OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Kaszel

836 punktów 74 pochwały 18 pytań
22 lis 2010 viki75r radzi:

syrop...

Witajcie drogie mamy.Chcialam napisać abyście uważały na syrop sinecod.Jest to syrop przeciwkaszlowy po który często sięgają mamusie.Nie zawsze można go podawać ponieważ chamuje kaszel a nie zawsze może być ten kaszel zatrzymany.Dziecko musi wykaszleć a przy tym syropku nie ma jak.Dowiedziałam się że to najszybsza droga do zapalenia płuc.Może moja rada będzie pomocna.Pozdrawiam.
tematy: Kaszel
1
Skomentuj Głosuj Czy ta porada była pomocna?
Zgłoś nadużycie »
23 lis 2010 BLUMOREpl pisze:

viki pewnie się nie zrozumiałyśmy

masz rację.

Bo wiesz, sinecod wiele razy nas ratował (moje dzieci miały kilka razy takie infekcje, że kaszlały bez przerwy, nawet napić się nie mogły), dlatego chciałam go jakoś obronić, wywnioskowałam z tej porady, że sinecod = zapalenie płuc

Syropy przeciwkaszlowe, mimo że wiele nie jest na receptę, powinien przypisywać lekarz, ale przecież nie będziemy latać z każdym kaszelkiem czy katarkiem do lekarza.

Moje dzieci przechodziły przeróżne infekcje "kaszlowe" są alergikami (alergia wziewna) i dały mi popalić nie raz, więc o tych syropach musiałam się trochę nauczyć.

W każdym razie nie neguję tego co piszesz, masz rację, że nie zawsze go podajemy, tylko na noc (lub w dzień) jak dziecko się dusi kaszlem.

576 punktów 141 pochwał 5 pytań
23 lis 2010 viki75r pisze:

do BLUMORE

Witaj chyba żle mnie zrozumiałaś albo ja żle napisałam to co chciałam.Chodziło mi o to że syrop sinecod hamuje kaszel i jest dobry na noc aby dziecko przespało noc ale nie zawsze można go podać nawet na noc gdyż dziecko przy kaszlu oskrzelowym kaszle nawet w nocy i chcąc zakaszleć się dusi bo chce zakaszleć a nie umie ,nie wiem czy tym razem napisałam to zrozumale.Pozdrawiam cię serdecznie.
836 punktów 74 pochwały 18 pytań
23 lis 2010 ivan123 pisze:

sinecod

Sinecod jest syrpem hamujacym kaszel i zawsze powinno sie jego podawać na noc, zeby ulżyc dziecku w spaniu. Wdzien dziecko musi odkrztusic wydzieline bez wzgledu na to jaki ma rodzaj kaszlu. Używanie go w nadmiarze moze spowodowac nie tylko zapalenie płuc ale takze nocne bezdechy. Syrop ma za zadanie rozszezyc naczynia i umozliwic wydzielinie łagodne spłyniecie. Wiadomo ze kaszel powoduje wydzielina zalegajaca w gardle, oskrzelach czy płucach. Ten syrop hamuje zatrzymanie wydzieliny, ale uwazam ze powinno sie go stosowac wtedy gdy dziecko wrecz dusi sie kaszlem i nie moze z tego powodu spac. Ale każdy ma inne zdanie na ten temat. Moja pediatra go nie przepisuje, bo było kilka przypadków silnych bezdechów po tym syropie. Dzieci niestety nie przeżyły.
7433 punkty 1002 pochwały 10 pytań
22 lis 2010 iska30 pisze:

Syrop

To chyba oczywiste, jak pisała poprzedniczka są dwa rodzaje kaszlu suchy i mokry (na które są potrzebne różne typy syropków - tłumiące kaszel lub wykrztuśne) i naprawdę nie trudno je rozróżnić,no i przede wszystkim najlepiej skonsultować się z pediatrą zanim podasz dziecku jakiś lek. Jednak dobrze że to napisałaś, jest wiele osób które np. kupują lekarstwo bo córce koleżanki pomógło itp., nie czytają ulotek albo nie konsultują się z lekarzem. Nam zaleciła pedaitra dopiero w ostateczności stosować ten syrop (przy suchym kaszlu wynikającym z podrażnienia gardła przez katar).
2325 punktów 434 pochwały 9 pytań
22 lis 2010 BLUMOREpl pisze:

są dwa podstawowe rodzaje syropów

hamujące kaszel (używa się ich w nocy, lub wtedy gdy dziecko kaszle non stop i na przykład nie może przez to jeść, do tego służy sinecod, aby pomóc dziecku przespać noc itp.), oraz wykrztuśne, które zwiększają kaszel (stosowane w dzień) i rozrzedzają wydzielinę, po to żeby wykrztusić to co zalega.

Sinecod jest rewelacyjnym syropem. Wspaniale hamuje kaszel na noc.

Syropów wykrztuśnych nie należy stosować w nocy, bo dziecko może wymiotować wydzieliną, wzmaga się kaszel.

Sinecod jest specjalistycznym lekiem, jeśli nie wiemy jak go stosować, to poradźmy się lekarza, bo nie przy każdym kaszlu pomoże. Zresztą dotyczy to wszystkich syropów, nie tylko Sinecodu. Identycznie działa Acodin, Diphergan - stosowane na noc łagodzą dolegliwości kaszlowe.

Może ta porada powinna brzemieć "nie podawajcie dzieciom syropów hamujących kaszel w dzień jeśli nie ma takiej konieczności"

Sinecod nie ma tu nic do rzeczy. (swoją drogą rewelacyjny lek - jak to nasza lekarka oznajmiła: "nie znajdziecie nic lepszego").

 

 

576 punktów 141 pochwał 5 pytań

Najnowsze porady

17 mar 2015 Natusia20
Planowanie płci...

Choć obecnie płeć dziecka nie ma istotnego znaczenia (chyba, że głową koronowaną jesteśmy) i tak

Nasze dzieci

Co chwilę nowe zdjęcia naszych pociech zuzka święconka ;) Słonecznikowo W miasteczku westernowym Andrus
więcej »