OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Lamblie

05 sty 2011 gość zadaje pytanie:

Pobieranie kału do badania

Jak  przygotować dziecko 2,5 letnie do badania kału(badanie na pasożyty i lambie).Jak Wy pobieracie dzieciom kał do badania,czy musi być wcześniej jakaś specjalna dieta,jak mam się do tego "zabrać"syn nie korzysta z nocnika tylko z nakładki na sedes,jakiś worek nałożyć na sedes i jak będzie robił kupę to do tego worka,sama nie wiem????słyszałam że kał trzeba dostarczyć w ciągu dwóch godzin do labolatorium,a jeśli ten czas będzie dłuższy to wyniki wyjdą sfałszowane???i po jakim czasie są wyniki tych badań????I jeszcze jedno po ilu dniach są wyniki z OB,CRP,morfologii i rozmazu krwi.Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!!! 
tematy: Lamblie | Owsiki | Pasożyty | Stolec | Badania | Badanie krwi | Bakterie | Choroba | Pobieranie krwi | Krew Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
05 sty 2011 jennifer pisze:

badanie

kilka dni temu pobierałam kal do badania tez na pasozyty i lambie. Z tym że miałam łatwiej bo mój chodzi jeszcze w pieluchach. myslę, ze pomysł z workiem na sedes jest niegłupi, ewentualnie może uda sie namówić dziecko zeby siadło na nocniku? Co do terminu w jakim trzeba oddać kał do badania: pytałam o to w laboratorium i powiedziano mi, ze kal może byc z dnia poprzedniego (trzeba przechowac w lodówce), gorzej z moczem bo ten trzeba oddać szybciej (chyba w ciągu 4 h).

wyniki miałam po 2 dniach. ale musze jeszcze raz zrobić badanie na pasozyty bo jedno nie wystarcza. zaleca się zrobic ze 2 albo 3 razy zeby miec pewność.

Co do diety przed badaniem, nic mi o tym nie wiadomo. Lekarka która zaleciła badanie nić o tym nie mówiła.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
7583 punkty 1338 pochwał 14 pytań
05 sty 2011 majula pisze:

badania

Właśnie dzisiaj odebrałam podobne wyniki córki.Ja w żaden sposób córki nie przygotowywałam .Wstała rano i zrobiła kupke do nocnika (ma 8 lat) siostry. Wcześniej w aptece trzeba kupić pojemniczek do badania kału - on ma taką mini łopateczke do nabrania próbki.Ja nabrałam 3 łopatki i zawiozłam - wynik był po 5 dniach.Wyniki badania krwi najczęściej można odebrać na drugi dzień. Co do czasu dostarczenia do laboratorium to nie wiem ja akutrat w ciągu 2 godzin się wyrobiłam bo do badania krwi trzeba być naczczo więc to tak jakoś czasowo wychodzi.Jak ci to nie daje spokoju to zadzwoń do laboratorium i się dowiedz od fachowca.Co do tego jak pobrać próbkę kału to może namów synka aby wyjątkowo zrobił na nocnik albo sama nie wiem ... włóż do kibelka gazetę lub worek i niech na to zrobi.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
2096 punktów 284 pochwały 20 pytań
1289

Najnowsze pytania

sniadanko dla 11 miesiecznegoniemowlaka

Sniadanko dla 11 miesiecznego niemowlaka

Jakie ma sie szanse żeby sąd nie podwyższył alimentów

Jestem z partnerem ktory ma 6letnia corke i placi sadownie przyznane alimenty 350zl....

Jak oduczyc noszenia? Pomocy!

Moja córcia ma juz 15 mies. I od jakiegos czasu mam po wazny problem .

Jak poradzić sobie z agresją 3 latki

Witam, zaczne może od tego jak moim zdaniem to wszystko się zaczeło. Od września ja

więcej »