OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Ropienie

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jak przetkać niemowlakowi kanaliki łzowe?

tematy: Ropienie | Oczy Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
18 sie 2009 Ineczka pisze:

Po pierwsze masować

Mój synek gdy skończył 2 miesiąc życia zaczęło mu ropieć lewe oczko, cały czas łzawiło i było zaczerwienione. Udałam się z nim do lekarza okulisty nr1 który przepisał krople do oka po czym powiedział że jeżeli to nie pomoże to dziecko czeka zabieg w znieczuleniu ogólnym- o zgrozo brrr.... byłam przerażona! Kropelki niestety nie pomogły a wręcz przeciwnie oko dopiero zaczęło puchnąć przestałam podawać krople! Nie wrócilismy już do tego lekarza zasięgnęlismy rady u innego. Lekarz nr 2 przepisał maść z antybiotykiem i do tego kazał codziennie po ok 20 minut masować to miejsce aby udrożnić kanaliki łzowe. Jak powiedział tak zrobiliśmy. I udao się po dwóch tygodniach synek miał zdrowe oczko, odetchnęłam z ulga:)

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
374 punkty 46 pochwał 13 pytań
23 lut 2009 magda_97 pisze:

ropiejące oczka

Synkowi od urodzenia ropiały oczka. Najpierw pani dr pediatra przepisała kropeli z antybiotykiem (niestety nie pomogły), często przemywaliśmy oczka sola fizjologiczną oraz masowaliśmy. Ok. 2 miesiąca udaliśmy sie do okulisty, zrobił wymaz z obu oczek i pokazał jak prawidłowo masować (od podstawy nosa w kierunku kącika oka), w jednym oczku był gronkowiec, dostalismy kropelki z antybiotykiem (nie pomogły). Masowałam, masowałam i masowałam !!! Po jakimś czasie przestało ropieć jedno oczko:-), drugie nadal ropiało. Mielismy juz wyznaczony termin zabiegu (synek miał ok 4 miesięcy), a ja wciąż wierzyłam że wymasuję. I pewnego dnia dokładnie 4 dni przed zabiegiem przestało ropieć :-)

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
549 punktów 52 pochwały 2 pytania
04 gru 2008 justynaTju pisze:

może warto poczekać

Mój synek praktycznie od urodzenia miał ropiejące lewe oczko. Przemywałam je solą fizjologiczną, stosowałam krople z antybiotykiem (zupełnie nie pomogły) naparem ze świetlika, używałam tylko jałowych gazików, masowałam według instrukcji pediatry. Niestety przez ponad dwa miesiące nie było poprawy.

Kiedy dowiedziałam się na czym polega udrażnianie w szpitalu okulistycznym bardzo długo sie zastanawiałam i wahałam. Podjęłam decyzję, że zrobię wszystko byle do tego zabiegu nie doszło.

Przeczytałam w książce, że pomocny może okazać się mleko z piersi  . Wkropiłam więc Tymonkowi moje mleko ( nadal też masowałam kanaliki). Po kilku dniach oczko przestało ropieć. Nie jestem pewna co pomogło, ale wierzę, że to mleczko.

Niestety za jakiś czas pojawiło się ropienie w prawym oku. Tym razem Tymonek dostał maść, i podobne zalecenia jak przy lewym. Historia się powtórzyła. Nie było żadnej poprawy a oczko łzawiło i było mniejsze. po 2 miesiącach znów zdecydowałam się na mleko.wkrapiałam mleko a potem dość mocno wyciskałam jego pozostałości z wewnętrznego kącika oka. Po kilku dniach oczko wyzdrowiało.  Był to dzień, na który czekałam od urodzenia Tymonka. On chyba też bo bardzo nie lubił tego ciągłego przemywania i masowania.

I na szczęście teraz nie mamy już problemu z oczkami.

Podsumowując myślę, że oczkom mojego synka pomógł albo czas albo moje mleczko i dość zdecydowane uciskanie kanalików.

 

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
127 punktów 6 pochwał 0 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Zatkane kanaliki łzowe

Pierwszym objawem zatkanych kanalików łzowych jest ropienie oczu. Taki objaw wymaga konsultacji u okulisty. Z reguły najpierw zalecane są krople z antybiotykiem do zakraplania do oczu i masaże kanalika (od podstawy nosa w kierunku kącika oka). Jeśli to nie pomaga, wtedy zapada decyzja o zabiegu przetkania kanalików, najczęściej około szóstego miesiąca życia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dlatego dziecko musi być zupełnie zdrowe.Czasami bywa, że jednokrotny zabieg nie wystarcza i po pewnym czasie trzeba go powtórzyć. Zawsze decyzję podejmuje okulista.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1345

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »