OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Migdałki

191 punktów 21 pochwał 5 pytań
22 lis 2008 aniamaskotka zadaje pytanie:

Trzeci migdał - leczyć czy wycinać?

Witam! Chciałabym poznać Waszą opinię na temat przerostu trzeciego migdała (gardłowego) u dzieci. Leczyć farmakologicznie czy wycinać?

tematy: Migdałki Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
24 mar 2013 delfin33 pisze:

Trzeci migdał

Ja jestem zdecydowanie za leczeniem. Nie ma żadnej gwarancji, że jak wytniesz migdałka to nie odrośnie i że nie będzie infekcji. Ja moje dzieci lecze i jak do tej pory udaje mi się to z pomocą lekarzy. Ostatnio walczyłam z powiekszonym migdalkiem. Kasię bolała główka, nie miała apetytu i była senna. Najgorsza byla noc bo oddychała bardzo ciężko. Lekarka poleciła nam thonsilan. Syrop jest naturalny i okazał się bardzo skuteczny. Na dodatek uodparnia organizm :-)
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
09 gru 2010 kalia pisze:

Trzeci migdał - wszystko zależy od diagnozy!

Cześć

Właśnie jesteśmy po wycięciu trzeciego migdałka, podcięciu dwóch bocznych i usunięciu wody w uszach u naszej niespełna 3 letniej Ali.

Zaczęło się oczywiscie od częstych zapaleń uszu, no i ciągły katar, kaszel, zapchany nos, bezdechy w nocy. W ciągu 4 miesięcy Ala dostała 5 antybiotyków!!!! Wcześniej w ciągu całego swojego życia wzięła 2!!!! Byliśmy z mężem załamni. Nic tylko choroby i siedzenie w domu. Pedyiatra skierował nas do laryngologa. Dla pewności poszliśmy do dwóch. Diagnoza identyczna - wycinać. Obie panie doktór były jednomyślne mimo że przepisały nam też leki - na zasadzie - jeśli leki pomogą to nie wycinamy... nie u nas. Przy 5 antybiotyku powiedziałam koniec! Musiałam zabrać dziecko z przedszkola i czekaliśmy na zabieg. Okazało się że na państwowy czea się do 5 miesięcy. Więc po rozmowie z rodziną postanowiliśmy pojść prywatnie. Zabieg kosztował 1500zł. W poniedziałek zadzwoniłam że się decydujemy w środę Ala miała zabieg. Przyjechałyśmy o 18 do kliniki na drugi dzień 10 wypóścili nas do domu.

Na drugi dzień po zabiegu Ala przespała całą noc. Na trzeci dzień przestała chrapać i charczeć. Oddycha swobodnie (wcześniej mówiła jak kaczka). I zaczęła więcej jeść. (wcześniej jadła jak pół ptaszka :)_)

Myśle że warto skonsultować chorobę z kilkom lekarzami. A zabieg prywatny? W ciągu trzech miesięcy wydaliśmy na leki 450zł (obliczyłam) konsultacjie u lekarzy 230zł czyli prawie połowa zabiegu!! 

 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
14 maj 2009 Iwanka pisze:

trzaci migdał

zdjęcie do pytania
Witam!Mój synek 4,5 letni ma przerost migdałka gardłowego 2/3 stopnia,Pani doktór zdecydowała podjąć leczenie żeby o ile to możliwe przesunąć zabieg o rok czasu by uniknąć powrotu choroby.W starszym wieku jest to mniej nawracalne.Strasznie się tego boje,może ktoś doradzi jeszcze dobrych specialistów we Wrocławiu by mogłam zebrac opinii lekaży na ten temat i podjąć dobrą decyzje.Zgury dzienkuję!

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
44 punkty 1 pochwała 1 pytanie
14 maj 2009 JadwigaWr pisze:

Leczyć ;)

Mój 3-letni syn ma już skierowanie do szpitala na usunięcie trzeciego migdałka,ale tamtejszy laryngolog zdecydował się na podjęcie leczenia.Syn ma non stop katar,płyn w uszach i lekki niedosłuch.Podobno usuwa się migdałki jak są one na 3stopniu,syn ma na 2 i nasz lekarz mówi,że lepiej z wycięciem poczekać bo u tak małych dzieci migdałek może odrosnąć nawet w ciągu 3 miesięcy,zwłaszcza jeśli się nie usunie przyczyny przerostu.Lekarz zlecił nam szereg badań,morfologie,IgE całkowite(bo może ma alergie),kał na pasożyty,wszystko wyszło opk.Teraz robimy wymaz z nosa na bakterie.Strasznie dużo tego wszystkiego,ale jeśli ma to zaoszczędzić dziecku operacji,to myślę,że warto.A usunąć zawsze zdążymy.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
84 punkty 10 pochwał 0 pytań
02 lut 2009 malgorzata35 pisze:

mój syn 5-latek tydzień temu miał operację na migdałki.

Ma wycięte wszystkie, nie jest dobrze. Bardzo go boli i i nie chce nic pić. A picie chłodnych napojów obkurcza ranę. na razie żałuję że zdecydowaliśmy się na zabieg i nie czekaliśmy dłużej ale mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej. Syn jest alergikiem i cierpi na duszności i bezdechy nocne. Ponoć było to spowodowane właśnie przerostem 3go migdałka. Oprócz tego miał częste anginy i bardzo nieprzyjemny zapach z ust co było tłumaczone tym, że na dwóch migdałkach po wewnętrznej stronie gromadzą się resztki jedzenia. tak więc podjęłam decyzję o wycięciu migdałków ale czy była ona dobra czas pokaże. pozdrawiam serdecznie

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
9 punktów 1 pochwała 1 pytanie
1667

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »