OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Migdałki

191 punktów 21 pochwał 5 pytań
22 lis 2008 aniamaskotka zadaje pytanie:

Trzeci migdał - leczyć czy wycinać?

Witam! Chciałabym poznać Waszą opinię na temat przerostu trzeciego migdała (gardłowego) u dzieci. Leczyć farmakologicznie czy wycinać?

tematy: Migdałki Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
24 mar 2013 delfin33 pisze:

Trzeci migdał

Ja jestem zdecydowanie za leczeniem. Nie ma żadnej gwarancji, że jak wytniesz migdałka to nie odrośnie i że nie będzie infekcji. Ja moje dzieci lecze i jak do tej pory udaje mi się to z pomocą lekarzy. Ostatnio walczyłam z powiekszonym migdalkiem. Kasię bolała główka, nie miała apetytu i była senna. Najgorsza byla noc bo oddychała bardzo ciężko. Lekarka poleciła nam thonsilan. Syrop jest naturalny i okazał się bardzo skuteczny. Na dodatek uodparnia organizm :-)
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
09 gru 2010 kalia pisze:

Trzeci migdał - wszystko zależy od diagnozy!

Cześć

Właśnie jesteśmy po wycięciu trzeciego migdałka, podcięciu dwóch bocznych i usunięciu wody w uszach u naszej niespełna 3 letniej Ali.

Zaczęło się oczywiscie od częstych zapaleń uszu, no i ciągły katar, kaszel, zapchany nos, bezdechy w nocy. W ciągu 4 miesięcy Ala dostała 5 antybiotyków!!!! Wcześniej w ciągu całego swojego życia wzięła 2!!!! Byliśmy z mężem załamni. Nic tylko choroby i siedzenie w domu. Pedyiatra skierował nas do laryngologa. Dla pewności poszliśmy do dwóch. Diagnoza identyczna - wycinać. Obie panie doktór były jednomyślne mimo że przepisały nam też leki - na zasadzie - jeśli leki pomogą to nie wycinamy... nie u nas. Przy 5 antybiotyku powiedziałam koniec! Musiałam zabrać dziecko z przedszkola i czekaliśmy na zabieg. Okazało się że na państwowy czea się do 5 miesięcy. Więc po rozmowie z rodziną postanowiliśmy pojść prywatnie. Zabieg kosztował 1500zł. W poniedziałek zadzwoniłam że się decydujemy w środę Ala miała zabieg. Przyjechałyśmy o 18 do kliniki na drugi dzień 10 wypóścili nas do domu.

Na drugi dzień po zabiegu Ala przespała całą noc. Na trzeci dzień przestała chrapać i charczeć. Oddycha swobodnie (wcześniej mówiła jak kaczka). I zaczęła więcej jeść. (wcześniej jadła jak pół ptaszka :)_)

Myśle że warto skonsultować chorobę z kilkom lekarzami. A zabieg prywatny? W ciągu trzech miesięcy wydaliśmy na leki 450zł (obliczyłam) konsultacjie u lekarzy 230zł czyli prawie połowa zabiegu!! 

 

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
8 punktów 0 pochwał 0 pytań
14 maj 2009 Iwanka pisze:

trzaci migdał

zdjęcie do pytania
Witam!Mój synek 4,5 letni ma przerost migdałka gardłowego 2/3 stopnia,Pani doktór zdecydowała podjąć leczenie żeby o ile to możliwe przesunąć zabieg o rok czasu by uniknąć powrotu choroby.W starszym wieku jest to mniej nawracalne.Strasznie się tego boje,może ktoś doradzi jeszcze dobrych specialistów we Wrocławiu by mogłam zebrac opinii lekaży na ten temat i podjąć dobrą decyzje.Zgury dzienkuję!

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
44 punkty 1 pochwała 1 pytanie
14 maj 2009 JadwigaWr pisze:

Leczyć ;)

Mój 3-letni syn ma już skierowanie do szpitala na usunięcie trzeciego migdałka,ale tamtejszy laryngolog zdecydował się na podjęcie leczenia.Syn ma non stop katar,płyn w uszach i lekki niedosłuch.Podobno usuwa się migdałki jak są one na 3stopniu,syn ma na 2 i nasz lekarz mówi,że lepiej z wycięciem poczekać bo u tak małych dzieci migdałek może odrosnąć nawet w ciągu 3 miesięcy,zwłaszcza jeśli się nie usunie przyczyny przerostu.Lekarz zlecił nam szereg badań,morfologie,IgE całkowite(bo może ma alergie),kał na pasożyty,wszystko wyszło opk.Teraz robimy wymaz z nosa na bakterie.Strasznie dużo tego wszystkiego,ale jeśli ma to zaoszczędzić dziecku operacji,to myślę,że warto.A usunąć zawsze zdążymy.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
84 punkty 10 pochwał 0 pytań
02 lut 2009 malgorzata35 pisze:

mój syn 5-latek tydzień temu miał operację na migdałki.

Ma wycięte wszystkie, nie jest dobrze. Bardzo go boli i i nie chce nic pić. A picie chłodnych napojów obkurcza ranę. na razie żałuję że zdecydowaliśmy się na zabieg i nie czekaliśmy dłużej ale mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej. Syn jest alergikiem i cierpi na duszności i bezdechy nocne. Ponoć było to spowodowane właśnie przerostem 3go migdałka. Oprócz tego miał częste anginy i bardzo nieprzyjemny zapach z ust co było tłumaczone tym, że na dwóch migdałkach po wewnętrznej stronie gromadzą się resztki jedzenia. tak więc podjęłam decyzję o wycięciu migdałków ale czy była ona dobra czas pokaże. pozdrawiam serdecznie

 

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
9 punktów 1 pochwała 1 pytanie
1667

Najnowsze pytania

Mam duzy problem z synem . Pomocy

witam, jestem sylwia mam trojke dzieci .Mam problem z 7 letnim synem kuba ,kuba chodzi

Czy łaskotki to odpowiednia kara dla nastolatka?

Mój 14-letni syn zatrzasnął drzwi do swego pokoju po tym jak mu powiedziałam, że...

Czy myślicie, że budżet obywatelski to dobra inicjatywa?

Czy myślicie, że budżet obywatelski to dobra inicjatywa? Słyszałam, że dzięki temu...

Konkursy internetowe

Chciałam zdjęcie mojej córeczki wysłać na konkurs ale nie jestem pewna czy...

więcej »