OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Włosy

67 punktów 2 pochwały 6 pytań
23 paź 2013 mammikiwiki zadaje pytanie:

Siwe włosy u dziecka, dlaczego?

U mojej corki pokazują się siwe włosy. Pierwszego takiego włosa zauważyłam, kiedy była młodsza, ale się tym nie przejęłam, jednak niepokoi mnie to, że ich wciąż przybywa. Czy ktoś wie co to może być? dlaczego tak się dzieje?
tematy: Włosy Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
27 paź 2013 AngelaT1980 pisze:

Co zrobić, gdy u dziecka pojawią się siwe włosy?

Siwe włosy u dziecka to nie norma! To bardzo niepokojący znak. Wyrywanie siwych włosków nic nie da i niczego nie zmieni. Przyczyną siwienia w takim przypadku zawsze jest choroba. Najczęściej wskazuje się na przyczynę siwienia nadczynność tarczycy, czyli tak naprawdę chodzi o zbyt wysoki poziom jodu. W tym przypadku siwienie to tylko jeden z objawów, natomiast choroba dotyczy całego organizmu. U dzieci, przy szybkim rozpoczęciu leczenia, jest możliwe zatrzymanie procesu siwienia, a nawet odwrócenie go, aby dziecku znów wyrastały włosy w jego własnym kolorze.

Oczywiście stres też może być przyczyną siwienia, ale w przypadku bardzo małych dzieci jest to mało prawdopodobne. Poza tym musi to być długotrwały stres i raczej trudno byłoby przeoczyć tak dużą zmianę w zachowaniu dziecka, które poddane stresowi, zmienia swoje zachowanie (agresja bądź odwrotnie: zamknięcie się w sobie). Jeśli córka jest nastolatką, wówczas rzeczywiście może to być objaw stresu i wtedy trzeba poszukać rozwiązań w tej dziedzinie.

Przyczyną siwienia może być również anemia, jednak takie przypadki są bardzo rzadkie i wynikają najczęściej z niedożywienia. Włosy siwieją, ponieważ tracą barwnik. Może tak się dziać z różnych chorobowych przyczyn, dlatego nie można zwlekać i jak najszybciej wybrać się do lekarza.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
239 punktów 8 pochwał 5 pytań
23 paź 2013 myszkamimi470 pisze:

Lekarz nie zaszkodzi

Najlepiej jest wybrac się do lekarza, który zleci dodatkowe badania. Przyczyn siwienia u dziecka może być wiele: może to być brak niektórych witamin i minerałów (selen, witamina b5), jak i problemy z tarczycą, czy nawet  silny stres. Mam nadzieję, ze w zyciu syna nie było tak silnych przeżyć, które mogłyby spowodować siwienie, więc pozostaje wyjaśnienie sprawy od strony medycznej, Zgłoś się jak najszybciej.

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
64 punkty 1 pochwała 5 pytań
1733

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »