OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Zapalenie płuc

2196 punktów 196 pochwał 944 pytania
24 cze 2008 Redakcja zadaje pytanie:

Jakie są objawy zapalenia płuc?

tematy: Zapalenie płuc Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
05 cze 2009 Aania pisze:

odp

moja mala miala zapalenie pluc gdy skonczyla 5 tygodni.

u niej objawialo sie to przede wszystkim obfita wydzielina z nosa, kaszlem, podczas oddychania slychac bylo tzw charczenie .

ponadto byla bardzo senna, musialam ja na jedzenie budzic, bo potrafila po 8 h spac, byla taa flegmatyczna.

u mojej cory temperatura nie wystepowala.

niestety takiego maluszka mozna bylo leczyc jedynie w szpitalu, przelezalysmy tam 10 dni, antybiotyk, nebulizacje, malej szybko pomoglo.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1751 punktów 259 pochwał 38 pytań
04 mar 2009 Eliska pisze:

Zapalenie płuc

Najczęstszą przyczyną są wirusy,rzadziej bakterie.Czasami choroba rozwija się jako powikłanie grypy,odry,ospy wietrznej.Zaczyna się zwykle od kataru i suchego kaszlu.Początkowo łagodne objawy nasilają się,występuje gorączka,dreszcze,przyśpieszony oddech.Dziecko zanosi się od kaszlu,z trudem łapie powietrze,nie chce jeść.Może mieć także silne bóle brzucha,wymioty i biegunkę.Zapalenie płuc nie zawsze łatwo jest wysłuchać.Czasem do postawienia diagnozy potrzebne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.Pokaże ono także,jaki obszar został zajęty przez chorobę.Zwykle u małych dzieci zapalenie obejmuje oba płuca,u starszych często ogranicza się tylko do części jednego płuca.Niemowlęta zwykle trzeba leczyć w szpitalu za pomocą antybiotyków,leków przeciwgorączkowych,środków rozrzedzających wydzielinę.Czasem konieczne jest podanie tlenu.Oklepywanie pleców malucha ułatwi odrywanie się wydzieliny od ścian oskrzeli.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
1888 punktów 388 pochwał 28 pytań
22 lis 2008 sierry pisze:

czy to zapalenie płuc?

Mam córeczke w wieku 13 miesięcy,od tygodnia pokasłuje,ma katar i wysoką gorączke 38-39.W nocy zdarza się że sięga nawet 40 stopni.Nie ma apetytu jest marudna w nocy i w dzień,budzi się po kilka razy z płaczem.Byłam u lekarza i stwierdziła że to przeziębienie-wirusowe i mam podawać syropek wykrztuśny i Nurofen na gorączke.Wszystko by było ok.gdyby małej wrócił apety i nie gorączkowała.Proszę o odpowieć,czy to może być bezobjawowe zapalenie płuc? :))

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
20 punktów 0 pochwał 0 pytań
24 cze 2008 ASobieraj pisze:

Objawy zapalenia płuc

Objawy zapalenia płuc mogą być bardzo różne, w zależności od przyczyny, która je wywołała i od wieku chorującego.U noworodków i małych dzieci może się rozwinąć w bardzo szybkim czasie. Z reguły występują wtedy zaburzenia oddychania, wysoka temperatura. Dziecko będzie apatyczne albo bardzo rozdrażnione, i nie będzie chciało jeść. Jego stan może się bardzo szybko pogarszać.Im starsze dziecko, tym objawy mogą być mniej widoczne. Czasami pierwszym sygnałem jest tylko nagły brak apetytu, niechęć do zabawy, pokładanie się.U niektórych dzieci jedynym objawem może być pojawienie się męczącego suchego kaszlu, początkowo występującego w nocy, a później także w ciągu dnia.Każde nietypowe zachowanie powinno skłonić nas do skontaktowania się z lekarzem.
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3113 punktów 719 pochwał 0 pytań
1417

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »