OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Choroby zakaźne

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak leczyć ospę wietrzną?

tematy: Choroby zakaźne | Ospa wietrzna Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
21 lip 2011 KASIAM567 pisze:

ospa

Witam u mnie w domu epidemia ...Mąż przez dwa dni miał gorączke ,słabo się czuł typowe obiawy przy grypie .Wieczorem przebierająć cócię ( 2,8 miesiecy ) zauważyłam na pachwinie dosłownie 2 krostki wyglądające jak ugryzienie przez komara . Żadnych innych objawów .Rano po przebudzeniu krostek było więcej i niektóre ropne idę do męża powiedzieć mu żę córka chyba ma ospę a mąż cały wysypany ....No więć popołudniu do lekarki a pani doktor przepisała nam leki takie jak pastę na skórę variderm , tabletki heviran i syrop przeciw świądowy hydroxyzinum

Podaję córci i mężowi i powiem ,że córka nic sięnie drapie a co do maści to trudno napisać czy pomaga bo dopiero bd kąpaćmałąi zobaczęczy sa jakieś rezultaty .Leki podaje od wczoraj wieczora a i mam babciny sposób który też pomaga letnie kąpiele w jodynie ....

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
316 punktów 26 pochwał 23 pytania
26 cze 2009 Makenka pisze:

leczenie ogólnie opisaly już panie poniżej.

Mój synek właśnie ma ospę, jako środek wysuszający dostał przepisany Pudroderm, dostępny bez recepty. Polecam, bo posmarowane krostki wysuszyły się nawet przed zmianą w pęcherzyki, dzięki temu prawie nie ma strupków i mało się drapie, już drugiego dnia plamki zrobiły sie mniej widoczne, szybko się goją. Dla mnie to ważne, bo mam w domu także dwumiesięczną coreczkę i liczę na to, że się nie zaraziła.

U małych dzieci pierwsza faza choroby często przechodzi bezobjawowo, tylko z lekkim stanem podgorączkowym, dlatego chorobę można rozpoznać dopiero, jak dziecko wysypie.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2063 punkty 514 pochwał 4 pytania
04 mar 2009 Eliska pisze:

Ospa

Pierwsze objawy jak przy infekcji wirusowej-osłabienie,ból głowy,podwyższona temperatura,czasem katar.Później pojawia się charakterystyczna wysypka-pojedyncze czerwone plamki,które szybko przekształcają się w pęcherzyki wypełnione płynem.Z czasem pęcherzyki przysychają,tworząc brunatne strupki.Wysypce towarzyszy dotkliwe swędzenie.

Leczenie:środki przeciwgorączkowe oraz łagodzące swędzenie.W ciężkich przypadkach lekarz przepisze acyklovir-lek przeciwwirusowy.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1888 punktów 388 pochwał 28 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Ospa wietrzna

Ospa wietrzna jest jedną z chorób zakaźnych wieku dziecięcego pochodzenia wirusowego. Najczęściej najpierw występuje wysoka temperatura, która później spada i pojawia się typowa wysypka w postaci bąbli na całym ciele. Ospa może trwać od siedmiu dni do nawet 3 tygodni. W tym czasie w razie potrzeby stosujemy leki obniżające temperaturę typu paracetamol lub ibuprofen. Wykwity na skórze smarujemy 2 razy dziennie - rano i wieczorem - specjalnymi lekami wysuszającymi. Czasami jeżeli dojdzie do nadkażenia bakteryjnego zmian na skutek drapania się dziecka, musimy dodatkowo miejscowo stosować maści z antybiotykiem. Ogólnie możemy podać preparaty witaminy „C”, leki przeciwalergiczne typu cetyryzyna, które w tym przypadku zmniejszają świąd. W sytuacji bardzo licznych zmian na skórze podajemy ogólnie leki przeciwwirusowe. Zawsze musimy leczenie skonsultować z lekarzem, a nie robić tego na własną rękę, żeby nie doszło do powikłań w przebiegu ospy.Pamiętajmy o ubieraniu dziecka w bawełnianą i przewiewną odzież. Stosujmy dietę lekkostrawną. Dziecko powinno przebywać w domu, nie musi jednak cały czas leżeć w łóżku. Jeżeli jest bardzo ciepło na dworze, może wychodzić świeże powietrze. Ale powinno unikać intensywnego słońca i wysiłku.Choroba kończy się dopiero, gdy wszystkie zmiany przyschną w strupki i nie pojawiają się nowe wykwity. Jeżeli w trakcie ospy dziecko zaczęło wymiotować lub narzekać na silne bóle głowy natychmiast należy ponownie wezwać lekarza.
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1241

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »