OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Wady wzroku

171 punktów 9 pochwał 4 pytania
17 mar 2009 bratpl zadaje pytanie:

Czy wada wzroku jest dziedziczna?

mam wadę wzroku... noszę okulary -3,5 i -3,75... słyszałam, że dziecko może odziedziczyć ją po matce... czy można zbadać dziecko w tym kierunku i kiedy? nie zauważyłam żeby mój synek miał problem ze wzrokiem, ale może lepiej profilaktycznie go przebadać u okulisty??

pozdrawiam:)

tematy: Wady wzroku | Oczy | Wzrok Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
08 lis 2013 DarkBlue pisze:

Kiedy iść z dzieckiem do okulisty

Tak, wada wzroku może być dziedziczna. Dlatego trzeba będzie odwiedzać okulistę co jakiś czas. Pierwsza wizyta u okulisty powinna mieć miejsce, gdy dziecko skończy 3 miesiące – wtedy przy badaniu oczu lekarz może wykluczyć poważne schorzenia. Niestety, aby wykonać to badanie, trzeba dziecku podać krople. Teoretycznie zabieg nie jest bolesny, ale na pewno dla dziecka nieprzyjemny. Niemniej jednak, w przypadku predyspozycji genetycznych, konieczny. Następnie wykonuje się badanie kontrolne u dwulatka. Takie badania pozwalają wykryć wady wrodzone, dziedziczone genetycznie. Jeśli takie wady nie będą leczone, mogą się przyczynić do trwałego schorzenia. Kolejne badanie przeprowadza się na bilansie u przedszkolaka. Dziecku w wieku przedszkolnym warto robić kontrole okulistyczne raz w roku. Aby narząd wzroku prawidłowo funkcjonował konieczna jest witamina A, a także odpowiednie warunki nauki dziecka (prawidłowe oświetlenie).

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
589 punktów 2 pochwały 4 pytania
10 cze 2009 magdap pisze:

sklonnosci do pewnych chorob sa dziedziczne

Mozna odziedziczyc pewna sklonnosc do wad wzroku - jest sie w nazwijmy to umownie - grupie podwyzszonego ryzyka ze sie bedzie mialo kiedystam wade wzroku.  to troche tak jak ze sklonnoscia do np. cukrzycy czy raka bo juz byla w rodzinie - to nie oznacza ze sie ja bedzie mialo na mur-beton ale ze jest takie prawdopodobienstwo.

Nie wydaje mi sie by w Twoim przypadku to musial byc powod do zmartwien

Pozdrawiam

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
5070 punktów 1006 pochwał 4 pytania
24 mar 2009 monika25234 pisze:

tak

ja wade wzroku odzidziczyłam po ojcu i wcale tak szybko u mnie sie nieobjawił bo dopiero kiedy skończyłanm 23 lata lekarz stwierdził ze wada jest dziedzi czna i kiedys moga ja miec (niekoniecznie) moje dzieci lub wnuki Badaj dziecko profilaktycznie i dopytaj lekarza!

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
244 punkty 20 pochwał 2 pytania
19 mar 2009 marta79 pisze:

Czy wada wzroku jest dziedziczna?

Witaj! U nas jest zupełnie odwrotnie....My z mężem nie mamy problemów z oczami,dziadki tak samo(no,chyba,że liczyć okulary noszone ze starości ),a nasza córka ma astygmatyzm.Dlatego najlepiej iść do okulisty.U Wiktorii stwierdzono tę wadę dopiero po bilansie czterolatka.Teraz będę z dwuletnim synkiem na bilansie i zapytam sie czy iść do okulisty,bo też się z mężem obawiamy,że może być z nim tak samo jak z siostrą.Pozdrawiam

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
177 punktów 25 pochwał 2 pytania
18 mar 2009 szamira pisze:

może być, ale nie musi

Ja jestem krótkowidzem (wada zbliżona do Twojej), mój mąż również, oboje mamy astygmatyzm, a mój synek ma zdrowe oczy ;))) Byłam z nim u okulisty, bo miałam podobne obawy do Twoich. Lekarz powiedział, że wszystko jest ok., ale żebym profilaktycznie badała Miśkowi wzrok podczas kolejnych bilansów. Tak na wszelki wypadek, żeby czegoś nie przeoczyć ;)

Pozdrawiam

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
692 punkty 113 pochwał 11 pytań
1607

Najnowsze pytania

upały - kp - dieta?

Czy w upały latem stosować jakąś szczególnie nawadniającą dietę przy kp?? maluch pije...

Zanim dziecko usiądzie - pozycja

Czy zanim Wasze maluchy siadały, kładliście je w pozycji pół-leżącej? (np. w wózku,...

kp - bardzo mocne ssanie dziecka

Problem z kp. Po prawie 3 miesiącach mój syn dostał amoku, gdy go karmię. Tak

CZY MOŻNA PRZEŁOŻYĆ WIDZENIE.

CZY MOŻNA PRZEŁOŻYĆ WIDZENIE Z OJCEM GDY DZIADKOWIE MAJĄ WAŻNĄ UROCZYSTOŚĆ...

więcej »