OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Wysypka

122 punkty 4 pochwały 8 pytań
17 lut 2010 myszka25 zadaje pytanie:

testy z krwi na alergie pokarmowa

Moja córka ma co jakiś czas po zjedzeniu np. pomarańczy drobne czerwone kropeczki na buzi. Lekarz stwierdził, że mała ma najprawdopodobniej alergie pokarmową,lecz za mała na testy skórne. Natomiast dał skierowanie do alergologa, i powiedział że można wykonać testy z krwi. Ile one kosztują,czy warto je zzrobić teraz, czy poczekać aż małapodrośie i wtedy zająć się jej alergią?

tematy: Wysypka Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
17 lut 2010 oliwka pisze:

.

Nam alergolog mówił, że najważniejszy jest wywiad i obserwacja rodzica. Testy z krwi są mało wiarygodne u dzieci do lat 3 tzn. jeśli wyjdzie alergia to ona jest, jeśli nie wyjdzie, to nic nie wiadomo (jest albo jej nie ma). Koszt? 200 zł za panel pokarmowy i 200 zł za panel wziewny.

A nawet jesli wyjdzie Ci, że dziecko nie ma uczulenia na pomarańcze, to przy tym wywiadzie, lekarz dołączy je do alergenów.

Wydaje mi się, że nie ma sensu.

Najlepiej pójść do alergologa.

2
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
24497 punktów 6632 pochwały 56 pytań
17 lut 2010 ala0512 pisze:

Alergiczne testy z krwi

Na czym polegająPolegają one na policzeniu we krwi liczby białych krwinek o własnościach kwasochłonnych (eozynofile). We krwi małego alergika jest ich więcej niż normalnie, a ich liczba wzrasta proporcjonalnie do stopnia alergii. Innym sposobem wykrycia alergii jest badanie stężenia białka, które u osób z alergią jest wyższe niż u ludzi zdrowych. Takim białkiem jest immunoglobulina klasy E (w skrócie IgE). Wartości podwyższone względem normy występują u około 60% dzieci z alergią (najwyższe są u dzieci z atopowym zapaleniem skóry). Mierząc stężenie swoistych IgE (skierowanych przeciwko określonemu alergenowi), dokonuje się oceny nasilenia uczulenia na dany antygen. Ma to zasadnicze znaczenie, gdy lekarz rozważa zastosowanie immunoterapii swoistej (odczulania). Inne wskazanie to ocena nasilenia alergii u dziecka, u którego z różnych względów nie można wykonać testów skórnych (np. dziecko jest małe, ma rozległe zmiany skórne, zostało użądlone przez owady lub istnieje podejrzenie alergii na penicylinę). Jednak podwyższony poziom IgE może wynikać z przyczyn innych niż alergia, np. z powodu robaczycy czy przewlekłych chorób.Oznaczenie IgE warto wykonywać również u dzieci zdrowych, ale zagrożonych rozwojem alergii, czyli np. u takich, których rodzice lub rodzeństwo są alergikami. Zalety i wady testów z krwi + Precyzja. Badanie swoistych IgE jest precyzyjne i ogranicza się do pobrania niewielkiej ilości krwi.+ Nie ma konieczności przygotowania pacjenta. Nie trzeba przerywać leczenia, testy można wykonać, gdy objawy alergii są zaostrzone.- Wysoki koszt. Badanie swoistych IgE dla jednego alergenu kosztuje tyle, ile testy skórne z zestawem 10 alergenów.

Ile dokładnie kosztują takie testy najlepiej dowiesz się dzwoniąc do laboratorium.
5
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
56559 punktów 18008 pochwał 51 pytań
1403

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »