OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Biegunka

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak leczyć rozwolnienie u dziecka?

tematy: Biegunka Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
03 sty 2011 mela23 pisze:

biegunka

Mojej córeczce równiez pomógł enterol.Z tym,ze my znamy ten probiotyk z przyjmowania go przy antybiotykoterapii.I co sprawdził również mój mąż ;) dobrze sprawdza sie w czasie biegunki w podrózy.
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
219 punktów 4 pochwały 0 pytań
23 kwi 2009 monikasorbian pisze:

kilka srodków na rozwolnienie...

wazne aby jednak skontaktowac sie z lekarzem aby poznac ewentualne przyczyny powstania jej i postawienie własciwej diagnozy :)

W przypadku kiedy nasz syn ma biegunke podajemy nastepujace rzeczy :

  • smecta lub enterol
  • nifurosazyd
  • zupke tzw marchwianke
  • banany
  • jagodki
  • lakcid, lacibobaby, lacidofil
  • ORS 200 na uzupełnienie elektrolitów...
sa to jak najbardziej trafne i sprawdzone na rozwolnienie srodki :)

pozdrawiam...

3
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4567 punktów 1001 pochwał 18 pytań
06 mar 2009 Eliska pisze:

Biegunka

Leczenie biegunki zależy od przyczyny.Przy większości ostrych biegunek trzeba przestrzegać tych samych prostych zasad dietetycznych.Trzeba poić malca dostępnym w aptekach płynem Gastrolit lub ORS 200,herbatką,słabym naparem rumianku lub koperku,zupą marchwiową,kompotem z całkowicie rozgotowanych jabłek lub-jeśli dziecko nic innego nie chce-przegotowaną i ostudzoną colą(nie light!).Wprzypadku wymiotów płyny podawać często,w małych porcjach i koniecznie zimne(osłabiają odruch wymiotny).Potem można wrócić do normalnej diety,ale podawać mniejsze porcje-tyle,ile dziecko chce-i w dalszym ciągu poić.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1888 punktów 388 pochwał 28 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Leczenie biegunki

W każdym przypadku rozwolnienia powinniśmy porozumieć się z lekarzem, gdyż postępowanie uzależnione jest od przyczyny choroby.Na pewno powinniśmy zadbać o prawidłowe nawodnienie dziecka i zastosowanie odpowiedniej diety. Do picia możemy podawać samą wodę, zwykłą herbatę (może być osłodzona), wywar z marchwi, czy kompot z jagód. Są również gotowe preparaty do sporządzania płynów wieloelektrolitowych (gastrolit, orsalit), które także podajemy doustnie. Korzystne działanie na wyrównanie flory jelitowej, a przez to zahamowanie biegunki, ma podawanie bakterii kwasu mlekowego w formie kapsułek (trilac, lacidofil, lakcid). Czasami konieczne jest zastosowanie związków, które działając miejscowo w przewodzie pokarmowym, powodują zagęszczenie stolca.Jeśli dziecko nie wymiotuje i chce jeść, podajemy mu pokarmy, które działają zapierająco: ryż, banany, jagody, marchew gotowaną. W miarę ustępowania biegunki stopniowo dietę rozszerzamy, wracając powoli do normalnej.W przypadku alergii pokarmowych dopiero wyeliminowanie alergenu z diety spowoduje cofnięcie się rozwolnienia.W przypadku pasożytów konieczne jest zastosowanie odpowiednich leków, aby zlikwidować zakażenie. W przeciwnym razie okresowo mogą występować takie problemy, które w dłuższym czasie prowadzą do niedożywienia dziecka.
3
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1224

Najnowsze pytania

Proszę o rozsądny pomysł

Mój problem pewnie nie jest nadzwyczajny ale może któraś z mam pomoże mi...

Nastoletnia córka nie chcę jeść

Witam, chciałabym się czegoś dowiedzieć, dotyczy to mojej nastoletniej córki....

Co zrobić, gdy dzieci ignorują rodziców

co zrobić jak dzieci całkowicie ignorują rodziców

więcej »