OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Ospa wietrzna

43 punkty 0 pochwał 21 pytań
23 cze 2009 just24 zadaje pytanie:

Jak długo zaraża się ospą?

Mam pytanko moja 6 letnia corka trzy dni temu dostala wiatrowke przez jak okres moze nas zarazic tym bardziej ze mam drugie dziecko 4 miesiecznego synka

tematy: Ospa wietrzna Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
23 paź 2013 AnetaC pisze:

Jak długo dziecko zaraża ospą innych?

Ospę wietrzną wywołuje wirus. Od momentu zarażenia do wystąpienia pierwszych objawów mija zwykle około dwóch tygodni lub nawet więcej. Zarażone dziecko naraża na zakażenie inne dzieci już dzień lub dwa przed wystąpieniem u niego objawów w postaci wysypki. Ospę łatwo rozpoznać, na skórze pojawiają się czerwone grudki, które szybko wypełniają się płynem i powstają pęcherzyki. Do tego dochodzi gorączka. Wysypka sprawia dziecku duży dyskomfort, ponieważ bardzo swędzi i trzeba uważać, aby dziecko nie rozdrapywało pęcherzyków ani strupów. Wirus ospy znajduje się w pęcherzykach, dlatego dziecko przestaje zarażać innych dopiero wtedy, gdy pęcherzyki przyschną i utworzą się z nich strupy.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
55 punktów 5 pochwał 4 pytania
26 cze 2009 beciap pisze:

ospa

Moj starszy syn zaraził sie ospa w przedszkolu (miał wtedy 5 lat)i i niestety zaraził młodszego syna(miał wtedy 3miesiace)lekarz przepisał mu heviram jest to lek przeciw wirusowy przez co synek był caly czas ospały ale moim zdaniem to dobrze nie meczył sie tak biedaczek.Sasanka napisała że dziecko karmione piersia sie nie zarazi niestety nie w przypadku ospy Ja karmiłam piersia a i tak zachorował.Niestety moj pediatra powiedział że takie male dzieci jak maja ospe nie sa w stanie uodpornic sie i byc moze beda przechodzily ja jeszcze raz,ale prawda jest taka że takie male dziecko sie nie podrapie i nie zerwie sobie krostek czego nie da sie wytłumaczyc starszemu dziecku.

Zycze zdrowia

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
785 punktów 82 pochwały 36 pytań
24 cze 2009 alila pisze:

ospa

cyt: Źródłem zakażenia dla człowieka jest inny człowiek. Okres wylęgania choroby wynosi 10-21 dni, średnio 14 dni, a okres zaraźliwości zaczyna się około 2-3 dni przed wystąpieniem wysypki i trwa do przyschnięcia wszystkich wykwitów.
Zakażenie ospą następuje drogą kropelkową - na skutek wdychania wydychanej przez chorego wydzieliny dróg oddechowych w okresie zaraźliwości - oraz w wyniku bezpośredniego kontaktu z wykwitem u chorego.

życze zdrówka i pozdrawiam:)

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
14155 punktów 3207 pochwał 32 pytania
24 cze 2009 sasanka1 pisze:

dzieci karmione piersią

Często dzieci karmione piersią się nie zarażają. Chodzi prawdopodobnie o dzieci mam, które już chorowały (mają przeciwciała również w mleku)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
5263 punkty 1442 pochwały 6 pytań
23 cze 2009 monikasos pisze:

Ospa.

Witaj!

ospa wietrzna zaraża dwa tygodnie przed wylęgnięciem się krost.Więc najprawdopodobniej jesteście już zarazeni... ale nie panikuj dladziecka im mniejsze tym lepiej bo choroba jest wtedy bardzo łagodna w przebiegu.Najgorzej mają dorośli jeśli teraz by zachorowali zwłaszcza mężczyźni.

 

Powodzenia i pozdrawiam:)

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
11440 punktów 2081 pochwał 50 pytań
1316

Najnowsze pytania

Zgaga

Powiedzcie mi jak walczycie ze zgagą w ciazy. Od prawie miesiaca mnie meczy i po

Lewatywa

Witajcie mamuśki mam takie pytanko. Czy moge odmowić robienia lewatywy przed porodem?...

Onanizm wczesnodziecięcy

Jak reagować mają rodzice,jeśli u dziecka 1i8 miesięcy stwierdzono przez neurologa po...

Czy można pić czystek w ciąży?

Witam, Czy można pić czystek w ciąży? Przeczytałam tutaj:...

więcej »