OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Otyłość

05 sty 2012 Riannon zadaje pytanie:

Nadwaga, otyłość u dzieci

Hej, może uda nam się nie pokłócić:)

Kopiuje link z profilu Doroty Zawadzkiej:

http://www.tvn24.pl/-1,1730251,0,1,reklamy-przeciw-otylosci-dzieci-kampania-buduje-klimat-nienawisci,wiadomosc.html

Jak Wam się podoba/nie podoba ta kampania? Uważacie jak przeciwnicy, że zachęca do nienawiści do otyłych?

I najważniejsze dla mnie pytanie-jak według Was powinno się kształtować opinię publiczną, by jednocześnie walczyć z otyłością, nadwagą u dzieci, a jednocześnie ich nie piętnować?

Dla mnie to trudne, bo jak walczymy, to znaczy, że jest to złe, a jednocześnie są dzieci JUŻ otyłe, które powinny czuć się dobrze i akceptowane...

...trudne to dla mnie do ogarnięcia.

tematy: Bezdech | Nadwaga | Otyłość Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
05 sty 2012 emancypantka77 pisze:

grube dzieci

Grube dzieci to wina dorosłych. Jak chodziłam do szkoły (podstawowa, liceum), to na całą szkołę był jeden grubas i jedna grubaska. Reszta - szczupłe i normalne. Teraz w kazdej klasie jest kilka grubych dziewcząt i kilku grubych chłopaków. U mnie w klasie II sa 3 grube dziewczynki i 2 grubych chłopców. Jeden z nich waży teraz więcej niż ja. Co przerwa batonik, chipsy albo wielkie buły z nutellą. Jedna z dziewczynek postanowiła kilka tygodni temu się odchudzac, bo jest wyśmiewana przez inne dziewczyny. Powiedziała to w kręgu, dzieciaki uznały to za niezły pomysł. A matka na nastepny dzień przybiegła zaniepokojona, ze z jej córką coś złego się dzieje, ze jak tak bedzie zaczynała ograniczac jedzenie, to wpadnie w anoreksję. Powiedziałam, ze mało prawdopodobne, ze wystarczy, aby dawała jej zdrowe jedzenie, zapisała na basen i wykluczyła słodycze. Mała jest tłusta jak Pigi (ma chyba z 50 kilo!, w dodatku jest to różowolica blondyna z loczkami, sweet), ma iksy zamiast nóg, popsute zęby. Matka była oburzona i powiedziała, ze nie można dziecku tak z dnia na dzień zabrać słodyczy, bo dziecko słodyczy potrzebuje. I gadaj tutaj z idiotką. Napycha dzieciaka świństwami, bo sama je zjada. I wygląda nie lepiej. 

Myślę, że trzeba zacząc od uswiadamiania rodziców i dzieci w przedszkolach i szkołach. Poza tym w sklepach jest tyle taniego, smieciowego jadła, ze ciężko z tym walczyć. Ludzie kupują to jadło, bo na inne ich nie stac, pakują to w dzieci, dokładają słodcze i mamy efekty. Nie stac ludzi na trenowanie sportów, niektórych nie stac nawet na basen, na rowerek. Co tu dużo gadać- praca u podstaw! Poza tym co to za uświadamienie, jeśli np. nauczyciel jest gruby i dzieci widzą, że zjada słodycze, to nie bedzie wiarygodny. Trzeba dawac przykład! 

3
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
29950 punktów 6994 pochwały 99 pytań
06 sty 2012 Cutivate pisze:

A ja myślę...

Nie znam się, ale wydaje mi się, że jest w tym nieco psychologii: otyli rodzice czują się lepiej gdy ich dzieci również są otyłe, pewnie im wpółczują bo wiedzą jak to jest ciężko, ale z drugiej strony nie są osamotnieni i mają kogoś, kogo "rozumieją" i mogą pocieszać, kurcze nie wiem jak to wytłumaczyć, w każdym bądź razie myślę, że terapia szokowa to dobry pomysł, skoro spokojne tłumaczenie nie pomaga to trzeba obuchem w łeb...
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
13152 punkty 3749 pochwał 146 pytań
05 sty 2012 Agusik pisze:

Nieprzemyślane

Niestety. W tej kampani może i nie chodzi konkretnie o nienawiść do grubych, ale piętnuje się dzieci grube, pokazuje jako kogoś gorszego. Chciano w niej...nie wiem... wstrząsnąć opinią? Natomiast, faktycznie - poprzez piętnowanie można obudzić w ludziach różne emocje. W niektórych - nie za mądrych- nawet i nienawiść, brak tolerancji... zachowania takie jak dyskryminacja, no i jakieś stereotypy. Powinno się w takich sytuacjach promować styl życia, wstrząsać opinią poprzez pokazanie skutków niezdrowego"chowu". Myślę, że na dobrej drodze był program (nie nasz) "Kochanie, zabijamy dzieciaka!".
2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
17720 punktów 6128 pochwał 8 pytań
06 sty 2012 Gregory pisze:

Witaj Ri!

Kiedyś w jakims programie podsłuchałem, że dzieci są grube z biedy. Bo rodzice nie mają pieniędzy na zajęcia ruchowe, więc pociechy siedzą przed tv albo kmputerem.

Sporna kwestia, bo jak się lubi ruch to kasy mieć nie trzeba.

Takie kampanie są potrzebne. Otyłość jest chorobą.

Nie powiem, żebym nie dał córce czegoś zakazanego. Ale jak widzę dzieciaki jedzące czipsy całymi paczkami, to jest mi ich szkoda. Moja teściowa i mama nie kupują słodyczy. Teściowa szczególnie lubiła kupić, ale w końcu przestała.

Żona zadzwoniła do przedszkola, by Maryśce również nie dawać żadnych czekolad, batoników. Ależ było zdziwienie. Jednakże uszanowali tę decyzję. I zamiast słodyczy, moje dziecko raz w miesiącu dostaje gazetę z płytą CD.

Ale wiesz. Uważam, że jakiaś slodka rzecz od czasu nie spowoduje od razu otyłości. Zachowajmy rozsądek. Na Mikołaja mała dostała całą torbę słodyczy. Bo wszystkie dzieci dostały. Córka załapała się na kilka cukierków, reszta czeka w szafie.

Dzieci tyją nie tylko od słodyczy. Złe nawyki żywieniowe, tłusto, brak warzyw w diecie, brak owoców.

Jak kształtować opinię? Promować zdrowy styl życia, zachęcać do zajęć ruchowych na dworze i w domu. Mówić non stop czym grozi nadwaga.

Pozdrawiam.

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
6420 punktów 1885 pochwał 1 pytanie
06 sty 2012 Riannon pisze:

.

Cutivate pisze:


Nie znam się, ale wydaje mi się, że jest w tym nieco psychologii: otyli rodzice czują się lepiej gdy ich dzieci również są otyłe, pewnie im wpółczują bo wiedzą jak to jest ciężko, ale z drugiej strony nie są osamotnieni i mają kogoś, kogo "rozumieją" i mogą pocieszać, kurcze nie wiem jak to wytłumaczyć, w każdym bądź razie myślę, że terapia szokowa to dobry pomysł, skoro spokojne tłumaczenie nie pomaga to trzeba obuchem w łeb...a ja myślę, że problem leży bardziej u postaw- po prostu sami się nie ruszają i jedzą dużo, niezdrowo..przekazując ten wzorzec dzieciom.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
55498 punktów 15955 pochwał 49 pytań
1220

Najnowsze pytania

Podziekowanie

Witajcie i żegnajcie . Jako,że nie pamiętam loginu i hasła ,piszę tak . Dziękuje Wam

Wyniki badań krwi

Wyniki badań krwi u 9 miesięcznego dziecka. śr.obj. krwinki mcv 78 norma 85-96

podziekowania dla redakcji

Chialam Wam podziekowac ,za to ze stworzyliscie ten portal.Dzieki temu portalowi...

Zamknięcie serwisu

Dostaliście maila o zamknieciu rodziceradza.pl? Szkoda, za zamykają. Chociaz z drugiej...

więcej »