OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Infekcja

15 mar 2012 mama zadaje pytanie:

Krztusiec

Witam i proszę o radę.Mój synek (4 lata) zaczął kaszleć i dostał kataru a z racji że ma astmę kaszlową o od razu biegiem do lekarki.Po drodze spotkałam koleżankę która mówi że jej synek ma krztusiec,a że nasze dzieci razem się bawiły(3 tygodnie wcześniej i od tego czasu nie widziałam się  z koleżanką) powiedziałam lekarce o tym fakcie stwierdziła że jest taka opcja że mógł sie zarazić(mój syn odkąd zaczął chodzić do przedszkola non stop choruje)przepisała nam HICONCIL i we wtorek na kontrolę.I tutaj moje pytania:kiedy zaczyna działać to lekarstwo(wziął już 6 dawek)i jakoś rewelacyjnej poprawy nie widzę,w ciągu dnia jest ciut lepiej ale noce są bez zmian)czy mogę z nim wyjść na dwór(nie ma gorączki),i po jakim czasie można puścić do przedszkola żeby nie zarażał i żeby sam od razu jakiejś infekcji sobie nie przygarnął.
tematy: Antybiotyki | Infekcja | Kaszel | Katar | Pediatra Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
16 mar 2012 Miska2010 pisze:

...

Jezeli dziecko ma stwierdzony krztusiec powinnas poinformowac o tym przedszkole. Przez miesiac nie powinien chodzic do przedszkola, nie ze wzgledu zeby nie zarazał ale aby organizm miał czas sie zregenerowac po chorobie i lekach, bo inaczej za dwa tygodnie znowu bedzie siedział w domu.

My przechodzilismy krztusiec w listopadzie, noce były okropne dzieciak dusił sie kaszlem, miał bezdechy, musielismy zakupic monitor oddechu czy jak to sie tam mówi, alarm nam sie właczał kilka razyw nocy- niestety przy krztuscu bezdechy sa norma. Po około 3 tygodniach leczenia przeszedł kaszel, ale zostawilismy go jescze miesiac w domu , siedział cały grudzien. Dopiero w styczniu poszedł do przedszkola. dyrekcja przedszkola została poinformowana o chorobie zakaznej, a w przychodni musiałm podac dane przedszkola w którym dziecko sie zaraziło.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
5354 punkty 812 pochwał 2 pytania
15 mar 2012 Karolkaaa pisze:

...

Ty lepiej uważaj żebyś się sama nie zaraziła, bo to cholerstwo jest strasznie zaraźliwe. U nas chorowały w rodzinie ostatnio 3 osoby z jednego mieszkania, bo zaraźliwość jest chyba coś około 90% przy kontekcie z chorym. A te szczepionki, które mięliśmy jako dzieci działają max 12 lat więc juz możesz się zarazić bo nie ma antyciał.

My mieliśmy zakaz kontaktu bezpośredniego z chorymi. Od momentu rozpoznania zaczęli brać jakies antybiotyki i po około 5 dniach teoretycznie przestaje się zarażać (przynajmniej w przypadku tego ich antybiotyku ale nie wiem jak się nazywał). Teraz już krztuśca nie mają, ale kaszel nadal ich męczy. Lekarz powiedział, że to dlatego, że są alergikami, a alergicy przechodzą to ciężej i kaszel może ich męczyć nawet do pół roku (w najgorszym przypadku). U nich doszło jeszcze zapalenie płuc. Dobrze że dzidzia (kilkumiesięczna) była szczepiona, więc u niej przeszlo to dosyć łagodnie.

Z tym wychodzeniem to bym się nie spieszyła, żeby nie rozsiać choroby dalej. Tylko do lekarza i z porwrotem.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3496 punktów 319 pochwał 44 pytania
1028

Najnowsze pytania

Mam duzy problem z synem . Pomocy

witam, jestem sylwia mam trojke dzieci .Mam problem z 7 letnim synem kuba ,kuba chodzi

Czy łaskotki to odpowiednia kara dla nastolatka?

Mój 14-letni syn zatrzasnął drzwi do swego pokoju po tym jak mu powiedziałam, że...

Czy myślicie, że budżet obywatelski to dobra inicjatywa?

Czy myślicie, że budżet obywatelski to dobra inicjatywa? Słyszałam, że dzięki temu...

Konkursy internetowe

Chciałam zdjęcie mojej córeczki wysłać na konkurs ale nie jestem pewna czy...

więcej »