OnetPARTNER

Katalog tematów » Zdrowie dziecka » Migdałki

8 punktów 0 pochwał 2 pytania
27 sie 2012 alicja25 zadaje pytanie:

Witam

Witam Was jestem tu nowa choć od jakiegoś czasu obserwuje ten portal a wkońcu odważyłam się zadać pytania a mianowicie

Mam synka który od jakiegoś roku zaczął chorować na migdały czy to może być następstwem tego, że wcześniej mieszkaliśmy w budynku w którym była wilgoć i grzyb?

Drugie pytanie jest czy uważacie, że przerośnięte migdałki lepiej usuwać czy starać się je wyleczyć. Z synkiem ostatnio byliśmy nad morzem i migdałki bardzo mu sie zmniejszyły dodatkowo podaje mu syrop na obkurczanie migdałów jednak lekarz uważa, że lepiej je usunąć w sumie jest mu to obojętne będzie miał o jednego pacjenta mniej. Synek przestał chrapać i ogólnie nic sie nie dzieje

tematy: Migdałki Zgłoś nadużycie » Odpowiedz Obserwuj
23 cze 2013 nymerya pisze:

thonsilan na ból gardła

ja również poznałam thonsilan przez migdałki. córka znajomej miała powiększone i stosowała thonsilan i pomogło, a ja dowiedziałąm się ostatnio, że ten syrop pomaga też przy zwykłym bólu gardła. niedawno przechodziłam anginę i sprawdziłam thonsilan. Faktycznie działa i to szybko a poza tym jest smaczny. polecam :)

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
13 punktów 0 pochwał 0 pytań
04 maj 2013 Mitka pisze:

Migdałki

Mieszkam w starym budownictwie i znam problem z wilgocią. Najlepiej zmienić mieszkanie ale za co? Grzyby niestety wywołują dużo chorób. Moje dziecko też ciągle ma problemy z gardziołkiem. Problem migdałów wraca co jakiś czas, ale ja nie chcę ich usuwać bo nie mam gwarancji, że nie odrosną więc po co męczyć dziecko. Nasz lekarz również wspomniał na ostatniej wizycie o thonsilanie. Kupiłam syrop i doprawdy jest skuteczny. Kaszel złagodniał, migdałek się zmniejszył, wrócił apetyt oraz wesołkowośc.
0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
13 punktów 0 pochwał 0 pytań
07 mar 2013 aleksandrastory pisze:

thonsilan

jak u mojego dziecka lekarz stwierdził przerośnięty 3 migdał, załamałam się myślą o zabiegu, w końcu lekarz stwierdził, że spróbuje wyleczyć, dziecko brało bronchovaxon i syrop thonsilan, no i po jakimś niedługim czasie migdał się skurczył i dziecko mogło normalnie oddychać przez nos i nie charczało, od razu poplepszył się apetyt- jednym słowem nam się udało, wychodzę z założenia, że najpierw leczyć a potem wycinać

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
94 punkty 3 pochwały 0 pytań
03 mar 2013 aleksandrastory pisze:

korneliaa

iwona24 pisze:


Mój syn również miał pzrerośnięty trzeci migdał. Miał skierowanie na zabieg, rozchorował się , termin przepadł. Trafiliśmy przez przypadek do innego laryngologa, który przepisał leki, kazał czekać z zabiegiem - powiedział, że jeśli trzylatowi wytniemy migdał, pewnie i tak odrośnie. Dziś migdałki się obkurczyły. Synek przestał chrapać, mówić przez nos - jak kaczka. Jutro idziemy na kolejną wizytę u laryngologa. Zobaczymy, co dał następny miesiąc leczenia. Dodatkowo stosujemy Ribomunyl na podniesienie odporności. Dziś jestem zdecydowana nie wycinać.

Co do wilgoci i grzybów - może syn jest uczulony? Czytałam, że nieleczona alergia ma jakiś wpływ na przerost migdała.

[Moje dziecko najpierw dostało ribomunyl, potem bronchovaxon i nic nie pomogło, potem inne leki i jedyne co pomogło to syrop thonsilan, który po kilkunastu dniach bardzo obkurczył 3 migdałek, a też już po tylu miesiącach męczarni byłam gotowa na skalpel. Warto powalczyć, wyciąc się zdąży tak czy siak, pozdrawiam]

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
94 punkty 3 pochwały 0 pytań
02 mar 2013 chikara pisze:

Migdałki

Ja też uwazam, że wilgoć i grzyby maja duży wpływ na gardło. Lekarz jak miałam problemy z ciagłymi infekcjami i gardłem zapytał mnie czy mieszkam w kamienicy gdzie jest wilgoć. Niestety długo mieszkałam z rodzicami i grzyby miały świetne miejsce do rozmnażania. Nie zdecydowałam się na zabieg i nie żałuję, a naprwde miałam problemy. Leczyłam gardło i moje migdały zregenerowały się. Teraz walcze z podobnym problemem u synka. Byliśmy w piątek u lekarza i jest znaczna poprawa. Migdal po thonsilanie się zmniejszył i nie bedę musiała iść na zabieg :-))))))). Nie masz gwarancji, że on nie odrośnie, a po co od razu ingerować i pozbawiać organizm ochrony przed wpływem bakterii?

Powodzonka :-))))))))))))

chikara

0
Dyskutuj Głosuj Czy ta odpowiedź była pomocna?
23 punkty 0 pochwał 0 pytań
1667

Najnowsze pytania

Ulewania Córeczki.

Witam. Mam pewien problem odnośny ulewania. Moja córeczka ma skończone 3...

Dziecko- pies (glista psia )

Witam. Syn ma 20 miesięcy. Kupiliśmy wczoraj szczeniaka. Okazało się dzisiaj rano, że...

Dlaczego mąż nie akceptuje mojej córki???

Mój mąż nie akceptuje mojej 7 letniej córki z poprzedniego związku....

Czy miłość to nie wszystko?

Byłem ze wspaniałą kobietą przez ponad 3 lata. Kiedy poznaliśmy się lepiej okazało się,...

więcej »