OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Choroby zakaźne

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak leczyć ospę wietrzną?

tematy: Choroby zakaźne | Ospa wietrzna Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
21 lip 2011 KASIAM567 pisze:

ospa

Witam u mnie w domu epidemia ...Mąż przez dwa dni miał gorączke ,słabo się czuł typowe obiawy przy grypie .Wieczorem przebierająć cócię ( 2,8 miesiecy ) zauważyłam na pachwinie dosłownie 2 krostki wyglądające jak ugryzienie przez komara . Żadnych innych objawów .Rano po przebudzeniu krostek było więcej i niektóre ropne idę do męża powiedzieć mu żę córka chyba ma ospę a mąż cały wysypany ....No więć popołudniu do lekarki a pani doktor przepisała nam leki takie jak pastę na skórę variderm , tabletki heviran i syrop przeciw świądowy hydroxyzinum

Podaję córci i mężowi i powiem ,że córka nic sięnie drapie a co do maści to trudno napisać czy pomaga bo dopiero bd kąpaćmałąi zobaczęczy sa jakieś rezultaty .Leki podaje od wczoraj wieczora a i mam babciny sposób który też pomaga letnie kąpiele w jodynie ....

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
316 punktów 26 pochwał 23 pytania
26 cze 2009 Makenka pisze:

leczenie ogólnie opisaly już panie poniżej.

Mój synek właśnie ma ospę, jako środek wysuszający dostał przepisany Pudroderm, dostępny bez recepty. Polecam, bo posmarowane krostki wysuszyły się nawet przed zmianą w pęcherzyki, dzięki temu prawie nie ma strupków i mało się drapie, już drugiego dnia plamki zrobiły sie mniej widoczne, szybko się goją. Dla mnie to ważne, bo mam w domu także dwumiesięczną coreczkę i liczę na to, że się nie zaraziła.

U małych dzieci pierwsza faza choroby często przechodzi bezobjawowo, tylko z lekkim stanem podgorączkowym, dlatego chorobę można rozpoznać dopiero, jak dziecko wysypie.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2063 punkty 514 pochwał 4 pytania
04 mar 2009 Eliska pisze:

Ospa

Pierwsze objawy jak przy infekcji wirusowej-osłabienie,ból głowy,podwyższona temperatura,czasem katar.Później pojawia się charakterystyczna wysypka-pojedyncze czerwone plamki,które szybko przekształcają się w pęcherzyki wypełnione płynem.Z czasem pęcherzyki przysychają,tworząc brunatne strupki.Wysypce towarzyszy dotkliwe swędzenie.

Leczenie:środki przeciwgorączkowe oraz łagodzące swędzenie.W ciężkich przypadkach lekarz przepisze acyklovir-lek przeciwwirusowy.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1888 punktów 388 pochwał 28 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Ospa wietrzna

Ospa wietrzna jest jedną z chorób zakaźnych wieku dziecięcego pochodzenia wirusowego. Najczęściej najpierw występuje wysoka temperatura, która później spada i pojawia się typowa wysypka w postaci bąbli na całym ciele. Ospa może trwać od siedmiu dni do nawet 3 tygodni. W tym czasie w razie potrzeby stosujemy leki obniżające temperaturę typu paracetamol lub ibuprofen. Wykwity na skórze smarujemy 2 razy dziennie - rano i wieczorem - specjalnymi lekami wysuszającymi. Czasami jeżeli dojdzie do nadkażenia bakteryjnego zmian na skutek drapania się dziecka, musimy dodatkowo miejscowo stosować maści z antybiotykiem. Ogólnie możemy podać preparaty witaminy „C”, leki przeciwalergiczne typu cetyryzyna, które w tym przypadku zmniejszają świąd. W sytuacji bardzo licznych zmian na skórze podajemy ogólnie leki przeciwwirusowe. Zawsze musimy leczenie skonsultować z lekarzem, a nie robić tego na własną rękę, żeby nie doszło do powikłań w przebiegu ospy.Pamiętajmy o ubieraniu dziecka w bawełnianą i przewiewną odzież. Stosujmy dietę lekkostrawną. Dziecko powinno przebywać w domu, nie musi jednak cały czas leżeć w łóżku. Jeżeli jest bardzo ciepło na dworze, może wychodzić świeże powietrze. Ale powinno unikać intensywnego słońca i wysiłku.Choroba kończy się dopiero, gdy wszystkie zmiany przyschną w strupki i nie pojawiają się nowe wykwity. Jeżeli w trakcie ospy dziecko zaczęło wymiotować lub narzekać na silne bóle głowy natychmiast należy ponownie wezwać lekarza.
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1241

Najnowsze pytania

Proszę o rozsądny pomysł

Mój problem pewnie nie jest nadzwyczajny ale może któraś z mam pomoże mi...

Nastoletnia córka nie chcę jeść

Witam, chciałabym się czegoś dowiedzieć, dotyczy to mojej nastoletniej córki....

Co zrobić, gdy dzieci ignorują rodziców

co zrobić jak dzieci całkowicie ignorują rodziców

więcej »