OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Antybiotyki

174 punkty 14 pochwał 13 pytań
20 cze 2010 iwona1111 zadaje pytanie:

U mojego rocznego syna pediatra...

U mojego rocznego syna pediatra zdiagnozowała zapalenie ucha. Dostał antybiotyk doustnie ale go zracał więc został zamieniony na zastrzyk domięśniowy ZINACEF. Gorączka pojawiła sie w piątek rano bardzo wysoka bo prawie 40 stopni. Pierwszy zastrzyk dostał w piatek o 21 i jest on powtarzany co 12 godzin. Dziś jest niedziela i nie widzę żadnej poprawy oprócz spadku gorączki do około 39 stopni, po podaniu panadolu do około 38 stopni. Czy któraś z was miała podobny przypadek u dziecka i wie kiedy powinna być widoczna poprawa?? Czy taka wysoka temperatura przez trzy dni to nie zadługo szczegolnie że jest juz przyjmowany antybiotyk?? Jak najlepiej dbać o pupę małego po zastrzykach??
tematy: Antybiotyki | Gorączka | Uszy Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
20 cze 2010 tatamarysi pisze:

Witam w klubie Zinacefu.

Właśnie kilka dni temu go skończyliśmy. Marysia dostała ich 20. Brała dwa razy dziennie po 600. Poprawa( zapalenie płuc) nastapiła po 4ej dobie. Kaszel byl cały czas , ale własnie po czterech dniach byliśmy na kontroli i pediatra stwierdziła , że nie ma skurczów w płucach.

Zinacef jest bardzo dobrym zastrzykiem , ale nie działa od razu. Po zastrzyku dłuższy czas trzymaj wacik , żeby nie było siniaków. Zawsze wieczorem Marysi pupa była przez nas masowana kremem do ciała Johnson.

Poprzednie zapalenie płuc wraz z zapaleniem ucha Marysia miała  końcu 2008 roku. Wtedy wydawało nam sie , ze nie ma poprawy i pojechaliśmy na kontrolę po trzech dniach. Poprawa była znaczna.

Przy zapaleniu ucha trzeba jechać do pediatry bez względu na to czy jest lepiej czy nie. Po przejściu tego cholerstwa propnuje wizyte u okulisty w celu sprawdzenia czy nerw wzrokowy nie został uszkodzony. Nie zaszkodzi tez wizyta u neurologa dzieciecego w celu sprawdzenia odruchów ciała. Zapalenie uszu jest bardzo niebezpieczne dla dziecka.

Pozdrawiam.

4
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
11029 punktów 4202 pochwały 7 pytań
20 cze 2010 mamalukasza pisze:

na pierwsze sygnały że boli uszko

czyli łapał się za nie, pocierał, robił się płaczliwy, dawałam kropelkę dicortineffu, po 1 do każdego uszka, za parę godzin znowu. i tyle wystarczyło. bez leków, bez obciążania żołądka. i problem znikał nawet na rok. czyli nie trzeba było tyle chemii.na silną gorączkę świetny jest ibufen.chyba tez właśnie na ucho, nie pamiętam.dodatkowo jak dziecko wypluwa lek, ja podaję strzykawką, daleko w bok dziąsła. czasem pomaga.

a czasem nie:)

wymioty są normalne przy silnym zapaleniu ucha.gorączkę szybko trzeba zbić bo serce słabsze. wtedy lepiej zastrzyki dać. nie ma wyjścia. i wy mniej się męczycie, i dziecko.

1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
3769 punktów 489 pochwał 51 pytań
20 cze 2010 kluseczka73 pisze:

Antybiotyk.

Tak jak poprzedniczka :) Poczekaj do jutra. Moi chłopcy mieli zapalenie uszu, na szczęście tylko raz i rownież na początku myślałam, że trzeba będzie zmienić antybiotyk.

Miejsca wkłuć smarowałam altacetem w żelu, tak jak po szczepieniach. Na zasinienia stosowałam maść z arniką Traumeel.

3
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
38550 punktów 14796 pochwał 51 pytań
20 cze 2010 adams44 pisze:

zapalenie ucha

Witam

Zapalenie ucha charakteryzuje się właśnie wysoka gorączką,wymiotami i bólem brzucha.Dobrze,że antybiotyk został zmieniony na domięśniowy ponieważ szybciej zadziała niż doustny.Jakiejś widocznej poprawy należało by się spodziewać po pełnych trzech dawkach antybiotyku czyli mniej więcej jutro ponieważ dziecko dostanie dzisiaj wieczorem zastrzyk i będzie to trzecia doba brania antybiotyku.Jeżeli dziecko będzie jeszcze w poniedziałek gorączkowało to radzę iść do lekarza do kontroli.

Jeżeli chodzi o pielęgnację pupy po zastrzykach to radzę stosować Altacetem w żelu smarować miejsca wkłucia i masować aby nie robiły się zrosty.Można też przykładać zgniecioną kapustę świeżą w miejsca ukłuć.I koniecznie często masować delikatnie bo każde miejsce po zastrzyku trzeba rozmasować nie ma wtedy zrostów i kolejne zastrzyki mniej bolą.

Zdrowiejcie szybko.Pozdrawiam.

Aśka.

5
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
4616 punktów 991 pochwał 15 pytań
20 cze 2010 Paula pisze:

Radzę wybierz się do Laryngologa

Witaj. Mój prawie 5 letni syn niedawno przechodził zapalenie uszu. Zapalenia uszu dostał od przeciągającego się kataru. Mały miał stany podgorączkowe i narzekał że boli go raz jedno uszko raz drugie.Lekarz laryngolog przepisał mu Augumentin. Praktycznie po dwóch dawkach tego antybiotyku ból i stany podgorączkowe mu przeszły. Oczywiście antybiotyk ten wybrał do końca ( brał dwa razy dziennie czyli co 12 godzin po 2,5 ml). Oprócz tego lekarz polecił mi żebym przez kilka dni dawała mu też 2-3 razy dziennie Nurofen- gdyż działa on przeciwzapalnie. Osobiście radziłabym Ci żebyś może wybrała się z dzieckiem do laryngologa. Wiem, że na wizytę z NFZ są różne terminy i czasem się czeka, więc może prywatnie. Ja sama byłam u Laryngolog dziecięcej na wizycie półprywatnej (zapłaciłam 30 pln za wizytę).Życzę zdrówka synkowi.
1
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
645 punktów 84 pochwały 29 pytań
1028

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »