OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Inhalacje

7656 punktów 721 pochwał 42 pytania
08 lis 2013 blackrose131285 zadaje pytanie:

Inhalacje

Hey, młody dostał inhalacje na kaszel, a że nie mam tego przyrządu do inhalowania moge je robić nad garnkiem z ciepłą wodą. Tylko nie powiedziano mi jak długo mam go nad tym trzymać? 5,10,15 minut? Ma 6 takich inhalacji -główka z garnkiem przykryta pieluszką, żeby powdychał ten roztów, a szkoda mi kasy wydać na jednorazowe użycie :)
tematy: Inhalacje Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
08 lis 2013 celin10 pisze:

witaj

inhalator to wydatek ok 100zł. ja zakupiłam jak córa była malutka i używamy go przy każdym przeziębieniu,katarze itp.

masz jakiś lek do inhalacji czy jak,bo z tego co wiem to leku do wrzątku się nie daje tak jak nie daje się kropelek np.sosnowych do inhalatora...

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1632 punkty 198 pochwał 14 pytań
08 lis 2013 blackrose131285 pisze:

Nebbud

celin10 pisze:


inhalator to wydatek ok 100zł. ja zakupiłam jak córa była malutka i używamy go przy każdym przeziębieniu,katarze itp.

masz jakiś lek do inhalacji czy jak,bo z tego co wiem to leku do wrzątku się nie daje tak jak nie daje się kropelek np.sosnowych do inhalatora...





Młody dostał Nebbud z podejżeniem infekcji albo alergii (charczenie w oskrzelach, szybki oddech, szczekający kaszel) , w dodatku katar biało-zielonkawy spływający do gardła. Lekarka powiedziała, że moge połowe fiolki wlać do szklanki ciepłej (nie goracej) wody i go nad tym potrzymać. Wizyte u alegrologa mamy za 1.5 tygodnia (jak braliśmy pieska szliśmy za radami allergologa bo starsi chłopcy wcześniej w testach mieli alergie na różne rzeczy co roku inne, przyzwyczajanie, wcześniejsze spotkania itp).

Zrobiłam mu taką pięciominutową darł się wniebogłosy, ale charczenie zeszło razem z zwymiotowaną flegmą i nos się oczyścił (katar dosłownie do pasa). I nie wiem czy tyle wystarczy? Narazie biega po domu i  ani kaszlu ani kataru nie ma - lek chyba tak szybko nie działa?

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
7656 punktów 721 pochwał 42 pytania
08 lis 2013 MamaEryka pisze:

Jak długo powinna trwać inhalacja

Super, że są lekarze, którzy jeszcze przepisują inhalacje jako naturalny lek na schorzenie, zamiast antybiotyku. W prosty i co najważniejsze skuteczny sposób można rozrzedzić gęstą wydzielinę, czy też pomóc oskrzelom. Nie dziw się, że inhalacja tak szybko zadziałała, bo to jest normalne. Chodzi po prostu o to, że taki rozpylony lek bardzo łatwo dociera do środka i natychmiast przynosi ulgę. No oczywiście najważniejszy przy inhalacji jest „lek” – czyli  konkretne ziółko. Na katar najlepszy jest rumianek, tymianek, ale u mnie najbardziej sprawdził się eukaliptus. Pytałaś ile czasu ma trwać inhalacja: otóż nie dłużej niż 15 minut. Jeśli dziecko wytrzyma 5 minut, to też bardzo dobrze. Może w domu macie zbyt suche powietrze, to możesz używać nawilżaczy albo mokrej ściereczki blisko kaloryfera. A jeśli dziecko za nic w świecie nie da sobie zrobić parówki, to weź dziecko do łazienki, nalej gorącą wodę przy zamkniętych drzwiach i niech sobie dziecko pooddycha taką parą. Nie wiem jak to jest z Twoimi dziećmi, ale z tego co wiem, alergikom nie można robić inhalacji z ziołami i olejkami, ale nie wiem czy zakaz obowiązuje wszystkie.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
132 punkty 12 pochwał 4 pytania
08 lis 2013 blackrose131285 pisze:

U nas to komedia

U nas to istotna komedia jest z tą alergią, bo chłopcy właściwie to nie wiadomo na co mają alergie...Raz czy dwa razy do roku zdarzy się, że starszemu oczy wychodza z orbit, ale na to działają zwykłe kropelki z apteki. Nie mają syropów przeciwalergicznych bo nie maja objawów alergii. Choroby w okresie jesienno-zimowym głównie są spowodowane niedoleczoną chorobą (wg naszej starej pani alergolog) i słaba odpornością dzieci. Na testach skórnych wychodza minimalne alergie np. raz na pyłki traw było, raz na brzoze, nie było jeszcze tak, żeby wyszło to samo... Jestem pod kontrolą poradni ze zwgl na to, że ta pani jest także znakomitym pediatrą, ale kolejki do niej są masakryczne...Mamy nawilżacz powietrza bo mamy bardzo ciepłe mieszkanie (wogóle nie włączam kaloryferów zimą) wietrze za każdym razem co z domu wychodzę, teraz przy piesku myje podłoge i odkurzam po 3 razy dziennie, pies nie wchodzi na łózka, ani do pokoju najmłodszego synka. Ja uwielbiam Olbas dodam trochę do nawilżacza i od razu katar nieprzeszkadza im w nocy - gorzej ze mną bo mi on śmierdzi.

Ale z lekami to różnie bywa, w ulotce pisze, że efekt jest dopiero po dwóch dniach,może młodemu potrzebna była zwykła parówka, żeby oczyścić drogi oddechowe? a nie lek na alergie? może to przez katar świszczał i charczał jak to przeszło po jednej parówce? Nie miałam jeszcze z chłopcami tego leku i nie za bardzo znam jego działanie i efekty...

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
7656 punktów 721 pochwał 42 pytania
08 lis 2013 RITKA pisze:

doświadczenie

Hej!ja zmoimi dzieciątkami przeszłam wiele i akurat z alergiami też miałam problemy!mój młody też miał gdzieś ponad rok,często zapadał na oskrzela,świszczało mu,chrapało w piersiach-nasza mądra pani doktor wierzy tylko w antybiotyki:(zmieniliśmy lekarza i poszliśmy prywatnie do pani doktor ta stwierdziła że to są początki astmy oskrzelowej-skutki leczenia:(i zaczęła leczyć syna sterydami wziewnymi,aż szczęśliwy los zaniósł nas przypadkowo do szpitala sanatoryjnego Wisła-Kubalonaka gzie są leczone właśnie alergie,problemy z płuckami itd.i tam po zrobionych testach i badaniach wyszło ze ma lekie uczulenie na białko mleka krowiego i gdy go było za dużo w organiźmie dziecko zapadało na oskrzela!wystarczyła dieta i od tego czasu koniec z chorobami!polecam bo naprawdę warto pojechać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy!bardzo dobry ordynator,personel,można jechać z rodziną,nocleg wyżywienie!potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego!informacje na temat tego sanatorium można znaleźć na internecie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

k

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
13 punktów 0 pochwał 0 pytań
1271

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »