OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Katar

8 punktów 0 pochwał 2 pytania
08 kwi 2009 Szisza zadaje pytanie:

Czy usuwać 3 migdał?

Moja 8-letnia córka ma zalecenie usunięcia 3 migdałka. Często ma katar. Czy tym wieku należy usuwac ten migdał?

tematy: Katar | Trzeci migdał Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
19 sie 2009 jadziunia pisze:

Precz z trzecim migdałem

Mój syn już od małego dziecka bardzo często chorował na anginę. Antybiotyki pomagały ale na krótko, tak że średnio co 2 miesiące był chory. W końcu posłuchałam lekarza laryngologa i oddzłam go do szpitala do usunięcia migdałków (już wszystkie były zainfekowane). Po wyjściu ze szpitala, musiałam bardzo dbac aby się nie przeziębił (to było zimą). Już na wiosnę odczułam wielką poprawę, gdzie te przeziębienia, gdzie te anginy? Miał wtedy 11 lat i żałowałam, że tak póżno zdecydowałam się na ten zabieg. A więc nie czekaj Sziszo tylko jak najszybciej oddaj córkę aby pozbyc się tego kłopotu.

Życzę zdrowia

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1376 punktów 209 pochwał 4 pytania
09 kwi 2009 kasiulka pisze:

Odp.

Siostrzeniec miał 3,5 latka jak miał wycinany trzeci migdał,niestety dalej często choruje. Skoro Twoja córka ma zalecenie wyrwania to nie zwlekaj,bo u wiekszości ten zabieg pomaga.

Zdowia zyczę i spokojnych świąt

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4953 punkty 637 pochwał 0 pytań
09 kwi 2009 BasiaG pisze:

Tak

Syn miał usuwany trzeci migdał gdy mial 6 lat ale były w szpitalu i młodsze i starsze dzieci nawet jeden 15latek.

Co się zmieniło.

Przestał w ogóle chorować. Wczesniej kilka-kilkanaście razy w roku : grypa, agnina, zapalenie ucha, oskrzeli i leczenie antybiotykami.

Cofnęło się uczulenie na alergeny wziewne - całkowicie.  3 lata był na Claritine, Miflonide, Buderhinie a od roku nie zażyl niczego.

Nie chrapie w nocy.

Sam zabieg nie jest bolseny,dziecko jest znieczulone a po zabiegu dostaje czopek przeciwbólowy. Nie wolno jeść do następnego dnia rano.

Prosze nie straszyć niczym dziecka. Lekarze zazwyczaj sa całkiem uprzejmi. Dziecku należy powiedzieć jak wygląda zabieg, że dostanie przez wenflon ( trochę przykra sprawa, bo nieco boli wkłuwanie ) taki specjalny płyn, po którym się zasypia bardzo mocno. Że w gardle ma maleńki ( bardzo ważne, żeby powiedzieć maleńki ) koralik w którym sa szkodliwe bakterie i ten koralik zostanie odklejony ( nie urwany !, nie wycięty ! bo się będzie balo ) Naprawdę po tym zabiegu nie boli gardlo. A dziecku trzeba powiedzieć, że lekarze musza je uśpić bo by zwymiotowało gdy pan czy pani doktor wloży palec do gardla.

Ja to tak mniej więcej wytlumaczyłam synowi i wcale się nie bał. Trochę pękało mi serce gdy go wieźli na salę operacyjną, bo rodzicom nie wolno tam przebywać, a jak się wybudzal to słyszalam go z sali jak mnie wolal i nie mogłam do niego pójść tylko musialam czekac aż mi go przywiozą. Ważne żeby powiedzieć dziecku, że się będzie  na nie czekalo tuż za drzwiami a potem być z dzieckiem cały czas w szpitalu. Noc mozna odpuścić. Na sali są inne dzieci, to się nie powinno bać. Ale rano drugiego dnia trzeba być już zanim się dziecko obudzi czyli ok. 6:30 - 7:00 rano :) Dziecko dostanie śniadanie i jak go nie zwróci to znaczy, ze wszystko ok i będzie wypisane do domu. Nie powinno zjeść za dużo bo zwymiotuje.  Dwie - trzy łyżki.

Dziecko przyjmują do szpitala wcześnie rano, na czczo i w tym dniu zaraz ma zabieg.

Proszę zabrać plastelinę, kolorowanki, ksiązeczki, jakieś puzzle, układanki, podręczne gry elektroniczne itp. Może okazać się, ze dziecko nie będzie chcialo długo spac i cały dzień trzeba będzie je zabawiać żeby nie biegalo po szpitalu bo nie wolno.  I dużo 2złotówek na telewizję :)

 

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
22 punkty 1 pochwała 0 pytań
08 kwi 2009 Lagunka pisze:

Trzeci migdałek.

Ja jako dziecko miałam problem z trzecim migdałem, do momentu jego usunięcia oddychałam wyłącznie(!) ustami, nosem nie dało rady, po prostu za mało powietrza dochodziło do płuc tą drogą. Kiedy wycinano mi migdałek miałam 7 lat i pamiętam, że w szpitalu były też inne dzieci, niektóre młodsze ode mnie, na usunięcie migdała. Myślę, że jeśli lekarz nie miał żadnych przeciwwskazań co do wycięcia migdałka u Twojej córki, to nie ma sensu czekać. Zabieg jest szybki, bezbolesny (ze znieczuleniem), jedynie przez krótki czas nie da się niestety oddychać, ale wytrzymać owszem :) Grunt to trafić na miłą lekarkę, która wspiera dziecko, a nie dodatkowo stresuje (moja niestety podczas zabiegu na mnie krzyczała!) :| Na podstawie własnego doświadczenia myślę, że nie ma co czekać, Twoje dziecko będzie się tylko męczyć, za to po zabiegu z pewnością poczuje sporą różnicę, a co za tym idzie, wielką ulgę :)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
453 punkty 59 pochwał 3 pytania
1277

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »