalenie opon, bo mają ciężki przebieg i mogą pozostawić powikłania (np. utrata słuchu, porażenie nerwów).

Przenoszone są drogą kropelkową...

Zarażone pneumokokami dziecko może nie być chore, a jedynie może być ich nosicielem. Wystarczy więc kaszlnięcie lub kichnięcie, picie z jednego kubeczka, wspólne zabawki, całowanie, żeby bakterie przeniosły się na inne dzieci.
Na zarażenie pneumokokami najbardziej narażone są dzieci do lat 5, które chodzą do żłobków i przedszkoli. Dlatego często usłyszysz od pediatrów o szczepionce uodparniającej na te bakterie jako o najskuteczniejszym sposobie zapobiegania zakażeniu pneumokokami.
Statystyki, podawane na różnych stronach internetowych, mówią, że aż 60 proc. dzieci, które chodzą do żłobków i przedszkoli, jest nosicielami pneumokoków. Ale spokojnie! Nie znaczy to wcale, że wszędzie i wszystkie dzieci chorują na choroby przez nie wywoływane. Na przykład w przedszkolu, do którego moja córka chodzi od ponad dwóch lat, żadne dziecko nie zachorowało jeszcze z powodu pneumokoków. Sporo dzieci jest zaszczepionych przeciwko nim.

Szczepionka - jak dotąd na polskim rynku dostępna jest jedna szczepionka. Konieczne są trzy jej dawki (pierwsza w 2. miesiącu życia). Jeśli chciałabyś zaszczepić dziecko, które skończyło dwa lata (ale nie skończyło pięciu lat), to wystarczy jedna dawka. Ponieważ jest to szczepionka dodatkowa, to musisz się liczyć ze sporym wydatkiem, ok. 290 zł. Dzieci poniżej dwóch lat potrzebują na uodpornienie dwóch dawek w odpowiednim odstępie.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4567 punktów 1001 pochwał 18 pytań
21 lis 2008 Idalka pisze:

okropność

Ja bardzo się boję, że moje dziecko zarazi się tuz po urodzeniu jakąś groźną chorobą, tyle teraz sie o tym mówi - sepsa, pneumokoki, wirusy, to jakiś koszmar...

Na pewno będę chciała zaszczepić córkę.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
230 punktów 21 pochwał 26 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Pneumokoki

Pneumokoki są to bakterie mogące wywołać infekcje typu: zapalenia płuc, zapalenie ucha środkowego, czy tez zapalenie zatok obocznych nosa.U niemowląt i małych dzieci bywają przyczyną posocznicy, czy tez zapalenia opon mózgowych.Część ludzi jest nosicielami pneumokoków - sami nie chorują, ale mogą zarażać innych. U osób z defektami odporności, po usunięciu śledziony albo po przeszczepach łatwiej dochodzi do zakażenia.Infekcje wywołane przez pneumokoki zawsze trzeba leczyć antybiotykami.W tej chwili istnieją szczepienia przeciwko pneumokokom, które można stosować już u niemowląt.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1327

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »