OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Lamblie

05 sty 2011 gość zadaje pytanie:

Pobieranie kału do badania

Jak  przygotować dziecko 2,5 letnie do badania kału(badanie na pasożyty i lambie).Jak Wy pobieracie dzieciom kał do badania,czy musi być wcześniej jakaś specjalna dieta,jak mam się do tego "zabrać"syn nie korzysta z nocnika tylko z nakładki na sedes,jakiś worek nałożyć na sedes i jak będzie robił kupę to do tego worka,sama nie wiem????słyszałam że kał trzeba dostarczyć w ciągu dwóch godzin do labolatorium,a jeśli ten czas będzie dłuższy to wyniki wyjdą sfałszowane???i po jakim czasie są wyniki tych badań????I jeszcze jedno po ilu dniach są wyniki z OB,CRP,morfologii i rozmazu krwi.Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!!! 
tematy: Lamblie | Owsiki | Pasożyty | Stolec | Badania | Badanie krwi | Bakterie | Choroba | Pobieranie krwi | Krew Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
05 sty 2011 jennifer pisze:

badanie

kilka dni temu pobierałam kal do badania tez na pasozyty i lambie. Z tym że miałam łatwiej bo mój chodzi jeszcze w pieluchach. myslę, ze pomysł z workiem na sedes jest niegłupi, ewentualnie może uda sie namówić dziecko zeby siadło na nocniku? Co do terminu w jakim trzeba oddać kał do badania: pytałam o to w laboratorium i powiedziano mi, ze kal może byc z dnia poprzedniego (trzeba przechowac w lodówce), gorzej z moczem bo ten trzeba oddać szybciej (chyba w ciągu 4 h).

wyniki miałam po 2 dniach. ale musze jeszcze raz zrobić badanie na pasozyty bo jedno nie wystarcza. zaleca się zrobic ze 2 albo 3 razy zeby miec pewność.

Co do diety przed badaniem, nic mi o tym nie wiadomo. Lekarka która zaleciła badanie nić o tym nie mówiła.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
7583 punkty 1338 pochwał 14 pytań
05 sty 2011 majula pisze:

badania

Właśnie dzisiaj odebrałam podobne wyniki córki.Ja w żaden sposób córki nie przygotowywałam .Wstała rano i zrobiła kupke do nocnika (ma 8 lat) siostry. Wcześniej w aptece trzeba kupić pojemniczek do badania kału - on ma taką mini łopateczke do nabrania próbki.Ja nabrałam 3 łopatki i zawiozłam - wynik był po 5 dniach.Wyniki badania krwi najczęściej można odebrać na drugi dzień. Co do czasu dostarczenia do laboratorium to nie wiem ja akutrat w ciągu 2 godzin się wyrobiłam bo do badania krwi trzeba być naczczo więc to tak jakoś czasowo wychodzi.Jak ci to nie daje spokoju to zadzwoń do laboratorium i się dowiedz od fachowca.Co do tego jak pobrać próbkę kału to może namów synka aby wyjątkowo zrobił na nocnik albo sama nie wiem ... włóż do kibelka gazetę lub worek i niech na to zrobi.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2096 punktów 284 pochwały 20 pytań
1289

Najnowsze pytania

trądzik niemowlęcy a uczulenie

Pomocy! Jak rozróżnić trądzik niemowlęcy od uczulenia/alergii?? W poniedziałek dzwonię...

upały - kp - dieta?

Czy w upały latem stosować jakąś szczególnie nawadniającą dietę przy kp?? maluch pije...

Zanim dziecko usiądzie - pozycja

Czy zanim Wasze maluchy siadały, kładliście je w pozycji pół-leżącej? (np. w wózku,...

kp - bardzo mocne ssanie dziecka

Problem z kp. Po prawie 3 miesiącach mój syn dostał amoku, gdy go karmię. Tak

więcej »