OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Ropienie

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak przetkać niemowlakowi kanaliki łzowe?

tematy: Ropienie | Oczy Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
18 sie 2009 Ineczka pisze:

Po pierwsze masować

Mój synek gdy skończył 2 miesiąc życia zaczęło mu ropieć lewe oczko, cały czas łzawiło i było zaczerwienione. Udałam się z nim do lekarza okulisty nr1 który przepisał krople do oka po czym powiedział że jeżeli to nie pomoże to dziecko czeka zabieg w znieczuleniu ogólnym- o zgrozo brrr.... byłam przerażona! Kropelki niestety nie pomogły a wręcz przeciwnie oko dopiero zaczęło puchnąć przestałam podawać krople! Nie wrócilismy już do tego lekarza zasięgnęlismy rady u innego. Lekarz nr 2 przepisał maść z antybiotykiem i do tego kazał codziennie po ok 20 minut masować to miejsce aby udrożnić kanaliki łzowe. Jak powiedział tak zrobiliśmy. I udao się po dwóch tygodniach synek miał zdrowe oczko, odetchnęłam z ulga:)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
374 punkty 46 pochwał 13 pytań
23 lut 2009 magda_97 pisze:

ropiejące oczka

Synkowi od urodzenia ropiały oczka. Najpierw pani dr pediatra przepisała kropeli z antybiotykiem (niestety nie pomogły), często przemywaliśmy oczka sola fizjologiczną oraz masowaliśmy. Ok. 2 miesiąca udaliśmy sie do okulisty, zrobił wymaz z obu oczek i pokazał jak prawidłowo masować (od podstawy nosa w kierunku kącika oka), w jednym oczku był gronkowiec, dostalismy kropelki z antybiotykiem (nie pomogły). Masowałam, masowałam i masowałam !!! Po jakimś czasie przestało ropieć jedno oczko:-), drugie nadal ropiało. Mielismy juz wyznaczony termin zabiegu (synek miał ok 4 miesięcy), a ja wciąż wierzyłam że wymasuję. I pewnego dnia dokładnie 4 dni przed zabiegiem przestało ropieć :-)

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
549 punktów 52 pochwały 2 pytania
04 gru 2008 justynaTju pisze:

może warto poczekać

Mój synek praktycznie od urodzenia miał ropiejące lewe oczko. Przemywałam je solą fizjologiczną, stosowałam krople z antybiotykiem (zupełnie nie pomogły) naparem ze świetlika, używałam tylko jałowych gazików, masowałam według instrukcji pediatry. Niestety przez ponad dwa miesiące nie było poprawy.

Kiedy dowiedziałam się na czym polega udrażnianie w szpitalu okulistycznym bardzo długo sie zastanawiałam i wahałam. Podjęłam decyzję, że zrobię wszystko byle do tego zabiegu nie doszło.

Przeczytałam w książce, że pomocny może okazać się mleko z piersi  . Wkropiłam więc Tymonkowi moje mleko ( nadal też masowałam kanaliki). Po kilku dniach oczko przestało ropieć. Nie jestem pewna co pomogło, ale wierzę, że to mleczko.

Niestety za jakiś czas pojawiło się ropienie w prawym oku. Tym razem Tymonek dostał maść, i podobne zalecenia jak przy lewym. Historia się powtórzyła. Nie było żadnej poprawy a oczko łzawiło i było mniejsze. po 2 miesiącach znów zdecydowałam się na mleko.wkrapiałam mleko a potem dość mocno wyciskałam jego pozostałości z wewnętrznego kącika oka. Po kilku dniach oczko wyzdrowiało.  Był to dzień, na który czekałam od urodzenia Tymonka. On chyba też bo bardzo nie lubił tego ciągłego przemywania i masowania.

I na szczęście teraz nie mamy już problemu z oczkami.

Podsumowując myślę, że oczkom mojego synka pomógł albo czas albo moje mleczko i dość zdecydowane uciskanie kanalików.

 

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
127 punktów 6 pochwał 0 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Zatkane kanaliki łzowe

Pierwszym objawem zatkanych kanalików łzowych jest ropienie oczu. Taki objaw wymaga konsultacji u okulisty. Z reguły najpierw zalecane są krople z antybiotykiem do zakraplania do oczu i masaże kanalika (od podstawy nosa w kierunku kącika oka). Jeśli to nie pomaga, wtedy zapada decyzja o zabiegu przetkania kanalików, najczęściej około szóstego miesiąca życia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dlatego dziecko musi być zupełnie zdrowe.Czasami bywa, że jednokrotny zabieg nie wystarcza i po pewnym czasie trzeba go powtórzyć. Zawsze decyzję podejmuje okulista.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1345

Najnowsze pytania

Mam duzy problem z synem . Pomocy

witam, jestem sylwia mam trojke dzieci .Mam problem z 7 letnim synem kuba ,kuba chodzi

Czy łaskotki to odpowiednia kara dla nastolatka?

Mój 14-letni syn zatrzasnął drzwi do swego pokoju po tym jak mu powiedziałam, że...

Czy myślicie, że budżet obywatelski to dobra inicjatywa?

Czy myślicie, że budżet obywatelski to dobra inicjatywa? Słyszałam, że dzięki temu...

Konkursy internetowe

Chciałam zdjęcie mojej córeczki wysłać na konkurs ale nie jestem pewna czy...

więcej »